Skocz do zawartości

rejestracja dwusuwa na dzien dzisiejszy


aker6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie no bzdura jakaś!!

Ja rejestrowałem swojego 2T jakis rok temu bez problemu. Np w salonie KTM stoi pełno motocykli 2T o przeróżnej pojemnosci i normalnie mają homologacje i sie je rejestruje i juz kilku moch znajomych w tym roku rejestrwało takie własnie nówki :biggrin:

Wiem ze przepisy dażą do tego zeby 2T nie było i dlatego we wszelkich dyscyplinach sportowych dazy sie do wprowadzania 4T ale generalnie to jest odległa przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam czy ktoś ostatnio rejestrował 2t z zagranicy jeżeli tak to napiszcie kiedy bo podobno jest nowy przepis ze jeżeli 2t niebył wczysniej rejestrowany w polsce to juz sie go niezarejestruje ze względu na nadmierną emisje spalin czy to prawda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, przeczytalem na forum yamahy dt, ze w przypadku kupna wyrejestrowanego motocykla z silnikiem dwusuwa, jego ponowna rejestracja prawdopodobnie bedzie niemozliwa ze wzgledu na ograniczajace przepisy typu normy Euro. Prosze o komentarz do tego stwierdzenia. Nie ukrywam, ze zamierzam kupic teraz Yamahe dt 125 i pojawil sie owy problem. Mieszkam we Wrocławiu, wiadomo ze w roznych urzedach roznie wymagaja. Czy bede mial klopoty z zarejestrowaniem moto? Z gory dzieki :(

Edytowane przez damgrath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz.U. z roku 2003 nr 32 poz. 262

par 11.3 "Pojazd samochodowy nie może być wyposażony w silnik dwusuwowy

11.4 przepisu ust. 3 nie stosuje się do motocykla oraz samochodu osobowego zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1986 r. i pozostałych pojazdów zarejestrowanych po raz pierwszy przed dniem 30 kwietnia 1993r."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz.U. z roku 2003 nr 32 poz. 262

par 11.3 "Pojazd samochodowy nie może być wyposażony w silnik dwusuwowy

11.4 przepisu ust. 3 nie stosuje się do motocykla oraz samochodu osobowego zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1986 r. i pozostałych pojazdów zarejestrowanych po raz pierwszy przed dniem 30 kwietnia 1993r."

 

 

Sebastaian a gdzie tu jest mowa czy można ponownie zarejestrować moto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za glupie przepisy, wyjdzie na to ze niepotrzebnie prawko robilem skoro mi nie pozwola zarejestrowac ponownie dwusuwa, a szukac zarejestrowanej Yamahy DT do sprzedania to jak igly w stogu siana, wyglada na to ze bede musial kupic slabego czterotakta typu Suzuki DR albo zaryzykowac i probowac 'przekupic' panie w urzedzie :icon_question: Poradzcie mi jeszcze, co byscie zrobili na moim miejscu, napalilem sie na Yamaszke bo pasuje mi najbardziej,chociazby ze jest wyzsza od konkurencji (mam 191 cm wzrostu),mocniejsza,tansza w utrzymaniu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastaian a gdzie tu jest mowa czy można ponownie zarejestrować moto?

Jeśli moto jest wyrejestrowane będzie musiało być zarejestrowane "od nowa" i w takim przypadku znajdzie zastosowanie ten przepis.

Tyle teoria. A jak wiemy z praktyką różnie

Edytowane przez sebastian zg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...