Skocz do zawartości

Yamaha XT 660Z Tenere 2008


Rekomendowane odpowiedzi

z tymi kolejnymi zauroczeniami to rozumiem Cie doskonale.....

 

a co do silnika adventura to ma on "dół" ktory mnie rozwalil ,silnika yamahy osobiscie nie testowalem ale mysle ze mozna go porównac do hondowskiego jakiego mam w dominatorze( czesto jezdze z kolega ktory smiga na xtku i osiagi sa identyczne moto ida rowno leb w leb) lc4 ciagnie od samego dolu jak oszala i ma duzo wiecej ducha...

 

no ale cena jest zabojcza..35tys za nowego 24 za 2latka.....

 

a co do ceny yamahy..jak xt kosztuje 24tys to dodajac do tego wiekszy bak wiecej owiewek szybe prawdziwe lampy dodatkowa tarcze to mysle ze cena dojdzie do 27-28tys zl...

...jak bedziesz sie wybieral po zimie do salonow to moze umowimy sie razem i potestujemy ktm bmki i yamahe..???

 

pzdr

Dokładnie tak samo myslę, także jesli chodzi o cenę Tenerki.Napewno przed zakupem postaram sie zaliczy te trzy motocykle o których piszesz.Jesteś z Gniezna , ja z okolic Ostrowa Wlkp.Yamahe mam w Ostrowie, BMW i KTM najbliżej we Wrocławiu . Z chęcią możemy się spotkać wiosną i razem powybrzydzać w wyż. wym. salonach. Napewno też odwiedzę wiosenną wystawę motocykli w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ty mutomb tez chyba myslales kiedys o ktm.....dlaczego zrezygnowales???

pozdr...

Myslalem i to sporo. Mialem ciezki dylemat. Pozniej zebralem wszystkie za i przeciw i sklonilem sie bardziej w strone BMW. Wybralem bardziej ucywilizowany sprzet. Sporo jezdze tez po asfaltach a tu KTM wybada blado porownujac do BMki (wysoka pozycja, silne wibracje, twarda kanapa). Chcialem tez motocykl na ktory moge zapakowac nie tylko siebie. Trzecia sprawa kwestia silnika. Nie jest tak wysilony jak w KTM ale z drugiej strony brakuje mu tej narowistosci. Szczerze mowiac balem sie troche awaryjnosci silnika w KTMie.

Mam za to trwala chociaz troche "nudna" jednostke napedowa. Po czwarte... hmm... jakos latwiej nabyc uzywanego Dakara niz LC4 adventure.

Teraz Yamaha zaprezentowala nowa TENERE. Jak dla mnie zapowiada sie super. Mysle ze idealnie wpasowuje sie w luke pomiedzy malym GSem BMW i LC4 adventure. Wczesniej nie mialem zlotego srodka miedzy tymi dwoma motocyklami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem i to sporo. Mialem ciezki dylemat. Pozniej zebralem wszystkie za i przeciw i sklonilem sie bardziej w strone BMW. Wybralem bardziej ucywilizowany sprzet. Sporo jezdze tez po asfaltach a tu KTM wybada blado porownujac do BMki (wysoka pozycja, silne wibracje, twarda kanapa). Chcialem tez motocykl na ktory moge zapakowac nie tylko siebie. Trzecia sprawa kwestia silnika. Nie jest tak wysilony jak w KTM ale z drugiej strony brakuje mu tej narowistosci. Szczerze mowiac balem sie troche awaryjnosci silnika w KTMie.

Mam za to trwala chociaz troche "nudna" jednostke napedowa. Po czwarte... hmm... jakos latwiej nabyc uzywanego Dakara niz LC4 adventure.

Teraz Yamaha zaprezentowala nowa TENERE. Jak dla mnie zapowiada sie super. Mysle ze idealnie wpasowuje sie w luke pomiedzy malym GSem BMW i LC4 adventure. Wczesniej nie mialem zlotego srodka miedzy tymi dwoma motocyklami.

Witaj Mutomb. Dokładnie tak samo myślę jak ty, tylko bardziej rozważałem Trampka / liczyłem na super nowy model.../, potem zaś Dakara./ cena/. Choć teraz BMW daje dobre warunki lizingu, i warto sie bliżej temu przyjrzeć.Tak jak zauważyłes KTM oprócz wielu swoich plusów ma także znaczące minusy/ nie będę je jeszcze raz wymieniał , bo sam trafiłeś w dziesiątke.... :buttrock: /.Dlatego liczę na Tenere ,że po pierwszych testach nie ujawnią się jakieś znaczące wady modelu,/ bo każde moto je ma..../Na marginesie, testy też trzeba brać z przymrużeniem oka, ponieważ są przeprowadzane przez fachowców" zawodowców "i często przesadnie skrytykowane ,szczególnie jesli chodzi o jednostkę napędową, bo dla nas" normalnych" śmiertelników motocyklistów" to często nie zauważalne minusy.Najważniejsze ,żebyś ty się czuł dobrze na swoim moto, a on spełniał twoje oczekiwania.Pozdrawiam. :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Lc 4 tez myślałem i własnie mam przed oczami to moto w katalogu.

Witam

Mialem ostatnio podobny dylemat,choc KTM w ogole nie bralem pod uwage,sklanialem sie za to do XR 650 R,tyle ze okazalo sie ze na Polske nie ma homologacji,bylem w Suzuki pojezdzic DRz-400 az w koncu kupilem BMW G 650 Xchallenge.Swietny motocykl do moich potrzeb,czyli smiganiu po okolicznych gorach ;-)

Pozdr

Robass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na to moto w katalogu i co piszą: fajne , ciekawe "rasowe enduro", niezła masa, osiągi silnika i nowoczesna technika / także wysoka cena, jak to BMW/.Jak dla mnie jednak to brakuje cech podróżnych motocykla,np: owiewki z szybą, brak większego zbiornika.Raczej nie interesuje mnie osobiście latanie po żwirowniach i ostro po lasach / bo do tego jest stworzony ten motocykl/, lekki teren to juz dla mnie wyzwanie. Ale ,"jeden lubi rybki a drugi teściową"....Nie widziałem moto z bliska więc też nie chcę się wypowiadać. Być może się mylę.Najważniejsze w tym wszystkim jest to ,że ty jesteś zadowolony!! Pozostaje ci także pogratulować nabytku i życzyć radosnych chwil w ucieraniu sprzęta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na to moto w katalogu i co piszą: fajne , ciekawe "rasowe enduro", niezła masa, osiągi silnika i nowoczesna technika / także wysoka cena, jak to BMW/.Jak dla mnie jednak to brakuje cech podróżnych motocykla,np: owiewki z szybą, brak większego zbiornika.

Fakt,cech podrozniczych brak,150 km dziennie to gorna granica,przynajmniej jak dla mnie ;-)

Moto jest 1 osobowe,dosc mocne,znakomite podwozie,tylko seryjnie montowane opony to pomylka.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że kolega Leszek45 ma już dość bycia nowicjuszem i nabija sobie licznik.

Na 20 postów w temacie, który założył 8 jest jego autorstwa.

Na dodatek temat Tenere 2008 został szeroko omówiony w innym wątku.....

Kolegę Leszka45 serdecznie pozdrawiam i zazdroszczę mu ilości wolnego czasu :rolleyes:

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że kolega Leszek45 ma już dość bycia nowicjuszem i nabija sobie licznik.

Na 20 postów w temacie, który założył 8 jest jego autorstwa.

Na dodatek temat Tenere 2008 został szeroko omówiony w innym wątku.....

Kolegę Leszka45 serdecznie pozdrawiam i zazdroszczę mu ilości wolnego czasu :wink:

 

Pawel

Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że kolega pastec ma też juz dość być nowicjuszem i nabija sobie licznik.Ma tez dużo czasu by czytać nudne posty kolegi Leszka. Przykro mi ,że na 20 postów nie było nic o koledze pasteku/ bo pewnie tak sie to odmienia/ i jego Hondzie CBF 600 . Jednak ten temat mnie osobiście nie interesuje, a posty ,które mnie nie ciekawią ,poprostu nie czytam.Dziękuję za uznanie koledze pastkowi i pozdrawiam, zazdroszcząc mu wolnego czasu na czytanie nieciekawych postów.Wracając do tematu, piszcie koledzy, jeśli chcecie o wszystkich znanych wam nowych info na temat nowej Tenery.

Edytowane przez Leszek45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak patrzę na to moto w katalogu i co piszą: fajne , ciekawe "rasowe enduro", niezła masa, osiągi silnika i nowoczesna technika / także wysoka cena, jak to BMW/.Jak dla mnie jednak to brakuje cech podróżnych motocykla,np: owiewki z szybą, brak większego zbiornika.Raczej nie interesuje mnie osobiście latanie po żwirowniach i ostro po lasach / bo do tego jest stworzony ten motocykl/, lekki teren to juz dla mnie wyzwanie. Ale ,"jeden lubi rybki a drugi teściową"....Nie widziałem moto z bliska więc też nie chcę się wypowiadać. Być może się mylę.Najważniejsze w tym wszystkim jest to ,że ty jesteś zadowolony!! Pozostaje ci także pogratulować nabytku i życzyć radosnych chwil w ucieraniu sprzęta.

 

 

Nowa Yamaha XTZ 660 Tenere model 2008r, Nowy model flagowego enduro Yamahy

ten post jest z 25.09.2007r

są tam linki między innymi do europejskiej strony yamahy , dane techniczne , porównanie poszcz modeli yamahy itp

Powielacie temat panowie

Pozdro

Edytowane przez strzykawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa Yamaha XTZ 660 Tenere model 2008r, Nowy model flagowego enduro Yamahy

ten post jest z 25.09.2007r

są tam linki między innymi do europejskiej strony yamahy , dane techniczne , porównanie poszcz modeli yamahy itp

Powielacie temat panowie

Pozdro

Znalał się... drugi " moralizator -archiwizator..."To co tam jest napisane,to my wiemy.Mógłbyś coś konkretnie napisać a ty tu walisz uwagi. Czekamy w tym poście na dalsze informacje na temat nowej Tenery, bo jak dotąd to z nikąd więcej informacji. Nawet nie podano mocy silnika, bo ma być inna, wyższa. Z "Motocykla" czy też "Świata..." też mało się dowiedziałem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalał się... drugi " moralizator -archiwizator..."To co tam jest napisane,to my wiemy.Mógłbyś coś konkretnie napisać a ty tu walisz uwagi. Czekamy w tym poście na dalsze informacje na temat nowej Tenery, bo jak dotąd to z nikąd więcej informacji. Nawet nie podano mocy silnika, bo ma być inna, wyższa. Z "Motocykla" czy też "Świata..." też mało się dowiedziałem....

 

Zamiast pyszczyć wpisz w google xtz 660 lub samo xtz i Internet wyświetli Ci wszystkie możliwe linki włącznie ze stronami japońskimi na temat starszych i najnowszych xtz . Jeśli to nie przyniesie oczekiwanych efektów to polecam spacer do najbliższego Salonu Yamahy być może mają już jakieś konkretniejsze info na interesujący Cię temat, tym bardziej, że wiedzą o tym wcześniej z oficjalnych spotkań handlowych z przedstawicielem Yamaha Motor Poland.Jeśli to nie przyniesie oczekiwanych rezultatów to będziesz musiał poczekać do oficjalnej premiery nowej xtz w Europie.

Informacje do tamtego postu zdobyłem w taki właśnie sposób.

Co do mocy silnika informacja ta może być aktualnie tajemnicą handlową, dlatego nie jest nigdzie dostępna.

Edytowane przez strzykawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzykawa, jak nie masz nic do dodania, to sobie odpuść. Przyjmijmy, że w tym wątku zebrało się kilku grafomanów, którzy lubią w kółko pisać to samo o XTZ. Pozwolicie nam? Czy będziecie truć dupę oporowo??

 

ps. Bardzo wiele informacji można dostać z mniej oficjalnych, ale równie pewnych źródeł, co autoryzowany dealer. Rzecz w tym, że można je poznać znacznie wcześniej. Dlatego pozwól, że będziemy się tu wymieniać informacjami, które niekoniecznie są w google.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posty nie wnoszące nic do tematu, a zawierające jedynie wzajemne zniewagi usunąłem. bardzo proszę o rzeczową dyskusję, lub przynajmniej - do czasu podania przez yamahę pełnych danych motocykla oraz udostępnienie go do jazd próbnych - w miarę zbliżone gdybanie nt. sprzętu z tematu :biggrin:

 

BTW w dyskusji nt. ww sprzętu na sąsiednim subforum padło jeszcze mniej sensownych wypowiedzi, niż tutaj. nie widzę więc podstaw do interwencji w treść lub sam temat: IMHO motocykl bardziej nawet pasuje do tego działu

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem tym bardzo zainteresowany z racji tego, że również korzystam, na co dzień z xtz 660 i jestem z tego moto bardzo zadowolony.Dziś rano udostępniłem wszystkie posiadane info na temat nowej xtz 660 tenere moderatorowi ( na jego prośbę) ,więc w niedługim czasie jak sądzę ( po zgromadzeniu większej ilości materiałów z różnych źródeł )powinno pojawić się na Forum jeszcze więcej informacji na wyżej wymieniony temat , które zaspokoją Waszą i moją ciekawość .

Pozdrowienia i Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...