Skocz do zawartości

Nowe prawa jazdy od 2013 roku


RaY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nawet za jakimis ograniczeniami, jak teraz mam od 16. roku zycia prawko do 125cm3 to moze to tak zostac. Pozniej od 18-20 250cm3, 20-22 400cm3, 22-24 600cm3, 24 i wyzej - nieograniczona pojemnosc. To ma sens.

To nie ma sensu, bo moja żona np zrobi prawko w wieku lat 36 i np. kupi sobie Duke 1098 i co? Jaki to ma sens?

22-24 600cm? Dlaczego? 600cm w R6 a 600ccm w MT-03 to zupełnie inna bajka. Jaki tu sens?

 

pozdr

Edytowane przez jurjuszi

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma sensu, bo moja żona np zrobi prawko w wieku lat 36 i np. kupi sobie Duke 1098 i co? Jaki to ma sens?

22-24 600cm? Dlaczego? 600cm w R6 a 600ccm w MT-03 to zupełnie inna bajka. Jaki tu sens?

 

pozdr

 

To ma sens, uscisle wiec:

to nie chodzi o przedzial od jakiegos wieku do jakiegos. Ogolnie podalem liczbe lat. Pomiedzy 0-2 lata 125cm3, 2-4 lata 250cm3, 4-6 lat 400cm3, 6 i wyzej 600cm3 i wyzej. Lub cos w tym stylu. Ponadto oczywista jest roznica pomiedzy np. Honda CBF, a CBR tej samej pojemnosci, dlatego przypominam, ze obecnie na kat. A1 nie tylko jest ograniczona pojemnosc ale rowniez moc motocykla do 11 kW lub 15 KM. Tam ograniczenia dopuszczalnej mocy rowniez by obowiazywaly.

 

Ja nie uwazam, ze te ograniczenia sa glupie. Uwazam natomiast ze glupie byloby to, ze az od 24. roku zycia. Ograniczyc to tak jak w Zachodniej Europie trzeba, ale nie az od tak wysokiego pulapu wiekowego. Jesli teraz wyjezdze moja dwa latka 125cm3 to jakies doswiadczenie mam i chcialbym miec prawo do zdawania nastepnego prawka na wieksza pojemnosc.

 

Tak dlugi okres oczekiwania jest moim zdaniem debilny. Nie kupie sobie fajnej 600cm3 to kupie sobie uzywane BMW po tuningu i tez bede popieprzal 200km/h. Mowienie, ze to motory sa super niebezpieczne nie jest sensowne. Niebezpieczni to sa szalejacy kierowcy. Skoro ograniczyc trzeba motocykle, to rowniez ograniczmy samochody, tak zeby dopiero od 24. roku zycia mozna bylo jezdzic samochodem, ktory rozwija predkosc ponad 120km/h (czyli granica predkosci wiekszosci 125cm3).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że w Polsce wiekszość będzie kombinowała i zwiekszy się jedynie liczba osób jeżdżących bez prawka lub jakieś przerabiane dowody rejestracyjne. I policja zarobi na takich delikwentach.

 

Dlaczego nie ma zarobic ? Moim zfdaniem w PL kary za jazde bez uprawnien to po prostu smiech na sali i wrecz zacheta. Osobiscie walnalbym kare 50 000,- pln i bylby spokoj + pozbawienie mozliwosci porewadzenia wszystkich pojazdow na nastepne 5 czy 10 lat. Ciekawe ilu wtedy by sie kozakow znalazlo ? :icon_biggrin:

 

 

 

Widze, ze w PL kazdy jeden kto moze sie nazwac dziennikarzem moze narobic calkiem niezlej paniki, he, he.

 

To, ze legislatywa zamierza wprowaadzic zmiany nie jest wiadomo od wczoraj, temat przewijal sie juz na forum kilka razy pod roznymi tytulami.

 

moja rada dla Was odczekalcie i zobaczycie co z tego wyjdzie. Osobiscie podejrzewam, ze moze byc podobnie jak jest w Niemczech, przepis sprawdzil sie tu juz dawno i mozna spokojnie stwierdzic, ze to dziala.

 

Sam przepis tak jak zostal podany czy zakomunikowany nie ma raczej racji bytu ze wzgledu na ograniczenie praw swobody obywatelskiej i dyskryminacji. Moze o tym wypowiedzial by sie ktorys z naszych forumowych porawnikow, chetnie sam bym sie czegos dowiedzial.

 

Najbardziej co mnie smieszy to pokrzyki co poniektorych o zwiekszeniu sie liczby prowadzacych bez uprawnien :flesje: Jak myslicie jak szybko w dzisiejszych czasach idzie to sprawdzic ? I jak szybko mozna takowych wylapac ? ( Moze nie wszystkich ale dajmy na to jakas tam czesc ? )

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra - z każdą przeczytana stroną tego tematu coraz bardziej się gubie :/

 

Jedni mówią ,że coś takiego albo nigdy nie wejdzie - albo jeszcze dłuuugooo będzie tżeba czekać

 

Inni - że coś takiego wejdzie w tym albo w przyszłym roku

 

Komu tu wieżyć?

 

 

Czy to już jest pewne ,że coś takiego będzie czy to dopiero plany planów?

 

Z wiadomych powodów bardzo mnie to interesuje.

 

Pozdrawiam i prosze o wyjaśnienie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl dobry, z jednym ale... Stopniowanie powinno dotyczyc mocy a nie pojemnosci. Jest masa silnikow o pojemnosci 1000 i wiecej ktore wytwrzaja nie zbyt duza moc a motocykl w nie wyposazony osiaga max 150 lub cos w tych okolicach. Np. masa choperkow, terenowe turystyki w stylu BMW GS i tym podobne. Ponad to uwazam ze takie ograniczenie powinno dotyczyc motocykli szosowych z wylaczeniem crossowek, supermoto itp. Generalnie chodzi mi o to, ze przepis powinien byc na tyle precyzyjny aby trafial w osienastolatkow na CBR1000 a nie zbyt szybkie motocykle zostawil w spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech wchodzi. Ostatnio znajomy opowiadał że był zdawać na A i był koleś który nie panował nad egzaminacyjna sr250 . W końcu nie zdał na placu. A chwalił się że ma cbr 600. Masakra i w końcu zda to A i będzie jeździł po drogach. Moim zdaniem powinno byc A1 od 16 lat a od 18 lat np ograniczenie do 600ccm. A jezeli ktoś w wieku 18 i więcej lat robi A to powinien mieć ograniczenie do 125. ( jeżeli wcześniej nie miał A1)

motocykle 125 sa bardzo dobre do opanowania podstaw jazdy a i dają przyjemność z jazdy i namiastkę prawdziwego motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jezeli ktoś w wieku 18 i więcej lat robi A to powinien mieć ograniczenie do 125. ( jeżeli wcześniej nie miał A1)

 

A ja mam sprzęt o pojemności 650 i co, nie gdybym po wejściu rozporządzenia chciał sobie taki kupić to by mi nie pozwolili? :icon_biggrin: Przecież osiągi mojego sprzęta nie przewyższają nowoczesnej 125-ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis, w piatek 14.03 swietojebliwa Justyna Pochanke wyjasnila nam wszystkim: KONIEC, KONIEC SZALENSTWA NA DRODZE!

 

Otoz prosze Panstwa, to juz nie jest bzdurny artykul z 'Metra'. W materiale wypowiadali sie takze przedstawiciele policji i ministerstwa infrastruktury. Przepisy maja wejsc w zycie od 2009 roku.

 

Dotycza one nie tylko motocykli. Ogolnie jest wszystko bardzo niejasne. Jest tam mowa o jakims ograniczeniu w uzyciu szybkich motocykli itp. oraz to ze mozna bedzie jezdzic od 24. roku zycia. Ponadto dotyczy ono rowniez samochodow - bedzie trudniejsza teoria, bedzie sie skladac z kilku tysiecy, a nie jak dzis, z kilkuset pytan. Ponadto bedziemy zdawac praktyke w miescie, poza miastem oraz w nocy.

 

Karta Motorowerowa bedzie musiala byc zdawana w osrodku WORD po odbyciu normalnego egzaminu, jak na prawo jazdy.

 

W tle leca filmiki jak motocyklisci lecą na jednym kole i przy okazji osiagaja zawrotne predkosci od 80km/h do 140km/h. Ponadto jest pelno wypadkow, gdzie motocykl wpada w dupe katamaranowi w miescie oraz slodkie pierdzenie redaktora.

 

Mi sie po prostu chce rzygac tym!

 

Najsmieszniejsza czesc reportazu 'Faktów'. "Prawdopodobnie nowe przepisy sprawia, ze wiecej bedzie motocyklistow jezdzacych bez prawa jazdy. Policja jednak uspokaja (w tle widac jakis stary motór policyjny zatrzymujacy w drodze ściga): (wypowiada sie typowy burak z drgowki z wasem) 'Bedziemy karac, scigac i na pewno nie odpuscimy!' "

 

Tylko ciekawe kto mu sie zatrzyma do kontroli, kiedy bedzie prowadzil poscig MZetą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...