Skocz do zawartości

YAMAHA R1 2000 r - EXUP problem


Wojt-Kamikaze
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam Yamahe R1 z 2000r

 

mam kilka problemów:

 

1- obrotomierz skacze ( od 0 tyś do 7 tyś i pochwili pracuje normlanie, i znów na 0 potem 7 i znow pokazuje przez chwilke dobrze )

 

stale to samo, NIE WARIUJE.

 

2 - przerywa silnik przy obrotach ok 4 - 6 tyś

 

3 - mam wrażenie że staraciła swoją moc. ( ciągnie dobzre tylko nie tak jak kiedyś )

 

4 - slychac jakby szelest ( jakby dzwonilo cos z tlumika ) kolo tego smiesznego urządzenia w kolektorze , podobno EXUP sie nazywa to )

 

5 - grzeje sie regulator napiecia ( zalozylem NOWY akumulator pod R1 )

 

Jeśli ktos mial podobne problemy ze swoją R1 mile widziane odp. :D albo pomoce od mechanikow

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO masz problem z modulem lub jednym z nich jezeli sa 2 sztuki - to ta podlaczona do obrotomierza.

Jaki - to juz moglby sprawdzic elektronik ogladajacy ten przyrzad.

To ze regler sie grzeje to normalne, sprawdz czy jego lacznik przewodow nie jest nadtopiony a przewody sa plastyczne.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze obtotomierz skacze do 7 to wskazuje blad (system diagnostyczny yamahy) z tego co pamietam to jest to problem braku komunikacji z czujnikiem polozenia przepustnicy lub brak polaczenia z czujnikiem rezerwy, co do exupa to ze charczy to normalne bo one lubia sie wyrabiac i wydawac dziwne odglosy podczas pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz problem z EXUPem bądź jego sterowaniem (serwomotor). Generalnie 7demka na obrotomierzu sygnalizuje właśnie ten problem. Możliwe, że jest przycięty bądź coś stało się z linkami od EXUPu. Czasami złe poprowadzenie linek powoduje ich uszkodzenie (są przygniatane do kolektora) przez dolne mocowanie tylnego amortyzatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie to jest problem z exupem mialem to samo w swoim fazerze 1000 ,obrotomierz mi skakal od 0 do 7000 tys obr i motocykl byl slabszy z dolu,exup sie przycina , przesmaruj ,przeczysc kostki i zobacz czy pomoze ,mi to pomoglo :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze obtotomierz skacze do 7 to wskazuje blad (system diagnostyczny yamahy) z tego co pamietam to jest to problem braku komunikacji z czujnikiem polozenia przepustnicy lub brak polaczenia z czujnikiem rezerwy, co do exupa to ze charczy to normalne bo one lubia sie wyrabiac i wydawac dziwne odglosy podczas pracy.

 

 

Witam :icon_mrgreen: co do czujnika rezerwy to tez cos jest nie tak .... mam FULL bak a kontrolka swieci ,,, raz gaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Ja rowniez posiadam yamahe r1 ale z 2001 roku i mi takze obrotomierz skacze, z tym ze w moim przypadku na 3 tys obr. Koledzy powiedzcie, czy to oznacza ten sam problem?? Obrotomierz zawsze skacze jesli wykrywa blad, czy pokazuje inna wartosc w zaleznosci od bledu jaki wykrywa?? Bo w czasie jazdy skacze mi raz na 3 a raz na 5... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam. Ja rowniez posiadam yamahe r1 ale z 2001 roku i mi takze obrotomierz skacze, z tym ze w moim przypadku na 3 tys obr. Koledzy powiedzcie, czy to oznacza ten sam problem?? Obrotomierz zawsze skacze jesli wykrywa blad, czy pokazuje inna wartosc w zaleznosci od bledu jaki wykrywa?? Bo w czasie jazdy skacze mi raz na 3 a raz na 5... Pozdrawiam

 

Jezeli skacze zawsze na ta sama wartosc obr to pewnie diagnostyka pokazujaca okreslona usterke

U mnie skakal roznie - nieraz nawet na czerwone pole Konieczna byla tylko wymiana zegarow Koszt do rocznika 2001 wyniosl 600zl za uzywki oczywiscie

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprytne. Kod błędu wyświetlany na obrotomierzu - nie wiedziałem. W aucie wiedziałem - kontrolka check po spięciu określonych pinów gniazda serwisowego "wystukiwała" kod błędu.

A czy ktoś wie czy HONDA też ma taki motyw z obrotomierzem i kodami błędów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...