Skocz do zawartości

Wszystko o DRZ 400


mbk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

CRASH za nic nie mogę sobie przypomnieć od jakiej to maszyny jest dokładnie, od dużej suzi to napewno ale modelu nie pamiętam, na motobazarach poszukaj z oryginalnym korkiem na zwór, albo podeślij wymiary (długość, gwint) do sklepu, może coś podpasują.

 

 

płyn w chłodnicy jest ok.

Dzisiaj zrobiłem teścik i chyba wraca wszystko do normy , kopcenie na niebiesko też zniknęło

po lewej szmata sprzed tygodnia, po prawej dzisiejsza.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c9f6a37996ef7ac7.html

 

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie czy takie harminijki beda pasowaly do drz?

http://www.motocombo.pl/produkt-4063-257_261_79_94.html

Bo wiekszych nigdzie nie moge znalesc. Oblecialem parenascie sklepow motocyklowych motox, motocombo, olek motocykle, moto-akcesoria, moto-abc itd. :banghead:

Edytowane przez str_18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te harmonijki mialem w DR'ce. Srednica lagi pewnie jest mniejsza ale to guma wiec mozna rozciagnac. Tu masz zdjecia do porownania dlugosci i wogole:

http://www.bikepics.com/pictures/1270980/

http://www.bikepics.com/pictures/1270985/

Moze sie przyda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item551812112_mcct_n...drz_drz400.html

 

Panowie, ponownie zachęcam do skorzystania z proponowanych przeze mnie naciągaczy.

Zabezpieczają one przed poważną awarią silnika, która może być spowodowana przez fabryczny (wadliwy) naciągacz łańcuszka rozrządu. Sprawa ta była niejednokrotnie omawiana na forum. Stosując manualny naciągacz przedłuża się tez znacznie żywotność łańcuszka co zaoszczędzi Wam kosztownej i dość skomplikowanej jego wymiany.

Częstym objawem niesprawności fabrycznego naciągacza jest tez głośna praca silnika- manualny naciągacz pozwoli to wyeliminować.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze i u mnie pojawily sie niebieskie baki to rowniez ja sie przymierzam do rozebrania moto.

Jednak u mnie moze byc kilka niespodzianek, poniewaz moja DRZ jest pogrzebana troszke.

Zastanawiam sie czy od razu nie zlecic przy okazji rozlozenia calego silnika co by go przejrzec. I tu mam pytanie, na co zwrocic uwage, co wymienic/sprawdzic.

Ostatnio cos dziwnie zaczela zachowywac sie kopka. Jakby troszke ciezej tzreba bylo kopac. Z checia bym z kims na tem temat porozmawial na gg/gtalk co by nie smiecic tu za bardzo.

 

Jeremi, ja sie skusze na napinacz, niech mi tylko rozbiora silnik :)

Edytowane przez chichio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ostatnio cos dziwnie zaczela zachowywac sie kopka. Jakby troszke ciezej tzreba bylo kopac. Z checia bym z kims na tem temat porozmawial na gg/gtalk co by nie smiecic tu za bardzo.

 

Prawdopodobnie rozlegulował się odprężnik automatyczny.Niewiem jak jest skonstrułowany w drz ale kiedyś miałem xt i tam była linka którą się regulowało.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam osobiście zakupiłem manualne naciągacze do DRZ 400S(wzorowane na amerykańskiej Firmie TRUMATEG) od tego kolegi i po zamontowani muszę stwierdzić że są super bo Amerykanie nie robią ich z kwasówki a te które kupiłem właśnie z kwasu są wykonane.Silnik na wolnych się wyciszył.Pozdrawiam :notworthy: :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupie harmonijki uzywane do drz. A moze ktos podradzi jakie mozna kupic bo skarpeta acerbisa mi sie przerwala i widac lage gdy motor w garazu upadł. Kurna w kazdym sklepie harmonijki max 42/45-60 a laga w drz ma 49.

Czesc . A jak ci sie te osłony acerbis sprawowały ? Brud sie nie zbierał pod nimi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc . A jak ci sie te osłony acerbis sprawowały ? Brud sie nie zbierał pod nimi ?

 

Po odwroceniu byly wilgotne+piasek. Od zalozenia na wakacjach bodajże nie byly jeszcze czyszczone. Zalewa ze tyle upadkow bylo w terenie i nieulegly uszkodzeniu a w garazu raz upadl i porwane he

Zamowilem harmonijki progripa na allegro 55zl i czekam :)

Edytowane przez str_18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos wie gdzie mozna kupić uchwyt do filtra powietrza?

 

http://www.alpha-sports.com/dspt/2003%20DRZ400S/01.gif

 

nr 3 i 4

 

 

Zapewne w serwisie suzuki za jakąś kosmiczną kwotę Ci sprowadzą, albo na rynku wtórnym szukaj chociaż ciężko bedzie kupić sam ten element bez kompletnego filtra.

 

A CO SIĘ STAŁO Z TYM ELEMENTEM ??? Jeśli masz chociaż jakieś jego szczątki to podjedź gdzieś gdzie spawają plastiki, a oni tam Ci dospawają jakieś kawałki plastiku i powinno działać biorąc pod uwagę że estetyka wykonania tego elementu nie wchodzi w grę bo go nie widać. Oni naprawdę są czasami zrobić cuda z kawałków połamanego plastiku !!!

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolo od ktorego moto kupielm mial K&N.

Przyszedl czas na wymiane filtra i okazalo sie ze nie mam tego wlasnie uchwytu.

 

 

bannerfor.jpg

EXC 250 2ttttttt

EXC 400 R jak Rules,

DRZ 400 ADV oddana w dobre rece,

Romet 700 Pegaz - dzieciństwo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym tam to zastąpił jakimś innym wynalazkiem :) np z tego co widze na tym rysynku to dwa kawałki drutu pospawać w kształcie "+" a na środku długą śrubę która sie kończy gwintem aby założyć ten element nr 4 :) to tak na szybko co wymyśliłem :) ale napewno jest wiele innych rozwiązać, pomysłowość ludzka nie zna granic :) hehe

POZDRO

Edytowane przez vipszybki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...