Skocz do zawartości

Problemik z łańcuchem


skalim1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem ostatnio okazyjnie nowy łańcuch oringowy, lecz brakuje 9 ogniw, mogę kupić ogniwa łańcucha bezoringowego zbić razem i założyć lub dokupić ogniwa oringowe, czy łańcuch oringowy jest o dużo trudniej zbijać? dam rade sam to zrobić czy jechać z tym do serwisu? z łańcuchem bezoringowym nie miałem problemów... proszę o rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz to zalozyc do sendy to nie radze bo motocykl oslabnie a tak zaczynasz kombinowac ze pozniej bys jescze na tym gorzej wyszedl. Kup nowy lancuch bez orginowy i nie kombinuj bo pozniej ci strzeli, rozwali karter i bedzie placz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem ostatnio okazyjnie nowy łańcuch oringowy, lecz brakuje 9 ogniw, mogę kupić ogniwa łańcucha bezoringowego zbić razem i założyć lub dokupić ogniwa oringowe, czy łańcuch oringowy jest o dużo trudniej zbijać? dam rade sam to zrobić czy jechać z tym do serwisu? z łańcuchem bezoringowym nie miałem problemów... proszę o rade

Wstawianie do dobrego łąńcucha kawałków innego i to o zupełnie odmiennej konstrukcji, to jak wiązanie łańcucha drutem ze spinacza :icon_evil: . Predzej niż się spodziewasz łańcuch strzeli w miejscu połączenia i w najlepszym wypadku będziesz musiał pchać sprzeta. Jedyne sensowne rozwiązanie to kupno łańcucha o właściwej ilości ogniw. Kombinacje nie popłacają :icon_evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłeś nowy łańcuch oringowy ale za krótki to możesz dokupić brakująca ilość ogniw takiego samego łańcucha oringowego (często można kupić łańcuch "z metra") + dwa ogniwa do zakucia i zakuć. Ale zakuwarką nie młotkiem, bo masz duże szanse zgnieść oringi. Warto pojechać z tym do warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest w ogóle sens we wstawianiu oringowego do sendy?

Do motocykli o większej mocy i pojemności to ma sens,ale w Sendzie możesz odczuć spadek mocy spowodowany większym tarciem między ogniwami łańcucha.

I nie kombinuj z tymi ogniwami bo przekombinujesz.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...