Skocz do zawartości

Wszystko o DRZ 400


mbk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja bym kupił tego z 2005 wygląda ładniej i jest nowszy ,ma lepsze zawieszeni bo po 2003 jest montowane zawieszenie od wersji E i przebieg jest na pewno w kilometrach bo jest kupiony w polsce.

ototo, a jak ci nie podpasuje to zapraszam do mnie po rocznik 2003 z przebiegiem jakies 13500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Ukręciłem obie śrubki na górze przedniego zawieszenia służące do ustawiania twardości przodu w drz400s.

Te obok których jest oznaczenie H-S

Czy da się to jakoś ruszyć aby zmiękczyc zawieszenie a nie wymieniać ukręconych śrubek? Jesli nie to co muszę kupić ?

Prosze o pomoc.

da sie ruszyc: musisz odkrecic cale zakretki od gory w lagach (te na duzy klucz) jak to zrobisz to w tej zakretce od spodu widoczna jest mosieżna iglica od ktorej wlasnie urwales srubke. zlap ja delikatnie kombinerkami i ustaw tyle klikniec ile chcesz (ustawienia fabryczne dla wersji S - 16 klikniec)

 

czesc kupiłem wydech crd do mojego drz tylko ze to sama koncowka bedzie to chodzic? i mam pytanie czy jak bym kupował kolektor to musze patrzec zeby to było ten sam model co koncówka? potrzebne bedą regulacje do wydechu?

nie napisales jaka wersje teraz masz. koncowka jest albo pod wersje S albo E(roznica srednicy) i taki do niej musisz miec kolektor. tak czy siak bedzie potrzbne wzbogacenie mieszanki poprzez zamiane dysz w gazniku na wieksze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie napisales jaka wersje teraz masz. koncowka jest albo pod wersje S albo E(roznica srednicy) i taki do niej musisz miec kolektor. tak czy siak bedzie potrzbne wzbogacenie mieszanki poprzez zamiane dysz w gazniku na wieksze

Mój to dedykowany do S takie moto mam:) ale dopóki nie mam kolektora to bedzie chodzic i teraz jest konieczna wymiana dysz na wieksze? a gdzie taki kolektor moge dostac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 62 kg i 180 cm wzrostu. Doświadczenie w prowadzneiu motocykla mam. Przyszeł czas na rozpoczęcie endurzenia. Chce nabyć swój pierwszy motocykl enduro duża liczba osób polecało mi ktm 450exc, druga częśc drz 400E. Chce motocykl "tani" w eksploatacji, lubie mechanike ale bez przesady żeby coś mi się ciągle pierd... potrzebuje prostego w budowie motocykla który się nadaje w błoto, lasy, żwirownie, brzegi rzek itd. Drz da się jeżdizć w takim terenie. Słyszałem że ludzie na zawieszenie narzekają - nie wiem o co im chodzi bo jestem w temacie enduro jescze zielony. Po czym poznać wersje drz E? Prosił bym bardzo o podanie serwisówki najlepiej po polsku bo angielski zapomniał mi się heheh. Tłoka z korbą wymieniacie co 20 tys km ? GDzie można dostać mechaniczny napinacz łańcucha ? Co ile łańcuch do wymiany ? jak jest z zaworami regulacja co 60 Mth ? wymieniam stare zuyte płytki i wkładam nowe na tym to polega ? Zdażyło się komuś zatarcie wałka rozrządu na panwekach tak jak lubi się to zrobić w Wr ? Co powiecie o tej w sumie do pracy bym sobie jeżdił supermoto, a w las enduro http://moto.allegro.pl/item1164542303_drz4..._supermoto.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój to dedykowany do S takie moto mam:) ale dopóki nie mam kolektora to bedzie chodzic i teraz jest konieczna wymiana dysz na wieksze? a gdzie taki kolektor moge dostac?

jak masz koncowke dedykowana do wersji S to tylko kolektor od S-ki bedzie pasowal. wszystkie inne maja wiekszą srednice(no chyba ze bedziesz kombinowal i spawal) trzeba bylo wziac dedykowany do wersji E i dokupic do niego kolektor od E. to by byla najtansza opcja a zarazem przyniosla by jakis efekt. teraz juz musisz pozostac przy kolanku od S-ki i najlepiej dac DynoJety.

 

wymieniam stare zuyte płytki i wkładam nowe na tym to polega ?

mierzysz luzy i jesli cos nie tak to wymieniasz plytki na grubsze lub ciensze.ale na ogol nic nie trzeba wymieniac bo luzy sa ok.plytki sie nie zużywaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze moze gdzieś na której stronie tego tematu jest odpowiedź na moje pytanie ale ze temat ma 146 stron pozwole sie spytac

 

Czy suzuki drz wersja E jest dużo droższy i kłopotliwy w eksploatacji od wersji S

 

Czy przez to ze silnik ma 10km wiecej zawory, łańcuch rozrządu, olej itp lecą znaczniej szybciej i drz staje sie upierdliwa jak np. ktm czy wr w czestym serwisiwoaniu ???

 

pzdr

Edytowane przez klima
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze moze gdzieś na której stronie tego tematu jest odpowiedź na moje pytanie ale ze temat ma 146 stron pozwole sie spytac

Czy suzuki drz wersja E jest dużo droższy i kłopotliwy w eksploatacji od wersji E ?????

 

Czy przez to ze silnik ma 10km wiecej zawory, łańcuch rozrządu, olej itp lecą znaczniej szybciej i drz staje sie upierdliwa jak np. ktm czy wr w czestym serwisiwoaniu ???

 

pzdr

 

 

u mnie narazie największy koszt to opony i paliwo

 

btw założyłem sobie mitasa c-10 jakiś nowy model speedy croc, w morde, jak to się trzyma gleby :buttrock:

ale na asfalcie każdy ruch manetki z precyzją chirurga :icon_evil:

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 62 kg i 180 cm wzrostu. Doświadczenie w prowadzneiu motocykla mam. Przyszeł czas na rozpoczęcie endurzenia. Chce nabyć swój pierwszy motocykl enduro duża liczba osób polecało mi ktm 450exc, druga częśc drz 400E. Chce motocykl "tani" w eksploatacji, lubie mechanike ale bez przesady żeby coś mi się ciągle pierd... potrzebuje prostego w budowie motocykla który się nadaje w błoto, lasy, żwirownie, brzegi rzek itd. Drz da się jeżdizć w takim terenie. Słyszałem że ludzie na zawieszenie narzekają - nie wiem o co im chodzi bo jestem w temacie enduro jescze zielony. Po czym poznać wersje drz E? Prosił bym bardzo o podanie serwisówki najlepiej po polsku bo angielski zapomniał mi się heheh. Tłoka z korbą wymieniacie co 20 tys km ? GDzie można dostać mechaniczny napinacz łańcucha ? Co ile łańcuch do wymiany ? jak jest z zaworami regulacja co 60 Mth ? wymieniam stare zuyte płytki i wkładam nowe na tym to polega ? Zdażyło się komuś zatarcie wałka rozrządu na panwekach tak jak lubi się to zrobić w Wr ? Co powiecie o tej w sumie do pracy bym sobie jeżdił supermoto, a w las enduro http://moto.allegro.pl/item1164542303_drz4..._supermoto.html

 

drz 400 E jest chyba najtanszym motocyklem enduro w eksploatacji,do tego co powiedziałes nadaje sie jak najbardziej.drz 400 e jest idelany na pierwsze powazne moto enduro,doskonale sprawdza sie w terenie i kazdy powinien w/g mnie pojezdzic tym sprzętem.exc 450 fajny sprzęt ale...przesiadłem sie na niego z 400e i....nie wyobrazam sobie kupiena exc 450 bez wczesniejszej nauki na drz,poza tym ktm nie lubi wody zupełnie inna konstukcja fajki na swiece po małych modyfikacjach mój juz lubi wodę....w drz nie robi sie nic praktycznie poza sprawdzaniem luzów zaworowych,wymiana oleju,laniem paliwa i jezdzeniem....mocy mniej niz w exc ale...ale na exc ucze jezdzic sie od nowa zupełnie inna charakterystyka zawiesznia,przy kazym ruchu maneta koło mieli w miejscu....

 

 

ale zaczałbym od DRZ....to naprawde cudowne,praktycznie bezobsługowe moto.

 

pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdzecznie

 

poszukuje swojego pierwszego motorka enduro i po rozważaniu pomiedzy hondą xr 400 a suzuki drz wyszło ze suzuki bedzie lepsza bo:

- ma elektrczyny starter co dla nowicjusza moze byś lepsze w terenie niz kop

- lepsze chłodzenie bo jest ciecz

 

ale teraz problem zeby znaleść coś w dobrym stanie

 

nie chce zbyt przekroczyć kwoty 10tyś zł, strój juz mam

 

szukam raczej wersji S ponieważ z tego co wiem dobrze sie trzyma i moc jak dla poczotkującego bedzie bezpieczniejsza niz 50 km z wersji E

 

Jestem z Kraka i szuakm moto z okolic choć akuratk fajne sztuki znajduje nad morzem ;/

 

Wynalazlem sobie coś takiego, z cena chyba bedzie można zejsc co pozwoli dołozyc wiecej kasy na kapcie oleje filtry regulacje czyli taki pakiet startowy

 

http://moto.allegro.pl/item1160572309_suzuki_drz.html

 

ta drz mi sie podoba ale musze przejechac prawie całą polske i mzoe sie okazac ze moto jednak silnik ma cos nie teges a jak wiadomo auta na wode nie jeżdża :icon_biggrin:

 

http://moto.allegro.pl/item1160435209_drz_400_s.html

 

 

Witam, co do 1 Suczki to moj byly sprzet - sprzedana w maju ubieglego roku. Wersja S jak ktos slusznie zauwazyl, przebieg w milach, sprowadzona z GB takze w paru miejscach slady po ich pogodzie ( sruby), stan wizualny b.dobry a co do technicznego to miala wymieniany lancuszek rozrzadu, oleje filtry itd z rzeczy o ktore trzeba dbac na bieżąco.

 

Co do goscia ktory to sprzedaje, mlody chlopak, to jego 1 sprzet - z tego co wiem to wymienil tlok, bral mu olej w duzych ilosciach, 50-70km i z bagnetu znikal poziom. Nie dymil, nie ciekl nigdzie.

 

 

Sprzet w dobrym stanie, aczkolwiek z dosc sporym przebiegiem.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh musze czytac swoje posty uwaznie bo napisałem masło maślane ale wiadomo ze chodziło mi o wersje E względem S

 

Enduromaster masz E tak ??

 

Co ile zaglądasz na zawory ???

Zuzycie paliwa podobne do S 6-7 litrów ???

 

w terenie ok 7

 

zaworki sprawdzam co kilkanaście jazd, jeszcze nie wymagają interwencji

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was jest może z pomoroskiego ???

 

i nie zna czasem użytkownia tego moto

 

http://moto.allegro.pl/item1160435209_drz_400_s.html

 

ja mam kawał dorgi z kraka a jak sie okaże ze motorek jednak nie ejst taki fajny tj cos z silnikiem to bede w plecy o koszta paliwa w obie strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was jest może z pomoroskiego ???

 

i nie zna czasem użytkownia tego moto

 

http://moto.allegro.pl/item1160435209_drz_400_s.html

 

ja mam kawał dorgi z kraka a jak sie okaże ze motorek jednak nie ejst taki fajny tj cos z silnikiem to bede w plecy o koszta paliwa w obie strony

 

Cześć, ja jestem z Gdańska.

Ten motor wisi na aukcjach już od wiosny, nawet moj brat nim się interesował, ale wybierze chyba WR-ke.

Właściciela niestety nie znam, ale Gniewino nie jest daleko.

Tyle, że ja jestem teraz na wakacjach, ale jak będziesz jeszcze zaintersowany to mogę np. w sobotę 21-08 podjechać do gostka. :flesje:

Edytowane przez swen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...