Skocz do zawartości

Przekładka silnika zx6r do zxr 400


patlys
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A więc....szukam tej głowicy do zxr 400 i szukam i nigdzie nia ma. Dzwoniąc po ogłoszeniach z allegro dziś natrafiłem na kolesia który mówi że głowicy szukał od pół roku i mówi ze jedyne co moge kupić to tylko cały silnik. Jednak dał mi jedną dobrą radę...bym wsadził silnik od kawasaki zx6r sprzed 1997. Powiedział że normalnie pasuje w rame tylko podobno nie można plastików założyć. Mówił też coś jeszcze o zzr 600. Słyszał ktoś kiedyś o takim przekładaniu silników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc....szukam tej głowicy do zxr 400 i szukam i nigdzie nia ma. Dzwoniąc po ogłoszeniach z allegro dziś natrafiłem na kolesia który mówi że głowicy szukał od pół roku i mówi ze jedyne co moge kupić to tylko cały silnik. Jednak dał mi jedną dobrą radę...bym wsadził silnik od kawasaki zx6r sprzed 1997. Powiedział że normalnie pasuje w rame tylko podobno nie można plastików założyć. Mówił też coś jeszcze o zzr 600. Słyszał ktoś kiedyś o takim przekładaniu silników?

 

Zxr 400 to super sprzęt - pamiętam jak sam na niego chorowałem jak chciałem ściga, a wszystkie 125'tki 2T drażniły mnie swoim odgłosem pracy silnika :flesje: . Ostatecznie kupiłem Virago 125, a teraz mam Virago 750 :crossy: Ale kto wie jakby to się potoczyło gdybym wtedy zdecydował się na Zxr'a. Z tego co pamiętam to właśnie mała ilość części mnie zniechęciła.

 

A co do przekładki to nikt Ci tego nie powie nie widząc silnika i ramy jednego i drugiego motocykla. No chyba, że ktoś taką przekładkę robił, ale wątpię, bo to rzadki motocykl (zxr 400). Najlepiej by było jakbyś umówił się z jakimś zakładem, że weźmiesz silnik, ale pod warunkiem że wejdzie do Twojej ramy :notworthy: Musisz wybrać zakład który zajmuje się sprzedażą i montażem silników. Wtedy jak coś będzie nie tak to zapłacisz najwyżej za koszt robocizny. Gdyby coś takiego się udało i kiedyś chciałbyś sprzedawać to zxr to ja jestem chętnym do kupna :crossy:

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wlasnie gadałem z osobą nawet 2 które miały takie silniki przełożone ;) Jedna niewiedziala nic bo taki już kupiła a druga osoba powiedziala ze pasuje bez problemu :) Tylko nie chce mi sie wyjrzucic 1500 na silnik by potem lezał w garażu a moja kawa nadal nie bedzie sprawna. Dlatego moze ktoś widzial cos takiego lub wie jak to sie robi w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wlasnie gadałem z osobą nawet 2 które miały takie silniki przełożone :cool: Jedna niewiedziala nic bo taki już kupiła a druga osoba powiedziala ze pasuje bez problemu :wink: Tylko nie chce mi sie wyjrzucic 1500 na silnik by potem lezał w garażu a moja kawa nadal nie bedzie sprawna. Dlatego moze ktoś widzial cos takiego lub wie jak to sie robi w praktyce.

 

Ta druga osoba to jakiś mechanik, czy gość który sprzedaje te silniki? Skoro już spotkałeś się z dwoma takimi przypadkami to spróbuj dotrzeć do jakiegoś mechanika który to robił, aby mieć 100% pewności.

 

Pzdr.

Edytowane przez dark_rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to i ja bym chciał;p Ale jak ja nie mogę znaleźć zwykłej głowicy to co dopiero dotrzeć do kogoś kto to robił na swojej kawie i chciał by sie tym ze mna podzielic :D

 

A powiedz mi co sie z głowicą stało?

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do silnika dolicz jeszcze cene gaznikow, wiazki elektrycznej, modulu, wydechu, i byc moze jeszcze airboxa.jak masz cos z glowica i nie mozesz w polsce znalezc to poszukaj na jebaju amerykanskim :)

 

Jak doliczy koszty transportu to wcale nie musi wyjść taniej :)

 

 

Dokladnie urwało zawór i gadałem z mechanikiem to powiedzial że potrzebna cała nowa głowica. Nie wiem czemu..myslalem ze mozna wymienic sam zawór :banghead:

 

A próbowałeś diagnozować to u innego mechanika? Doświadczenie pokazuje, że co mechanik to inna usterka :icon_razz: A już na pewno cena :icon_razz:

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak doliczy koszty transportu to wcale nie musi wyjść taniej :)

A próbowałeś diagnozować to u innego mechanika? Doświadczenie pokazuje, że co mechanik to inna usterka :) A już na pewno cena :biggrin:

 

Pzdr.

 

 

Motor oglądał tylko jeden mechanik. A z tego co wiem to każdy mechanik mówi co innego..ale chyba urwany zawór nie ciezko zdiagnozowac ;) Jedyne co mnie ciekawi ze nie mozna zaworu wymienic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...