Skocz do zawartości

Czyszczenie aluminiowych felg


ArtXV
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to witaj w Klubie Gold :D

 

Mam taką samą wersję i ten sam problem. Pasty ścierne odpadają. Zauważyłem że brud mieści się w porach felgi. Dobrze schodzi używając szczotki, detergentu i gorącej wody. Chodzi o to, żeby dotrzeć do brudu w tych zagłębieniach. Trochę żmudna robota, ale wcześniej miałem Virago z felgami szprychowymi. MASAKRA. Nigdy więcej...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ja kupilem do swojego bandita plyn do mycia felg samochodwych zeby nie miec problemow z usunieciem pyłu ze startych klocków hamulcowych i smaru z łańcucha, ale na opakowaniu jest napisane ze nie wolno tego używać do motocykli ;| niby dlaczego? Nie ma to związku z tym ze są lakierowane bo wyraźnie było napisane ze felgi lakierowane ale SAMOCHODOWE mozna myć... o co wiec chodzi?

Romet Kadet -> Wsk 125 -> Bandit 600 -> Intruder 1400 -> Dr 800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ja kupilem do swojego bandita plyn do mycia felg samochodwych zeby nie miec problemow z usunieciem pyłu ze startych klocków hamulcowych i smaru z łańcucha, ale na opakowaniu jest napisane ze nie wolno tego używać do motocykli ;| niby dlaczego? Nie ma to związku z tym ze są lakierowane bo wyraźnie było napisane ze felgi lakierowane ale SAMOCHODOWE mozna myć... o co wiec chodzi?

 

 

Ja tak samo kupiłem czernidło do kół. Do zastosowania wszędzie,ale nie do motocykli :buttrock:

 

I tak używałem. Starałem się tylko nie nakładać na bieżnik i bezpiecznie przejeździłem cały sezon.

 

Może w Twoim przypadku chodzi o to samo, czyli przypadkowe zabrudzenie opony i bieżnika? Takie zabezpieczenie przed debilami, którzy psiukają wszędzie i wszystkim co mają pod ręką.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ma to związek z tym że po umyciu felg możesz zaliczyć małego szlifa ponieważ płyn ma wpływ na opony,samochód ma cztery koła więc nic tobie nie grozi.

Tak mi się wydaje :banghead:

 

Dokładnie. Do tego się to sprowadza. Dlatego można tego używać, ale Z GŁOWĄ! :biggrin: Zażywanie wit. C w nadmiernych ilościach tez bywa podobno bardzo szkodliwe :crossy:

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam. Zwracam się z kolejną prośbą o poradę ;)

Chcę wyczyścić felgi których nigdy nie czyściłem i nie wiem jaki płyn do tego kupić.

Czym zmywacie tak ciężki brud ? Na allegro widzę różne wynalazki ale zanim dokonam zakupu chcę

zapoznać się z waszymi opiniami.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...