Skocz do zawartości

Cylinder Athena 110ccm


magneto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

poskladalem dzis swoja NS1.

 

niunia dostala cylinder atheny na nicasilu o pojemnosci 110ccm.

 

moto odpalilem- chodzilo jak marzenie. kompresja taka ze az kopajka bylo ciezko ruszyc. kop byl calkiem calkiem, zwlaszcza od dolu, bo do gory nie ciagnalem, przynajmniej na poczatku.

 

ns1 ma sworzen 13mm, mbx(od niego byl ten zestaw) 12, wiec dalem zamienne lozysko na korbowod i wszystko ladnie pasowalo. troche halasowalo i wiem ze to lozysko wymagalo wymiany, ale chyba nie rpzez nie bylo takie spustoszenie...

 

moto dobrze rozgrzalem, i zaczalem stopniowo wkrecac na obroty. przekroczylem w pewnym momencie 13 tysiecy na doslownie sekundke, i odpuscilem. i wtedy... chrum. silniktez odpuscil. zaczelo cos strasznie halasowac, jakis zgrzyt, myslalem ze to siadlo lozysko. niemainj esilnik dalej pracowal. szybko zgasilem i po chwili na chwileodpalilem ponownie. znow to samo.

 

postanowilem zdjac cylionder i zobaczyc czy to aby na pewno lozysko. szybkie zdjecie i co sie okazalo?

 

rozerwalo mi tlok od strony okna dolotowego- od spodu az po sam sworzen... narobilmi sie taki syyyyyyyyyfffff w komorze korbowej ze bez rozbierania sie nie obejdzie...:/ co za tym idzie nowe uszczelki, lozyska na wal, simmeringi...

 

 

teraz tylko kwestia, co moglo byc przyczyna urwania mi spodu tloka? uderzylo w wal? przeciez tlok do walu nie dochodzil, o kartery tez nie mial jak puknac...

 

nie ukrywam, ze zestaw byl kupiony przeze mnie jako UZYWANY, ale stan byl (do pewnego czasu) w porzadku...

 

pomijam fakt tego ze jestem zalamany bo koszty naprawy beda kosmiczne, a ja chcialem sie szybko pozbyc moto bo potrzebuje kasy na prawo jazdy... ehhh...

 

aha, nie sadze zeby wina lezala po mojej stronie, bo remonty tego typu robilem juz wielokrotnie w roznych maszynach (pracuje w serwisie motocyklowym)

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tłok był nowy ?

bo jak nie to masz odpowiedź .

W ktmie np. jak zaczyna tłok się sypać to pęka od strony wydechu, pęknięcie zaczyna się od sworznia.

W takim przypadku cylinder ratuje nowy tłok i nowe łożysko

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien ze przypadkiem w komorze korbowej nie znalazł się jakiś mały przedmiot który mógł uderzyć w tłok?

 

to łożysko jest całe? nie wypadł jeden z wałeczków z niego?

 

oczywiście mogłeś mieć pecha i po prostu miał jakieś drobniutkie pęknięcie które spowodowało ułamanie tłoka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nic tam nie bylo. wiem, ze zawsze sie za przeproszeniem s*am ze skladaniem silnikow ale za to zawsze mam pewnosc ze wszystko jest ok.

 

lozysko jest cale- nic z niego nie wypadlo, kreci sie jak nalezy...

 

dlatego tez szybko rozebralem silnik, zobaczylem co i jak. w komorze korbowej tez nie ma nic metalowego- juz tam ladowalem magnes zeby powyciagac, ale nic tam nie bylo. tylko fragmenty tloka...

 

aha, jeszcz jedno- szkoda ze nie zrobilem fotki tloka przed zalozeniem- w miejscu pekniecia byly slady odcisniecia sie kanalow dolotowych. byc moze, ze nie urwalo wszystkiego to jutro pokaze na zdjeciu reszte tego, co zostalo.

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wszystko metalowe ciągnie się do magesu :D aluminium tez może zrobić kuku....no ale jak byleś pewny to nic pewnie nic tam nie było....

 

najwyraźniej jakieś przeciążenie albo coś w tym stylu inaczej sie tego chyba nie wytłumaczy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie, na pewno nic tam nie bylo. zreszta skladajacych bylo dwoch, znaczy sie byl ze mna kolega ktory patrzyl co i jak i tez sprawdzal wszystko jak nalezy.

a niesadze zeby on mi jakis numer odwalil bo jemu zalezalo na tym moto tak samo jak i mi, zreszta w przyszly weekend bylem z nim umowiony ze mam mu zakladac wiekszy cylinder do jego maszyny, wiec za duzo by ryzykowal;p

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, dawalem na luzie, bez zadnego obciazenia. czy ma to jakis istotny wplyw?

 

moto najpierw odpalilem, chodzil jak nalezy. na niskich obrotach przez jakies pol godziny. potem bardzo delikatna przejazdzka, stygniecie, odpalenie, znowu pochodzil i delikatna przejazdzka, potem nieco ostrzej, tak do 9 tysiecy. potem na sucho, 13 tysiecy wykrecil na mniej niz polowie manetki... ale to tylko na sekunde i to doslownie...

 

 

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten cylinder to żeliwo czy nicasil...podejżewam że nicasil bo inaczej by tego pewnie nie robili ale zapytam... w przypadku żeliwa to miał by prawo podłapać tłoczek i się rozpierniczyć...na tych 13 tysiach był dobrze rozgrzany? kurde w sumie to ciężko powiedzieć co to było...a w jakim stanie jest cylek powiedz mi jeszcze...pogruchotało go też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten cylinder mial tak duze kanaly a slad kanalow na ltoka to sprawa normalna gdyz tamta czesc tloka nie ma prawie stycnzosci z powiechrznia pracujaca.caly czas jest kanal.Zestaw nie byl uszkodzony.a tlok nie mogl sie rozsypac sam z siebie musialo cos w niego uderzyc no nie ma bata ze nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis porobiłem zdjecia to na wieczor je wrzuce na jakis serwer.

 

cylinder byl na nicasilu i jemu nic nie dolega. nawet sie nie zarysowal.

 

pzdr:)

 

tak sobie pomyslalem jeszcze- ulamane miejsce tak jak mowisz nie mialo stycznosci z gladzia cylindra, ale bylo wypracowane.

 

zmieniajac wlasciciela zmienila sie tez grubosc uszczelki pod glowice dzieki czemu cylinder poszedl nieco nizej/wyzej(nawet dziesiatki milimetra zalozmy). wypracowane miejsce na tloku dostalo wtedy kontaktu z krawedzia okna dolotowego i wlasnie w ten sposob sie posypalo... mozliwe?

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...