Skocz do zawartości

Nowe prawa jazdy od 2013 roku


RaY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przejrzałem 2 razy ten temat i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie jest tylko odpowiedź na to czy zabiorą posiadane już prawo jazdy. Tak więc Bardzo Proszę o udzieleni mi odpowiedzi na moje pytanie:

Jeśli zacznę w tym roku kurs na motocykl i samochód a egzamin będę miał w 2009r to będę go zdawał na zasadach z 2008r. czy już na nowych?? Bardzo Proszę o pomoc.

 

Na to pytanie to chyba i sam minister i nie odpowie, he, he

 

:P

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynajmiej bedzie wiecej wyczynów na SM na miescie;p

i tak to nieprzejdzie, bedą takie same wałki jak z 125/50 i juz wiem ze sam napwno niebede czekal do 24lat na sporta;p wiem ze teraz polowa mnie zjedzie, ale wiekszosc ludzi zrobi tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zacznę w tym roku kurs na motocykl i samochód a egzamin będę miał w 2009r to będę go zdawał na zasadach z 2008r. czy już na nowych??

 

jezeli zaczniesz wczesniej to bedziesz na starych zasadach... sprawdzone z poprzednich zmian ( z 17 lat na 18 - kat B)

 

Z tego co słyszałem jak złapią na jeździe jakimkolwiek pojazdem bez uprawnien, to na 3 lata jest zakaz robienia jakiewokolwiek prawa jazdy.

 

mogą, ale nie musza dawać zakazu... w praktyce to jest tak ze jak cos zrobisz (np wypadek, jakas wieksza ucieczka przed policja itp) to wtedy mozesz dostac takie cos... a jak nie to madnacik 500zl i tyle

 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie ma zarobic ? Moim zfdaniem w PL kary za jazde bez uprawnien to po prostu smiech na sali i wrecz zacheta. Osobiscie walnalbym kare 50 000,- pln i bylby spokoj + pozbawienie mozliwosci porewadzenia wszystkich pojazdow na nastepne 5 czy 10 lat. Ciekawe ilu wtedy by sie kozakow znalazlo ? :crossy:

 

moja rada dla Was odczekalcie i zobaczycie co z tego wyjdzie. Osobiscie podejrzewam, ze moze byc podobnie jak jest w Niemczech, przepis sprawdzil sie tu juz dawno i mozna spokojnie stwierdzic, ze to dziala.

 

:lalag:

 

Jasne niech zarobią, tylko że mnie wydaje się że to tylko o to chodzi żeby zarobili a nie żeby bylo bezpieczniej. Skoro przyjął się w Niemczech to mam nadzieję że i w Polsce się przyjmie.

Motocykle o mniejszej pojemności niż 500 czy mniejszej mocy niż 50 KM bez problemu przekraczają 100km/h i też można sobie zrobić nimi kuku. A na korzyść wiekszych motocykli może przemiawiać fakt że maja lepsze hamulce :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

Motocykle o mniejszej pojemności niż 500 czy mniejszej mocy niż 50 KM bez problemu przekraczają 100km/h i też można sobie zrobić nimi kuku. A na korzyść wiekszych motocykli może przemiawiać fakt że maja lepsze hamulce :crossy:

 

tak samo uważam. A żeby dowiesc swoich racji przytocze czesc raportu Hurta, wg ktorego motocykle o pojemnosci 251-500cm3 stanowią 26% ilosci maszyna na drogach, a aż 37% wypadków motocyklowych odbywa sie z ich udzialem, co jest najgorszym wynikiem w całym zestawieniu pojemnosci. badanai były prowadzone w usa, kto jednak jest ciekawy jak jest u nas moze sprawdzic na blekitnym szlaku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś niedługo tez idę zapisać się na kurs ale na samo B bo nie mam 3tysi żeby zrobić na raz 2 kategorie.Moim zdaniem spowoduje to tylko, że jeszcze więcej ludzi będzie śmigało bez prawka.Za brak prawa jazdy jest teraz mandat 500zł to nie jest jeszcze tak tragicznie chyba, że zmienią wysokość mandatu za te wykroczenie to będzie gorzej :)

 

Za brak prawa jazdy jest 500 zł a za brak kategorii 300 zł ( Wiem bo kolega nie dawno dostał , miał A1 a jechał sradem 750 ) ... Pomysł w 100% debilny i nie do przyjęcia powinno zostać tak jak jest tylko ograniczyć pojemność pierwszego motocykla do 500 cm3 ... Po tych wakacjach zdaje prawko na A+B o i ile jeszcze takie będzie ;) Jeżeli ta ustawa wejdzie w życie to niestety ale ilość młodych osób jeżdżących bez prawa jazdy drastycznie się zwiększy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za brak prawa jazdy jest 500 zł a za brak kategorii 300 zł ( Wiem bo kolega nie dawno dostał , miał A1 a jechał sradem 750 )

 

 

Znaczy, ze jedac 750 - tka majac uprawnienia A1 to nie jest debilne :)

 

 

... Pomysł w 100% debilny i nie do przyjęcia powinno zostać tak jak jest tylko ograniczyć pojemność pierwszego motocykla do 500 cm3 ...

 

bez komentarza

 

Po tych wakacjach zdaje prawko na A+B o i ile jeszcze takie będzie :) Jeżeli ta ustawa wejdzie w życie to niestety ale ilość młodych osób jeżdżących bez prawa jazdy drastycznie się zwiększy ...

 

Od kiedy mozna robic A i B majac 16 lat ? ;)

 

:P

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle w tym kraju wszystko od dupy strony...

Zamiast zadbac o dobre szkolenie kierowcow mysla, ze zwiekszene liczby pytan na tescie cokolwiek poprawi :notworthy: ROTFL

Ograniczenia mocy ? Popieram.

Tylko nie na zasadzie listy stworzonej przez jakich "specjalistow" o ktorych nawet nie wiemy kto to.

Na szczescie mam juz prawko, bo cos czuje, ze moga odwalic jakis durny numer.

Klasyczne dzialanie: poco latac dziury jak mozna postawic ostrzegajacy o nich znak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te "24" lata nic nie wniosą, i nie rozumiem po co aż tak komplikują sprawe. Naszczęście ja już prawko mam za sobą :bigrazz:

 

PS. mająć 18 lat jeździłem na f3 100KM i jakoś żyję i mam się dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

dobrze, ale nikt jak na razie nie przedstawił dowodu ze ograniczenia pojemnosciowe przyczynią się do spadku ilosci smiertelnych wypadków. Może wszyscy ulegają sile stereotypów? Roznie to bywa, raz w usa chciano dowiesc ze ograniczenia predkosci na drogach mają uzasadnienie. Zeby tego dowiesc na jednym odcinku drogi szybkiego ruchu zniesiono ograniczenia predkosci. I liczba wypadków znacznie spadła. Wyniki były tak niekorzystne dla partii ktora je zleciła, ze nie zostały nigdy oficjalnie ujawnione:].

KS, masz dostep do jakichs niemieckich badań ilosci wypadkow przed i po wprowadzeniu ograniczen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam wam przykład moj ojciec ma kawasaki kle 500 ktore idzie 160 km/h a ja mam aprilie rs 125 ktore tez idzie 160 km/h jego motor jest na prawko A a moj na a1 i czym sie roznia te motory ??? Moim zdaniem podzialy wedlug pojemnosci to chora rzecz Tak samo te a1 a2 itp Mogliby ostatecznie zrobci cos takiego ze trzeba miec 2 lata prawko a1 zeby potem w wieku 18 lat zrobic A a jak sie nei ma to w wieku 20 lat mozna zrobci A chociaz nei wiem co by to dało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem jeszcze przedstawicielem tego pokolenia, co prawka nie ma i nie może zrobić.

Sądzę, że ten pomysł nie jest najlepszy. Myślę, że to byłoby niesprawiedliwe, bo dlaczego młodsi mają być gorsi, od tych co wcześniej pj mogli zrobić od 18 lat?

 

Jednak z drugiej strony jak patrzę na dresów pędzących 190km/h przez miasto, to dochodzę do wniosku, że dobrym rozwiązaniem byłoby zrobienie różnych kategorii pj. Np:

-standardowa karta motorowerowa od 13 lat na bzyka do 50ccm - tak jak jest.

-a1 od 16 na 125 - tak jak jest.

-a(n) od 18 lat do 500cm, które przechodzi w pełne a przy tych 24 latach gdzie można już jeździć wszystkim.

 

Poza tym, rzeczywiście jestem za jakimiś kursami na motorower, a nie, że osoba nigdy nie mająca doczynienia z ruchem drogowym, nawet z rowerem, która ma ukończone 18 lat, może sobie wsiąść na bzyka i jeździć. Jest to bardzo niebezpieczne.

 

 

Pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak świetny pomysł. Ktoś sie nudził w robocie, stwierdził, że chce coś zrobić, dorwał statystyki wypadków, zobaczyl ze ludzie w przedziale 18-24 powodują ich najwięcej, wiec stwierdził, że jak ktoś te magiczne 24 przekroczy to otwierają mu sie 2 nowe, niedostepne wcześniej, obszary w mózgu odpowiadajace za bezpieczenstwo i doswiadczenie.

 

Takie to typowe - po co sie zastanowić nad dobrym rozwiązaniem problemu, skoro można pójść po najmniejszej linii oporu. :) Wprowadźmy jeszcze ograniczenie na B - do 24 roku zycia mozna jezdzic tico i seicento, a potem juz wedle uznania.

 

PS. pisze z pozycji posiadacza prawa jazdy zeby nie było ze złosc i bezsilnosc mna kieruje :banghead:

Edytowane przez Sasza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...