Skocz do zawartości

Nowe prawa jazdy od 2013 roku


RaY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak? a jazda bez uprawnień na skuterze nawet jest na polskie warunki? jazda przez 16 latka na yxf 750 jest na polskie warunki ? wlasnie taka tu sprawiedliwosc... 44 latek piartujący z uprawnieniami do jazdy ma motocyklu, a 16 latek bez uprawnień to zupelnie co innego i to powinno się tępić. Dlaczego takie wysokie kary? bo niskie nic nie dają. nie zdradze gdzie pracuje, ale uwierz mi ze nie tak łatwo zabrac telewizor.... komornik sądowy moze to zrobic i to nie tak szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarczi jezdzi na 520

 

tylko że czarczi ma A1 więc to trochę różnica nie mieć PJ i zapierdzielać setką z rejestracją od komara, a nie mieć wymaganej kategorii

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że czarczi ma A1 więc to trochę różnica nie mieć PJ i zapierdzielać setką z rejestracją od komara, a nie mieć wymaganej kategorii

a ja mam karte motorowerową i co ?? jak chcesz byc taki wporzadku do prawa to jeszcze na policje zadzwon ze mieszka tu i tu , daleko do niego nie beda mieli :lalag: i jeszcze mi napisz ze HONDA YBR 125 i KTM SX 520 to prawie żadna róznica :crossy: bez uprawnien to bez uprawnien przeciez tak pisales ... wiec ja uwazam ze nie ma roznicy czy sie ma A1 i jezdzi 600 czy nie ma sie wcale i jezdzi 600 to lamanie prawa i to lamanie prawa, wyjedz sobie na rondo lotnikow lwowskich zrob 4 kółka i gwarantuje Ci że cudowny kierowca który ma prawojazdy 30 lat wjedzie Ci w dupe.... aha i wole jezdzic setka z rejstracja od komara niż 520 bez prawa do rejstracji ... wiec nie pyskuj...

Edytowane przez siara_1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw powinni zaczac od mandatow ,czyli procentowo od zarobkow tak jak jest chyba w niektorych krajach skandynawskich ,a nie jednemu przywala za takie samo przewinienie cala wyplate albo ze 2 co zarobi ,a drugiemu 1/50 jego zarobkow albo i lepiej ,i gdzie tu sprawiedliwosc ?znam przypadki gdzie szef zmusza pracownikow do brania punktow za fotoradary bo mandaty dla niego to pryszcz ,i smiga dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko nieśmiało przypomnieć, że jeżdżąc bez wymaganych uprawnień ubezpieczenie nas nie obejmuje. W razie wypadku już nie nie będzie takiego szczęścia, że się latało 750'tka. Jednocześnie przypominam, że około 70 procent wypadków na motocyklach jest spowodowanych przez kierowców innych pojazdów.

 

Pozdrawiam, i życzę wczesnej wiosny :D

 

P.S. Z góry przepraszam, jeśli znajdzie się ktoś urażony moją murzyńską składnią, ale pretensje można kierować jedynie do p. Misztala za jego piekielny wynalazek - korzenną z miodem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do łamania prawa. to 9na 10 skuterzystów łamią prawo bp jeżdżą bez uprawnień bo ich prędkość max jest dużo wyższa niż 45km/h dziś mnie młody wyprzedzał a ja katamorganem jechałem 60. To co jak bym w niego przyp... to bym był bez winy bo jeździ bez uprawnień ?

 

a co do mandatów do zarobków to jak moje zarobki legalne wynoszą ok 1000zł na rok to bym nie musiał płacić za mandat ? moim zdaniem powinny być procentowo liczone mandaty a nie od przekroczonej prędkości bo np w mieście 30km więcej to jest ok 60% a np na drogach poza terenem zabudowy te 30km to jest ok 30% a tu i to 200-300zł mandatu i tu nie ma sprawiedliwości ...

Edytowane przez dr.puniszman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do łamania prawa. to 9na 10 skuterzystów łamią prawo bp jeżdżą bez uprawnień bo ich prędkość max jest dużo wyższa niż 45km/h dziś mnie młody wyprzedzał a ja katamorganem jechałem 60. To co jak bym w niego przyp... to bym był bez winy bo jeździ bez uprawnień ?

 

Jedzie z uprawinieniami, tylko łamie przepisy. Sytuacja analogiczna do tego gdy ktoś jedzie np. 150km/h i spowoduje wypadek. Uprawnienia ma, i winę również ponosi. Rozumując Twoim tokiem, to pieszy który idzie po ulicy również nie ma uprawnień i można go przejechać bezkarnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś o tym pisał (moze przeoczyłem) ale przepisy te ma zamiar wprowadzić Unia odgórnie w całej Europie, m.in. po to by np. 18sto latek z Polski nie mógł w kilka dni po odebraniu prawka pomykać na R1 po jukeju. I z tego co wiem nie będzie automatycznego przechodzenia z niższej kat. na wyzszą z wiekiem tylko egzamin sprawdzajacy...

Tez bym sie wkurzał gdyby to mnie w przyszłości czekały takie schodki...

ale co to dla Was, zapalonych motocyklistów zarażonych bakcylem 2oo???

Bedą dodatkowe koszty, ale dzięki temu kilkunastu (kilkudziesieciu) młodych ludzi w skali kraju nie wyladuje przedwcześnie 6 feet under.....

I juz pisałem, nic nie zastąpi kilkudziesieciu (najlepiej kilkuset) tys. spędzonych za kierownicą nawet w puszce... ale z tym młodsi zgodza się dopiero wtedy gdy dorosną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K woli scislosci przepisy Unijne nie przewiduja automatycznego przechodzenia z kat A1 na A.

 

Ograniczeniu podlegac bedzie tylko kat. A. Kat. A ograniczona po dwoch latach automatycznie przechodzi na kat. A nieograniczona bez jakichkolwiek egzaminow.

 

W niemczech jezeli komus to nie pasi to w ciagu tych dwoch lat moze zdac tylko praktyczny egzamin na nieograniczone A i po nim nie ma juz ograniczenia.

 

Dylemat moze byc w tym, ze PL moze zechciec wprowadzic po uplywie tych dwoch lat PLATNY egzamin. Mozna by bylo wiec teoretycznie zlozyc skarge na PL przepisy przed sadem EU. ( najpierw jednak trzeba odczekac co, kiedy i jak wejdzie.

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli bedzie jakis egzamin to nie ma sie co lodzic, ze bedzie on darmowy.

Co do zaskarżenia to też watpie, czy zdalo by egzamin. W koncu takie rozwiazanie spelnialo by kryteria EU, tylko je nieco zaostrzajac... Ale kto tam ich wie.

Ale prawdopodobnie bedzie tak, ze po 2 latach po prostu nie bedzie (automatycznie) ograniczen. Bo watpie czy WORDom bedzie sie oplacalo kupowac kolejne motocykle slusznych rozmiatow, dostosowywac plac do tych wiekszych motorow i takie tam.

:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale prawdopodobnie bedzie tak, ze po 2 latach po prostu nie bedzie (automatycznie) ograniczen. Bo watpie czy WORDom bedzie sie oplacalo kupowac kolejne motocykle slusznych rozmiatow, dostosowywac plac do tych wiekszych motorow i takie tam.

 

Wiesz to raczej nie lezy w kompetencji WORD'u. Oni tylko wykonuja a nie ustalaja przepisy czy prawo. Po prostu beda mieli gowno do gadania.

 

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając Twoje wypowiedzi zaczynam uważać to za świetny pomysł.

ja jestem podobnego zdania, czytajac takie posty i widzacz gowniarzy zapiepszajacych skuterkami powmiedzy samochodami i 70km/h.

Ja w tym wieku latalem motorynko po zadupiach a im rajdy po ulicach w glowie.

Jestem stanowczo ZA zaostrzenie mprzepisow, takze i na samochody chocby od 21 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem stanowczo ZA zaostrzenie mprzepisow, takze i na samochody chocby od 21 lat.
wiek:22

 

tak tez chcialbym zeby zaostryzli prawko gdy tylko je odbiore.

 

Ale nie mozna karac tych co jednak chca normalnie jezdzic i maja troche oleju w glowie(no chyba nie jestem sam??). I tak szczerze to nie ciagnie mnie do rajdow po miescie, bynajmniej zanim nie naucze sie bardzo dobrze panowac nad pojazdem(a to potrwa chwile)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, możesz śmigać wyśmienicie 600'tką 130 konną w wieku 18 lat, ale jesteś zagrożeniem na drodze. Bo żaden talent nie zastąpi doświadczenia i rozwagi osoby w wieku przynajmniej 30 lat.

 

Zastrzegam, że to jest jedynie moje skromne zdanie, i nie będę płakał po nocach jak zostanę zbesztany przez wyścigowych, stuntowych, motokrosowych i wszelkiego rodzaju mistrzów dwóch kółek, którym mama ogranicza godziny jazdy, bo muszą kosić trawnik i odkurzać salon.

 

Pozdrawiam, totalny amator motocyklizmu :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...