Skocz do zawartości

Long way around - ktoś ma po polsku?


Bratek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam polskiej wersji filmu o przygodach dwóch kumpli Evana McGregora i Charliego Boormana, którzy wybrali się na GSach dookoła świata. Czytałem książke, którą chyba strawiłem w niecały tydzień, super pozycja!!

Jeśli ktoś posiada namiary gdzie można nabyć to z góry wielkie dzięki :crossy:

 

p.s.

mam nadzieję, że dobry dział wybrałem, w końcu to dział o podróżach :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Po przeczytaniu Twojego postu, zaciekawila mnie ta ksiazka i chcialem kupic. Sprawdzilem na merlin.pl, ale widze, ze czytelnicy nie za ciekawie komentuja ta ksiazke.

 

http://www.merlin.com.pl/frontend/browse/p...9.html#fullinfo

 

Moze ktos jeszcze czytal ta ksiazke i moze sie wypowiedziec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem. Lekka, łatwa i.... za szybko się kończy :icon_mrgreen: W sam raz na podróż autobusem czy pociągiem, nawet nie będziesz wiedział kiedy będziesz na miejscu :icon_mrgreen:

Potwierdzam, choć to będzie dosyć długa podróż, taka Ustrzyki-Szczecin, bo i księga w miarę gruba...

Nie jest to wielka literatura, chyba film lepszy (naprawdę to napisałem???;)

pozdro

dub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to książka nie jest taka rewelacyjna. Tak jak w jakiejśc recenzji ktoś napisał: "Jadą na wyprawę dookoła świata. We dwóch. Tylko że obok nich jedzie jeszcze kamerzysta na motocyklu i dwa samochody "techniczne". Nie realizują swojego założenia (na Syberii jadą kilkaset km ciężarówką, bo jest za ciężko dla motocykli) i w miesiąc później krzyczą przed kamerą "Zrobiliśmy to!" czy też "Podróżni mieli prawie wszystko za darmo i jeszcze narzekają, że ktoś z nimi wywiad robi, że nie są incognito. Cóż nie można mieć wszystkiego. Albo sława, albo święty spokój." I to jest prawda. Do tego kilka tekstów typu "drogi szutrowe to najgorsza rzecz dla wszystkich motocyklistów". Czyżby w anglii nie było offroad-owców? Tekst z okazji narzekania, że jadą po szutrze w Azji :biggrin: Słownictwo czy styl wypowiedzi czasem powalał mnie na kolana. Nie wiedziałem czy się śmiać czy płakać :)

Ale tak ogólnie to jest ok, można se poczytać.

Chętnie zobaczę film z tej wyprawy, może być ciekawy :)

Edytowane przez Lukass102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie film jest lepszy - chociaż pokazuje jedynie jazdę na motocyklu - o samochodach technicznych, czy też podróżą ciężarówką nie ma wzmianki.

 

Książka nie powala na kolana ale też do najgorszych nie należy - jednym słowem łatwa, w miarę przyjemna - chodź do 100% literatury podróżniczej bym jej nie zaliczył. Na chłodne i coraz wcześniejsze wieczory jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie film jest lepszy - chociaż pokazuje jedynie jazdę na motocyklu - o samochodach technicznych, czy też podróżą ciężarówką nie ma wzmianki.

Jak nie ma, jak jest?

Może obejrzałeś tylko skrót na stronie? :biggrin:

pozdro

dub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! wystopujcie nieco krytycy... Najpierw sam czegos dokonaj, pokaż że potrafisz... Do pasji doprowadza mnie krytyka tych co z browarkiem w reku.... ech...

Chyle czoła przed wszystkimi którzy chca i to robia... tak jak chociażby Krasnal . A ON nie narzekal.

 

Napewno trzeba najpierw przeczytać ksiżkę, zobaczysz mentalnosc ludzi zachodu w zderzeniu ze swiatem mieszkanców byłych "demoludów" . Zobaczysz jak bardzo my sami zmienilismy sie , jak blisko nam było do mentalnosci mieszkanców Ukrainy, czy kierowcy Kraza z tajgi... i jak szybko nam teraz do wysłania motorka w paczce do domu bo...popsul sie ABS

Dla mnie to swietna ksiazka, chcieli i zrobili, bali sie Rosji, a mimo to pojechali...

 

Ilu z nas zna mentalnosc rosjan, ilu z nas zna ich jezyk, ilu z nas ma kase... I ILU Z NAS POJECHAŁO NA TEN KONIEC SWIATA ?!!

 

I kto tu jest KOZAK ?!

 

PS Najpierw ksiażka, pózniej film. nie odwrotnie, Ostatno kupiłem w Media Markt ten film ale bez napisówi czy lektora) na wyprzedaży za pare złotych,(mimo że miam przegrywane wczesniej płytki) w koncu upłyneło już troche czasu...

 

Tych dwóch GOSCI ma mój szacunek.

 

Jesli kogos uraziłem to sorki,

Edytowane przez Marek_spectra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książkę mam, czytałem, polecam. Chętnie bym zobaczył to jeszcze na dvd. Niedawno goście pojechali dookoła Afryki i też z tego będzie relacja, więc szykuje się kolejna fajna książka.

A to, że mieli mega zaplecze techniczne i pełne bezpieczeństwo to nie umniejsza faktu, że goście odwalili kawał niezłej roboty i za to należy się im szacunek. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja ten film oglądałem 13 razy ale dopiero po przeczytaniu książki wiedziałem o co tak naprawdę chodzi. Dużo rzeczy co niema w filmie opisane są w książce. Filmu po Polsku niestety niema ale był emitowany kiedyś w kinie z polskimi napisami. Teraz Ewan i Charley pojechali do Afryki do Cape Town i będzie nowa edycja LONG WAY DOWN. CZEKAMY !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! wystopujcie nieco krytycy... Najpierw sam czegos dokonaj, pokaż że potrafisz... Do pasji doprowadza mnie krytyka tych co z browarkiem w reku.... ech...

CIACH

Tych dwóch GOSCI ma mój szacunek.

 

Jesli kogos uraziłem to sorki,

Hej - chyba rozmawiamy na nieco innych poziomach semantycznych, że się tak wyrażę. My tu nie o wyczynach, tylko o literaturze. Czy ktoś tu neguje świetną robotę Ewana i Charleya? Ja nie, szacun!

Mówimy o książce, która jest po prostu słabo, moim zdaniem, napisana. Ale to zapewne kwestia przyjętej techniki - chłopaki coś opowiadali do mikrofonu, a potem ten wywiad-rzekę ktoś przelał na papier, zredagował i wydrukował. Coś, co dobrze brzmi w filmie, traci jednak bez obrazków... Czytałem fajniejsze książki o podróżach moto, choćby "Jupiter's Travels" Teda Simona.

Wszyscy mają chyba prawo do krytyki, także ci, którzy niewiele dokonali w danej dziedzinie, prawda? Ile razy zdarzyło Ci się wstać od telewizora ze słowami "ale beznadziejny film"? A ile filmów nakręciłeś w życiu? Pewnie żadnego... Witam w klubie;)

Pozdrowienia,

dub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie patrzac z tej strony trudno sie spierać, niewatpliwie nie jest to "KAMIEN MILOWY BELETRYSTYKI AWANTURNICZO -PODRÓŻNICZEJ " :icon_mrgreen: bo i w koncu nikt tego nie oczekuje, (ja napewno)

Szukałem tam tresci, przekazu tego co widzieli, co przeżyli, ich reakcji, obaw, oczekiwan i tego czy i w jaki sposób, TA podróż zmieni ich samych, ich zycie...

Motor... jazda na motocyklu to cos absolutnie fascynujacego , nie umiem tego ubrac w słowa... Ja w tym czuje, i pewnie wiekszosc z nas odnajduje w tym jakąs...no nie wiem... mistyke ?!

 

Nieważne, może troche było tam jakis "błedów warsztatowych" rzeczywiscie nie znam sie na tym i szczerze wcale mnie to nie obchodzi... dzieki tej ksiazce dostałem mase emocji, motywacji, poczucia bycia razem z nimi, przezywania tego samego i mimo że nic nie zastapi takiej wyprawy ,to daje taka ksiażka choć namiastke czegos szczególnego, czegos wspaniałego...

 

Masz racje warsztatowo nie jest mistrzostwem swiata... ale jej przekaz - TAK !

 

przynajmniej dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książkę mam, czytałem, polecam. Chętnie bym zobaczył to jeszcze na dvd. Niedawno goście pojechali dookoła Afryki i też z tego będzie relacja, więc szykuje się kolejna fajna książka.

A to, że mieli mega zaplecze techniczne i pełne bezpieczeństwo to nie umniejsza faktu, że goście odwalili kawał niezłej roboty i za to należy się im szacunek. :icon_question:

 

nie ma sprawy mam ten film zajmuje parę płytek i jest niestety w wersji english

jakby co wal na pw skopiuję i wyślę :(

 

ps. jednym z aut technicznych to niezłego orła wywinęli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...