Skocz do zawartości

przedni wachacz do k-750


Maaciek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To troche daleko. Ale myslę, ze mogę Ci wirtualnie pomóc. Ja mam swoja Kasie na takim właśnie wachaczyku.

http://www.bikepics.com/members/matolusz/

tu w kategorii "Current" masz moja kasieńkę jeszcze nie złożoną, chyba widać, że jest w niej ta tarcza kotwiczna - górne zdjecie z tych obu, co dałeś tam wyżej. Zawieszenie przeszło remont. Tzn. dokładnie dwa remonty, bo ktos juz przede mną je remontował i zostało mi kilka części starych, jak będziesz chciał jakieś fotki, to mogę Ci porobić... Masz juz rysunki?? Bo ja mam w którejś ze starych motocyklowych radzieckich książek. Nie widziałem jeszcze dokładnych rysunków tego zawieszenia w instrukcjach do K-750 / M-720. Książka w której mam te rysunki to jakaś ogólna. Jakiej natury pomocy potrzebujesz? A swoja drogą, to ostatnio nabyłem M-72N1 właśnie na takim zawieszeniu i z błotnikiem z fartuchem. Własnie ktos wcześniej napisał, ze to były M-72M Nie wiem, bo nigdy takiej nie posiadałem, ale chciałem sprostować, to co rózni ludzie piszą, ze to były M-72H, wiem że ruskie"N" wygląda na nasze polskie "H", ale to jest "N"!!! Ktoś jeszcze napisał, że to zawieszenie wycofali bo było mniej sprawne. To fakt, ale tylko po części. Zawieszenie to extra zachowuje siezawsze jeśli chodzi o prowadzenie sie motocykla. Faktycznie, skok krótkich wachzaczyków jest mały, więc nadają sie jedynie do dróg utwardzonych, bądź LEKKO ciężkiego terenu, bo tylko z niego mogą "nadążac" wybierać nierównosci. A do ciężkiego terenu, to aby motocykl dobrze sie"zachowywał" i extra wybierał nierównosci polecam długi wahacz pchany z amortyzatorami hydraulicznymi takimi jak w tylnym zawieszeniu sowieta. A ktos spytał: "To w takim razie czemu wycofali krótkie wachaczyki skoro takie zaj***ste są?"

Odpowiedz zna kazdy kto zapewne raz remontował takie zawieszenie - niestety ruscy swoim "młotkiem i przecinakiem" nie mieli mozliwości go naprawić w swoich warunkach :/

Swoja drogą muszę sprawdzić czym sieróznią te przody na wachaczykach motocykli M-72 i K-750.

P.S. Co do tej zadymy z początku. Aż nie wierzę... zadyma beze mnie w roli głównej... ja na szczęście sieuspokoiłem juz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak. Muszę jakieś konkretne punkty obrać w zawieszeniu, tak abym mógł podać konkretne długosci. Rys. będą najprawdopodobniej w sobote wieczorem, albo w niedzielę. Ja Ci gwarantuję, ze ten górny jest do K-750, bo ja taki mam, jest oryginalny. W mojej Kasieńce są te stare alu piasty >nie mylić z Dnieprowymi< Myślę, że ten dolny moze byc do MW własnie przystosowany do tych nowszysch juz Dnieprowych alu piast.Ale tu nie jestem pewny. Spójz na zdjęcia mojej Kasnieńki

http://www.bikepics.com/pictures/483843/

Tak więc postaram się o rys. bo w sobotę jadę do garażu. A na jakim etapie jesteś? Juz rozłożone zawieszenie?

 

[ Dopisane: 29-01-2006, 00:46 ]

Jak obiecałem, tak i zrobiłem...

http://www.megaupload.com/?d=018ACVHA

Po wejściu na tą strone czekamy aż sie załaduje dana "paczka danych" - postęp w ładowaniu widzimy w niewielkiej rameczce po prawej stronie od dużego napisu "MEGAUPLOAD". Gdy "paczka danych" się załaduje, w tym samym miejscy >po prawo od napisu Megaupload< pojawi sie napis "DOWNLOAD" należy kliknąć na niego. Wybrać miejsce zapisu, a reszta to rutyna :notworthy: Zdjecia spakowane są WinZipem. Radzę szybko ściagać, bo serwej nie podaje po jakim czasie usuwa dane. Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matołusz dzięki za rysunki - wszystko jest tak jak myślałem.

Na jakim etapie jestem? w proszku. Wachace jak wiadomo chodziły na łożykach, ale ju8ż nie będą. Jeden facet naprawił mi większe bieżnie (napawał i przeswzlifowal na 25 mm pod simmering), ale zapomniał o tych mniejszych :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: . Teraz wszystko poszło do inneg gościa, który ma dokończyć regenerację wachaczy, dorobić tulejki, dorobić sztycę, no i dorobić nakrętkę łożyska (tą ze stożkie). Czekam co z tego wyjdzie. "Amortyzatorki" mam już dobre z pięciu udało mi się złożyć dwa dobre komplety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam Ci dobrą radę, a unikniesz kłopotów w postaci powturnego rozbierania, wszystkie elemety mierz, gdyż moze wyjsć taka sytuacja iż np. jeden wachaczyk wyjdzie wyzej niz drugi, w przypadku róznic tych dzwigienek obsadzonych na wielowypustach wachaczyków. Jak będziesz cos jeszcze potzebował, miał pytanie pisz. Pozdrawiam i polecam się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...