Skocz do zawartości

Nowe prawa jazdy od 2013 roku


RaY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko kiedys trzeba nabrac tego doswiadczenia prawda??Moim zdaniem czy mam 18 lat czy 22 praktycznie nic nie zmienia kiedy ktos nie ma respektu przed tak mocna maszyna jak 600 czy 1000.Zeyb nabrac doswiadczenia trzeba jedzic.Ja mam 18 lat ok 3 lat jezdze na miniscigu po miescie dzieki ktorym w pewien sposób nabieram doswiadczenia bo spotykaja mnie rozne sytuacje na drodze. Po lasach szaleje na ktm sx 525 i husce 450. Teraz od kiedy mam 18 lat smigam na gsx-r 600 a wczesniej jedzilem troche na gs 500 f ale nie jestem debilem ktory potrafi tylko odwinac manetke.Jezdze rozsadnie i sadze ze o wiele bardzej od niektorych moich znajomych o wiele starszych np kolega ktory na scigu z zona w ciazy na tylnym siedzieniu przy predkosci 210km/h stawia na gume?! Wiec pamietajcie ze wiek nie odzwierciedla rozsądku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kiedys trzeba nabrac tego doswiadczenia prawda??Moim zdaniem czy mam 18 lat czy 22 praktycznie nic nie zmienia kiedy ktos nie ma respektu przed tak mocna maszyna jak 600 czy 1000.Zeyb nabrac doswiadczenia trzeba jedzic.Ja mam 18 lat ok 3 lat jezdze na miniscigu po miescie dzieki ktorym w pewien sposób nabieram doswiadczenia bo spotykaja mnie rozne sytuacje na drodze. Po lasach szaleje na ktm sx 525 i husce 450. Teraz od kiedy mam 18 lat smigam na gsx-r 600 a wczesniej jedzilem troche na gs 500 f ale nie jestem debilem ktory potrafi tylko odwinac manetke.Jezdze rozsadnie i sadze ze o wiele bardzej od niektorych moich znajomych o wiele starszych np kolega ktory na scigu z zona w ciazy na tylnym siedzieniu przy predkosci 210km/h stawia na gume?! Wiec pamietajcie ze wiek nie odzwierciedla rozsądku....

 

Weź pod uwagę, że wyjątek potwierdza regułę. Respekt przed pojemnościa, mocą oraz momentem obrotowym jest tu najmniej istotną sprawą. Doświadczenia możesz nabierać od >18l. Myślę, że niektórym to wyszłoby na dobre, a nikomu bankowo na złe. Jeśli masz zapędy na kierowcę wyścigowego bądź rajdowego, to i tak sobie poradzisz. (Zacznę zdanie od A, czekam na wyzwiska od znawców językowych) A jeśli jesteś prawdziwym pasjonatem, będziesz jeździł bez prawka, ubezpieczenia i przeglądu; bo wyj**ane będziesz miał na konsekwencje prawne i wszelkie inne. Oczywiście to jest tylko moje zdanie, czekam na komentarze implikujące konwersacje.

 

Pozdrawiam Krystian :icon_biggrin:

 

====

edycja

====

 

Zapomniałem zaznaczyć, że według mnie różnica w myśleniu 16-19 latka jest wyjątkowo odmnienna od myślenia człowieka mającego powyżej 21-22 lat. Zaznaczam jednocześnie, że wcale siebie nie wywyższam. Pozdrawiam, i życzę mało niepowodzeń w sezonie ziomowym; sam właśnie ukręciłem gwint, tam gdzie niepowinienem... hehe

Edytowane przez Saltus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co w ogóle prawo jazdy?, przecież można śmigać bez bo i tak jest się najlepszym :-D

 

Żartowałem

 

Chciałem powiedzieć, że to wszystko są bzdury.

 

Moim zdaniem motocykle powyżej 99KM powinny być całkowicie zakazane, (w ruchu publicznym oczywiście), można będzie jeździć na R1, ale takiej, która ma 99KM. Lepszy pomysł nie? Bo i tak R1 kupuje się dla szpanu, wygląd pozostaje ten sam, a i tak można wszystkich bajerować, że ma 200 koni, ale niedługo tuningujesz bo 3 sekundy do setki to za długo, a i prędkośc max na poziomie 360 nie jest niczym specjalnym.

 

No nie do końca bo 99KM to i tak za dużo. Myślę, że 50 wystarczy ale wprowadziłbym lepiej przelicznik na kilogramy, chodzi o to aby na 1kg masy motocykla przypadało 3/10KM (sugestia, może być oczywiście mniej, np. 0.2). W zupełności wystarczy. Turyści mieliby problem bo niekiedy moto z kierowcą, pasażerem i bagażami omże ważyć spokojnie 350kg, ale i tu napewno znajdzie się rozwiązanie (np. ograniczenie możliwości rozpędzenia motocykla w czasie krótszym niż 15 sekund do setki)

 

:-D

Edytowane przez tmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co w ogóle prawo jazdy?, przecież można śmigać bez bo i tak jest się najlepszym :-D

 

Żartowałem

 

Chciałem powiedzieć, że to wszystko są bzdury.

 

Moim zdaniem motocykle powyżej 99KM powinny być całkowicie zakazane, (w ruchu publicznym oczywiście), można będzie jeździć na R1, ale takiej, która ma 99KM. Lepszy pomysł nie? Bo i tak R1 kupuje się dla szpanu, wygląd pozostaje ten sam, a i tak można wszystkich bajerować, że ma 200 koni, ale niedługo tuningujesz bo 3 sekundy do setki to za długo, a i prędkośc max na poziomie 360 nie jest niczym specjalnym.

 

No nie do końca bo 99KM to i tak za dużo. Myślę, że 50 wystarczy ale wprowadziłbym lepiej przelicznik na kilogramy, chodzi o to aby na 1kg masy motocykla przypadało 3/10KM (sugestia, może być oczywiście mniej, np. 0.2). W zupełności wystarczy. Turyści mieliby problem bo niekiedy moto z kierowcą, pasażerem i bagażami omże ważyć spokojnie 350kg, ale i tu napewno znajdzie się rozwiązanie (np. ograniczenie możliwości rozpędzenia motocykla w czasie krótszym niż 15 sekund do setki)

 

:-D

 

 

Taaaakie ograniczenia to tylko byly by u Kononowicza. 0.2 na kg ? albo 15s do 100 ? :crossy:

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem motocykle powyżej 99KM powinny być całkowicie zakazane,

 

TMI ale dlaczego ? Osobiscie gdyby " K " byla w wersji 98 KM to wlasnie teraz taka bym wybral, niestety jest niedostepna.

 

Mimo tego, ze mam te 98 + reszte w pamieci nie jestem ani zmuszony poruszac sie znacznie szybciej ani tego nie robie. Jak to mowia nie bron, tylko ludzie zabijaja.

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ja tylko zasugerowałem coś, a nóż widelec któryś z (p)osłów to przeczyta i zechce się wykazać :-D

ale byłby ubaw, po samióćkie łuszy ;-)

 

Wersje wyścigowe oczywiście w pełni odblokowane, również bez lamp i kierunków oraz innych zbędnych dupereli i to wszystko za niższą cenę! - wiadomo, to wszystko kosztuje, jak ktoś kupuje sprzęta do ścigania się to musi to zakupić, a potem i tak poodkręcać bo waży i w ogóle przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Znalazlem taki artykul gazety nie do konca szmatlawej, ale takze nie do konca super obiektywnej.

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,5021146.html

 

Artykul ma pojawic sie 14.03 w "Metro" wiec zachecam do lektury.

 

Co do samej zmiany przepisow, prawo nie dziala wstecz, wiec jesli juz mam prawko pomimo nie ukonczenia 24. roku zycia, to chyba teraz juz mi go nie odbiora?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem taki artykul gazety nie do konca szmatlawej, ale takze nie do konca super obiektywnej.

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,5021146.html

 

Artykul ma pojawic sie 14.03 w "Metro" wiec zachecam do lektury.

 

Co do samej zmiany przepisow, prawo nie dziala wstecz, wiec jesli juz mam prawko pomimo nie ukonczenia 24. roku zycia, to chyba teraz juz mi go nie odbiora?!

 

 

to lepiej od razu od 30 roku życia ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans by Ci odebrali jeśli zdobędziesz uprawnienia przy starych przepisach.

A sam pomysł? Obawiam się, że będzie martwym prawem bo to czy człowiek robi zagrożenie wcale nie zależy od tego czy to prawko ma czy go nie posiada. Według mnie trzeba by bardziej skupić się na edukacji i kontroli niż na wyostrzaniu prawa, którego i tak nie będzie można wyegzekwować samym zapisem w dzienniku ustaw.

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...