Skocz do zawartości

Wyprzedzanie z prawej strony


ścinacz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to było głupie :icon_mrgreen:

 

A co tak naparwde myślicie o wyprzedaniu na długiej szerokiej prostej z prawej strony :icon_mrgreen:

Czasami aż ta wolna przestrzeń po prawej kusi, ale ja mam blokadę psyhiczną :banghead: Może to i dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tak naparwde myślicie o wyprzedaniu na długiej szerokiej prostej z prawej strony :icon_mrgreen:

Czasami aż ta wolna przestrzeń po prawej kusi, ale ja mam blokadę psyhiczną :banghead: Może to i dobrze...

 

Kusi, kusi. Ale jakoś nie zdecydowałem się nigdy na to i nie zdecyduję. W końcu kilka sekund czekania na miejsce z lewej mnie nie zbawi.

A na filmiku, to gościu zrobił baaaardzo głupio :icon_mrgreen:

Edytowane przez Bartek_N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem wyprzedzam po prawej, a właściwie wymijam, jak stoi korek i samochody się nie ruszają, a pas między samochodami jest zablokowany przez dwie osoby nie spodziewające się motocykli. Ludzie w ogóle nie patrzą w lusterka prawe, jak zaraz obok mają krawężnik więc nikomu nie polecam, robić takich rzeczy, z jadącymi samochodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak leciałem na trasie z szerokim asfaltowym poboczem, jechałem blisko osi jezdni i samochody (w zasadzie tak z 3/4 samochodów) jak się zbliżałem to same się przesuwały na prawo ten metr. Ja wiedziałem że mnie widzą i wyprzedzałem spokojnie nie przekraczając osi, i ze świadomością, że jestem widziany przez kierowcę, bo mnie puszcza.

 

Szpagaty prawą stroną mogą być niebezpieczne, bo kierowca nie widzi nas i jest nieprzewidywalny, może zjechać, skręcić, zrobić coś głupiego gdy nagle nas tam zobaczy. Pobocze może być brudne, śliskie, mokre, ponieważ nie jedzie nim sznur pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem wyprzedzam po prawej, a właściwie wymijam, jak stoi korek i samochody się nie ruszają, a pas między samochodami jest zablokowany przez dwie osoby nie spodziewające się motocykli. Ludzie w ogóle nie patrzą w lusterka prawe, jak zaraz obok mają krawężnik więc nikomu nie polecam, robić takich rzeczy, z jadącymi samochodami.

 

Jeśli chodzi o korek, to co innego. Jak mam dosyć szerokie pobocze a przede mną sznurek katamaranów stoi, albo tak wolno się toczy, że jakby zwolnił, to by stał, to wtedy powoli tym poboczem sobie przejadę. Bardzo ostrożnie, bo nie wiem, czy komuś nie zachce się na to pobocze zjechać, jak jednemu kierowcy ciężarówki, kiedy zobaczył mnie w lusterku :icon_biggrin:

Wtedy sporo czasu już można zaoszczędzić.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Mało kto w puszcze jak stoi patrzy na pobocze w prawe lusterko. Tak jak któryś kolega napisał, wolniutko i bardzo ostrożnie poboczek jest gwarancją przejechania bez "przyjemności". Nagle w pewnym momencie kierowca będzie chciał zobaczyć co jest z przodu, odbije w prawo na pobocze i już siedzimy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...