Skocz do zawartości

szlif wału


vulcan750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sklepy do ktorych linki podal Qurim to sklepy internetowe, prowadzace sprzedaz wysylkowa, tak ze na necie je znajdziesz. Do jakichkolwiek zakupow wymagaja posiadania karty kredytowej i to typu uznawanego na calym swiecie ( zwykle VISA / MC ).

Nie sadze zebys ty ja akurat posiadal.

Troche sie unioslem bo caly watek mowil o niepowodzeniach w szlifowaniu walu / dorabianiu panewek w Polsce - a ty zapytales o dorobienie panewek.

Czy wal masz wyjety z moto i czopy zmierzone byly mikrometrem ?

Czy mieszcza sie w wymiarach nominalnych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Adamie nie nie było mierzone :) to już by musiał zrobić potencjalny wykonawca mojego zadania:) ale sądzę ze powinno być OK ale tak jak mówię to by była fucha mechanika patrzyłem na stronkę bikebandit ale niestety nic nie znalazłem :|

Ps czy pisałem że mi chodzi o dorobienie panewek korbowodowych?? jeśli nie to wybaczcie moja wina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jezeli masz w swojej okolicy warsztat regenerujacy waly samochodowe to zanies swoj wal do zmierzenia - od tego nalezy zaczac. Jezeli czopy walu mieszcza sie w wymiarach nominalnych to kupujesz nowe panewki u dealera Suzuki, jezeli nie to trzeba szukac walu z korbowodami albo lepszego silnika. Zadne dorabiane panewki w tym momencie nie pochodza w tym silniku dluzej niz kilka tys km.

Zajrzalem na bikebandit i panewki korbowodowe sa po $ 8.45 za sztuke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie da się kupić oryginalnych panewek przynajmniej tam gdzie pytałem(pytałem u siebie w Nowym Sączu dzwoniłem do Ridersa w Krakowie i nic....)ale skoro mówisz że są jakieś szanse to poszukam qurim a te sklepy których nazwy wymieniłeś mają strony internetowe?? i gdzie się znajdują te sklepy??może masz nr telefonu?? Dzięki za podpowiedź:D:D:)

 

Pozdrawiam

Co Ty za bzdury wypisujesz?

Czyżby firma z Krakowa będąca przedstawicielem odmówiła Ci sprzedaży oryginalnych panewek ?

A może cena Cię przeraziła za takie maluśkie kawałki blachy?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cena mnie nie przeraziła(wole dać parę złotych więcej niż dorabiać) bo po prostu nie maja skąd tego dostać(moto jest z 81r) ten Pan z którym rozmawiałem patrzył po katalogach jakichś i powiedział że oni nie mają skąd dostać takich panewek i powiedział że jedynie co to bym musiał szukać w JAPONI albo STANY ZJEDNOCZONE -że w każdym bądź razie oni tego niedostaną;/;/

Panie Adamie popatrzę jeszcze dzisiaj na bikebandit i poszukam jeszcze raz może ostatnio przeoczyłem... i postaram się tak jak Pan mówi pomierzyć wał... a te wymiary nominalne to będą wiedzieć jakie powinny być?(w tym warsztacie)Czy muszę się tego sam dowiedzieć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Znalazłem już zakład w którym najprawdopodobniej zmierzą mi czopy wału:) lecz pojawia się tu mały problem...mianowicie posiadam serwisówkę do swojego moto( jest na płycie dvd)lecz szukałem dzisiaj szukałem wczoraj szukałem sam i szukałem z kolegą...lecz nigdzie nie mogę znaleźć minimalnych wymiarów;/;/;/czy moglibyście mnie jakoś nakierować??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znalazłem już zakład w którym najprawdopodobniej zmierzą mi czopy wału:) lecz pojawia się tu mały problem...mianowicie posiadam serwisówkę do swojego moto( jest na płycie dvd)lecz szukałem dzisiaj szukałem wczoraj szukałem sam i szukałem z kolegą...lecz nigdzie nie mogę znaleźć minimalnych wymiarów;/;/;/czy moglibyście mnie jakoś nakierować??

pozdrawiam

 

Nie chciałbym Ci obrzydzać zabawy z wałem korbowym ale żaden zakład świadczący usługi nie jest w stanie pomierzyć dokładnie czopów wału korbowego do japońskiego silnika motocyklowego bo wynik musi być podany z dokładnością do 0.002mm

Owal wału większy jak 0.008mm dyskwalifikuje go automatycznie z dalszego użytkowania.

Ale życzę miłej zabawy.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż...próba nie strzelba...jak to się mawia:):)czyli mogę rozumieć że się nie opłaca mierzyć tylko kupić te panewki oryginalne z tej stronki bikebandit.comi to złożyć do kupy i mieć nadzieję że będzie chodziło:) no to w takim razie zamawiam te panewki:))tylko małe alle czy wyślą to do PL i tam trzeba jakoś panewki dobrać?? pomoże mi ktoś z tym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadu wypada zrobić to w 2 etapach:

zamówić 4 panewki najcieńsze z dostępnych i kupić PLASTIKGAGE a potem pomierzyć luzy na panewkach i w/g tabeli dobraź odpowiednie grubości i zamówić prawidłowe.

Sposób pomiaru zobaczysz na tej stronie:

http://www.oldtimers-im-fokus.ch/lagerspiel_prufen.html

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos takiego jak nadwymiarowe panewki w przypaku japonczyka to poprostu raczej nie istnieje.

 

Generalnie o ile wal nie jest nadmiernie zuzyty to panewki dobiera sie na podstawnie numerow wytoczonych na bloku i samym wale. Nowe fabryczne panewki sa w 4-6 rozmiarach (kolorach),chodzi oto aby precyzyjnie srednice kazdego czopu dopasowac do panewki.Trzeba miec serwisowke.

 

Jezeli,np silnik zostal rozebrany a panewki nie zmienione to musza one wrocic dokladnie w to samo miejsce.

Jak to nie istnieje? Istnieje tylko nie do wszystkich. Sam kupowałem panewki na drugi szlif wału. Orginalne zapakowane. Przebieg około 7000km. Jeździ i nic nie stuka no może po za koszem :biggrin: Motocykl to Suzuki GSX 750E. W motocyklu w którym producent nie przewidział możliwości ponownego szlifu radzę szukać drugiego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu, kuzyn ujeżdżający GPZ900 zatarł panewkę i na chama szukał warsztatu który mu przeszlifuje wał i dopasuje następnie nowe panewki - wszelkie moje próby wybicia mu tego z głowy szły na marne, On wiedział lepiej... Po kilku tygodniach znalazł "fachowca" który skasował 1000zł za szlif i dobranie panewek, minęło kolejnych kilka dni i zregenerowany wal kręcił się już w ramie.

O ile dobrze pamiętam, owy wal kręcił się jeszcze przed długich 8 dni, po tym czasie trafił w kąt garażu wraz z silnikiem...

 

Po wejściu RP do EU znacznie ułatwiło się szukanie/kupowanie części, całych silników i osobiście wolałbym kupić sprawny silnik motocykla po dzwonie niż bawić się wątpliwą próbę regeneracji wału.

Zawsze jak wymieniam coś w swojej Alfa Romeo (a często wymieniam) to robię to wg zasady że biedny robi tylko raz, bo na więcej napraw go nie stać.

 

Pozdro all :flesje:

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jest trochę tańsza opcja(bo z tej wynika że będzie trzeba kupić 8 szt panewek czyli 129zł za cztery,258zł za osiem panewek plus do tego jeszcze przesyłka do polski<nie orientuję się ile to może kosztować ale pewnie 30zł minimum >)czy ta opcja jest jedyna najtańsza no i najlepsza w stosunku do dalszego użytkowania silnika:):)??

Ps czy z tej stronki wysyłają części do PL czy muszę przez znajomego który jest w USA wysyłać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...