Skocz do zawartości

Honda CRF 450X, a KTM EXC450R


W?ODAR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jakiś czas temu, pytałem was co myślicie o KTM exc 450 R, po lekturze i dłuższym studiowaniu, także myślę że to dobra maszyna, ale z racji że zawsze jeździłem Hondami, zacząłem szukać i... okazało się że CRFa wcale nie jest droższa od KTMa (choć dane z katalogów podają jakieś chore ceny dobijające prawie do 40tyś zł :buttrock: )

W takim razie mam pytanie, co myślicie o CRF 450 X(na ten "X"kładę szczególny nacisk, bo jestem już człek "wiekowy" i chcę mieć taki mały czerwony guziczek na kierze, a tak serio zależy mi na homologacji drogowej) i jak, waszym zdaniem ma się ona do KTMa EXC 450 R. (w obydwu przypadkach mam na myśli sprzęty nowe)

Pozdro!

Edytowane przez W?ODAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CRFX podstawa jest zmiana układu wydechowego, bo seryjny strasznie kastruje sprzęta. Zawieszenie jak dla mnie dużo lepsze w Hondzie, zaletą hondy też jest niższa waga. Zadaj jakieś konkretne pytanie to spróbuje na nie odpowiedzieć

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak zależy mi na motocyklu, jask najbardziej bezawaryjnym, jeśli to możliwe w tej grupie sprzętów- bezobsługowym, szczerze mówiąc właśnie ten wydech na początek mi nawet pasuje bo nasłuchałem się o mocy i jej oddawaniu w CRFie i puki sie nie wjeżdżę wolałbym troszke spokojniejszą charakterystykę.

Ja na torze nie zamierzam bywać, głównie las, poligon w Biedrusku, jakieś piachy itp.

Jak myślisz nada sie do tego?

Jak często sprawy serwisowe wchodzą w grę.

Miałem XR650R i tam właściwie nic nie trza był robić, wiem że tu już tak dobrze mieć nie będę, ale do jakiego stopnia może to być bardziej kłopotliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz jeździć bezawaryjnie to kup sobie WR 450 http://www.moto.allegro.pl/item255823816_y...cznie_nowa.html cena przystępna a fura konkretna, mój znajomy miał quada yfz 450 i przez 2 lata nawet zaworów nie regulował i sprzęt bezawaryjnie chodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat interesujący, a nie chcę zakładać nowego na małe pytanie, które męczy mnie od dawna i nie znalazłem dopowiedzi. Jak się ma KTM EXC 450 (2003-2004r) do Yamahy Wr 450? Chodzi o trwałość silnika przede wszystkim, no i własności jezdne, którym łatwiej się jeżdzi na torze , w terenie. Poprostu takie malutkie porównanie.:biggrin:

 

Pozdrawiam

urban

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piaskett, jeździsz CRFą, powiedz czy 450 X ma zbiornik wyrównawczy płynu chłodzącego, czy jak 450R tego nie ma.

Na jednym ze zdjęć zamieszczonych przez Enduromastera, widać taki zbiornik, między poprzeczkami ramy, na samym dole pod silnikiem, a kiedy oglądałem 450R na żywo tego tam nie było.

W sumie do jazdy w terenie (nie na torze) gdzie prędkości mogą być mniejsze taki zbiornik to sie może przydać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...