Skocz do zawartości

Mój Junak


Tomblack
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

po czym na pierwszy rzut oka odróżnić silnik M07 - od przejściówki (skoro pokrywy są oszlifowane, a karter w przejściówkach był podobny)??

Wnoszę więc, że silnik to przejściówka a nie M07 (a w ogóle z którego jest roku - tak z ciekawosci?);

są podobne, ale nie identyczne. w m07 nie ma wyprowadzenia z karteru na łańcuch w formie odlewu aluminiowego. dodatkowo miejsce gdzie wchodzi magistrala olejowa do głowicy jest w m07 robione na płasko a w m10 z "wypustkami". o ile dobrze pamiętam to w m07 były jeszcze śruby do regulacji luzu zaworowego bez zdejmowania pokrywek. :) wobec powyższego wydaje mi się że to silnik od m10.

a o gustach się nie dyskutuje.

chociaż też uważam, że w oryginale jest ładniejszy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska wyluzujcie dupska!! Mnie osobiście też nie podoba się taka interpretacja "Janka", ale tak jak ktoś już pisał przede mną - chłopina włożył w sprzęt dużo roboty więc uszanujcie to. Mógł przecież olać takiego starego rupiecia i kupić młodsze moto, a woli jeździć klasykiem. Zresztą na ulicy i tak nikt sie nie pozna.

 

A tu od razu wyskakują chłopi z pola z widłami :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motoszumku- prace czyjas mozna szanowac :D niekoniecznie idea musi byc zgodna.

 

przed 3 laty rowniez przylozylam reke do przerobienia junaka- przy kupnie orginalny to mial jedynie silnik, przednie kolo i rame, ktora i tak poszla na zlom.. :D ale po takich doswiadczeniach rowniez jestem przeciwniczka przerabiania motocykli, ktorym zanika ta cienka granica od klasyka do zabytku...

 

tak wiec jak napisal student- wyjadacze tematu zawsze beda stali murem

przed "zniszczeniem" orginalu na czyjes widzi misie.

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

 

Ja na paru zlotach widzialem pare naprawde pieknie utrzymanych Junakow. To, ze akurat sprzet kolegi nie odpowieda oryginalowi coz jego cyrk i jego malpy. Zrobil mimoze tak jak sobie to zazyczyl, jego sprawa ytanie brzmialo czy ladny a nie czy oryginalny i zgodny z historia.

 

A teraz czekam na texty, ze sie nie znam ( i owszem na oldtimar'ach sie nie znam ale czy musze ? )

 

mi sie podoba !

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czy się podoba czy nie, to kwestia gustu.

ja jestem przeciwny przerabianiu pięknych zabytków na wszelakiej maści choppery, dragi i inne wydumki. i weteraństwo tego przerabianego motocykla to dla mnie sprawa drugorzędna (chociaż bardzo istotna) ale przede wszystkim wkurza mnie jak piękny weteran jest przerabiany przez domorosłego mechanika za pomocą młotka i przecinaka a wszystko jest poskręcane za pomocą drutu i sznurka. a na to wszystko położona farba pędzlem i mamy polskiego wieś-choppera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

 

ytanie brzmialo czy ladny a nie czy oryginalny i zgodny z historia.

 

 

:icon_mrgreen:

 

No właśnie nie ładny, bo nie zgodny z orginałem. O to tu chodzi ks-riderze. Taka tam kupa trochę wyróżniająca się na tle innych podobnych jej kup zrobionych z Junaków.

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podałem dane takie jak mam w dowodzie ale na prawdę jest nieco inaczej. Silnik jest z siódemki rama tez ale tylko na ten dowód mogłem zarejestrować a karterów mam z 12 i to jakie złożyłem zależało tylko od ich stanu. w garażu mam jeszcze tyle części ze mógłbym jeszcze ze 2 junaki złożyć ale brak ramy i papierów uniemożliwia mi taka operacje. A co do oryginalnych blach z junaka to nie zakładałem ich gdyż bardzo utrudniały jazde po jakimkolwiek błocie bo zaraz zalepiało błotniki <znawcy wiedza o co chodzi> i nie dało sie dalej jechać i wcale wygląd miśka mi sie aż tak strasznie nie podobał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buuuuuuuhahahahhahahahaha :banghead:

dawno nie widziałem takiej wydumy!!!!

no koleś ma zajebi*stą wyobrażnię.........

i ten czerwony silikon.... miodzio normalnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...