Skocz do zawartości

Skóra czy tekstylia - ubiór na cruisera


Rekomendowane odpowiedzi

Pomka, jak leje to sie zaklada jednoczesciowego, gustownego kondona i jedzie dalej. Zimno wtedy tez nie jest, bo nie przepuszca powietrza

 

od kiedy to skóry przeciekają - albo co wy za skóry nosicie

moje skóry mają podpinki, gortexy - coudurę oraz na plecach żółwika a na stawach wzmocnienia

a już na pewno jest w nich ciepło

buty - wywietrzniki i wzmocnienia kostek i ect

 

a przede wszystkim trzymają 50 metrów na asfalcie a nie 3 jak materiałówki (nazywane przez wielu goretexem)

SKÓRA SKÓRA I TYLKO SKÓRA - z tym że odpowiednia a nie komplet za 1.000 zeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLaus, moje skory sa raczej dobrej jakosci, ale fakt - nigdy nie przemokly. Kondona zakladam raczej dla komfortu, bo nasiaknieta skore ciezko jest wysuszyc w warunkach, powiedzmy - wyjazdowych :icon_twisted: Wazna rzecza jest, o czym wieeeeeeeelu motonitow zapomina, okresowe smarowanie odziezy skorzanej jakims specyfikiem do natluszczania. Ja robie to zwyklym olejkiem dla malych dzieci. Sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeździłem na armaturze, to tylko skóra.

Miąłem kurtkę, która nie bała sie deszczu ani zimna (np. 3-4 st. w grudniu.

Spodnie dobre skórzane, buty długie skóra (jak kto woli kowbojki, ja tak), rekawice długie,

kask otwarty (ale z szybką) i co tu debatować.

Zgadzam się Klausem i Majkelem - DOBRA SKÓRA WYGLĄDA I PRAKTYCZNA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeździłem na armaturze, to tylko skóra.

Miąłem kurtkę, która nie bała sie deszczu ani zimna (np. 3-4 st. w grudniu.

Spodnie dobre skórzane, buty długie skóra (jak kto woli kowbojki, ja tak), rekawice długie,

kask otwarty (ale z szybką) i co tu debatować.

Zgadzam się Klausem i Majkelem - DOBRA SKÓRA WYGLĄDA I PRAKTYCZNA.

Ja zaczynalem w skorach i wydawlao mi sie ze to jest wlasnie to - do czasu. W polowie sezonu kupilem tekstylia BF i jestem super zadowolony, zdecydowanie wygodniej i praktyczniej niz w skorakach.

Uwazam ze wazne jest zeby bylo wygodnie i bezpiecznie a czy to skora czy tekstylia to zalezy od Twoich upodoban.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kiedy to skóry przeciekają - albo co wy za skóry nosicie

moje skóry mają podpinki, gortexy - coudurę oraz na plecach żółwika a na stawach wzmocnienia

a już na pewno jest w nich ciepło

buty - wywietrzniki i wzmocnienia kostek i ect

 

a przede wszystkim trzymają 50 metrów na asfalcie a nie 3 jak materiałówki (nazywane przez wielu goretexem)

SKÓRA SKÓRA I TYLKO SKÓRA - z tym że odpowiednia a nie komplet za 1.000 zeta

 

Podajesz na przykład własne topowe ciuchy, porównując je do byle jakich szmaciaków. To nie fair.

Zarówno wysokiej jakości skóry z wszystkimi zabezpieczeniami jak i ich odpowiedniki z materiału mają takie same właściwości ochronne (a niektóre tkaniny nawet lepsze!).

Bez protektorów, żaden z wymienianych materiałów nie jest wystarczająco bezpieczny.

 

Ja osobiście tez preferuję skórę... ale w dalsze trasy z racji komfortu wolę textylne. Dlatego, że szybciej wysychają, mniej nasiąkają... a jak już nasiąkną to są mniej problemowe w osuszeniu.

Dużą wadą natomiast tekstylnych jest kłoptliwe usuwanie... "cmentarza" robali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kurtkę z Modeki model Atlanta.Jest bardzo dobra na chłodne dni,przy temp. poniżej 10*C można jechać nawet w samej koszuli :notworthy: .W czasie upałów czujesz się jak w saunie.Teraz wiem że mogłem dołożyć i kupić z wypinaną membraną.Spodnie na razie czarne dżinsy+wypinane kalesony+"membrana" przeciwdeszczowa z Plusa za 30zeta,ale na wiosnę będą z Modeki.

A skórę i tak sobie kupię bo mi się podoba i już. :clap: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynalem w skorach i wydawlao mi sie ze to jest wlasnie to - do czasu. W polowie sezonu kupilem tekstylia BF i jestem super zadowolony, zdecydowanie wygodniej i praktyczniej niz w skorakach.

Uwazam ze wazne jest zeby bylo wygodnie i bezpiecznie a czy to skora czy tekstylia to zalezy od Twoich upodoban.

Tylko nie wiem czy pamietasz jak rozdarles swojego texa jak zaliczyles glebe w Borkach?

Belgu1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś palnuje się na moto przewracać to niech od razu się przesiądzie do samochodu :icon_mrgreen: Jak byśmy wychodzili z teog założenia to tylko sportowe kombinezony dają minimum bezpieczeństwa. W Textylnych łachach są protektory (np.: na plecach na kręgosłup w skórze tego nie miałem).

 

Klaus -> masz rację skra plus membrany itp to jest to (w przypadku armatury) ale pochwal no się ile dałes za kurtkę? Ja za skórę z Tarboru dałem coś chyba 400 czy 500 zł (prawie 10 lat temu więc ceny nie pamiętam). Kurtkę Utiki (ta co byłem w niej na kongresie :flesje: ) z membraną 2 podpinkami itp. kupiłem za 400 zł. Podejrzewam, że spodnie z tej firmy (dopinane do kurtki) kupię za podobna kasę - zostanie mi na kask ze szczęką :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ciuchów to sam jeszcze nie wiem czy skóra czy tekstylia.

Ale kask - zdecydowanie szczękowy. Ostatnio zrobiłem trasę w Airohu SV55S. Po mieście z otwartą szczęką, poza z zamkniętą. Przy zamknietej szczęce i szybkości poniżej 90 musiałem mieć lekko uchyloną szybę (jeden ząbek) bo wywietrzniki nie bardzo wystarczały.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja skora z Tarboru kosztowala 820zl i tylko dlatego, ze zazyczylem

sobie specjalny gatunek skory cielecej...

Ceny maja bardzo przystepne i jakosc wyrobow naprawde na wysokim

poziomie. Porownywalem do innych zachodnich marek i naprawde

Tarbor nie ma sie czego wstydzic!

 

Mimo to warto miec 2 komplety ciuchow... skore (kurtka + spodnie)

oraz texy. Jakosc texow tez jest bardzo wazna. Tex texowi nie rowny.

Texy lepiej chronia od deszczu i wilgoci, to pewne.

 

W kwestii bezpieczenstwa... Skora bije texy czy jeans. Jednak sa skory,

ktore nie maja ochraniaczy (bo nie sa kurtkami motocyklowymi). Wtedy nalezy

kupic sobie zestaw ochraniaczy i wtedy zakladacie jedno na drugie.

Belgu1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś palnuje się na moto przewracać to niech od razu się przesiądzie do samochodu

nikt nie zakłada ale gówno się zdarza i po kiego wała pluć sobie w brodę że jestem ponacinany od kamieni z asfaltu

a co do ceny to inna sprawa - poniewż nie zaliczam się do ludzi bogatych nie stać mnie aby kupować rzeczy kiepskie. a jak wyglądają texty po 5-6 praniach to już widziałem

czyli max 2 lata i nowa kurtala.

A ja w swojej za 1500 zeta pociskam od zawsze i będę jeździł nadal no chyba że ubezpieczalnia teraz zabierze mi ją w momencie zwrotu kasy.

a jaknie to lekko przytarta kurtala będzie super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...