Skocz do zawartości

co sadzicie o Kawasaki zr7 / zr7s?


Rekomendowane odpowiedzi

a mi pali bardzo mało. na jednym zbiorniku jeżdzę od grudnia do konca marca i jeszcze mi troche zostalo (przez zime sie nie dalo wiecej spalic). a tak poważnie to tez mi sie ten sprzet bardzo spodobal i kupilem i nie zaluje. pogoda coraz lepsza, jeszcze tylk ozmiana opon i ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

przebrnąłem przez wątek i nasuwa mi się prośba o małe podsumowanie - na co zwrócić uwagę przy zakupie :) bo w necie nie znalazłem niczego co by negatywnie wyróżniało ten motocykl, a tu czytam w półsłówkach o zastrzeżeniach do silnika, skomplikowanej i częstej regulacji (czy drogiej?)

 

i zaczynam się zastanawiać czy nie skreślić go z listy poszukiwanych (a pojutrze mam jechać oglądać sztukę w lbn) czyli zr7 vs gsx750 vs hornet vs bandit vs sv 650n :)

Edytowane przez Kilvov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ktoś może widział ten motocykl lub wie co to soba prezentuje bo wybieram sie ogladnac ale interasuje mnie wszystko o jego przeszlosci lub na temat sprzedajacego komisu http://moto-raj.otomoto.pl/kawasaki-zr-7-l...et-M804356.html bede bardzo wdzieczny za kazde info na jego temat

Edytowane przez morris35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu czytam w półsłówkach o zastrzeżeniach do silnika, skomplikowanej i częstej regulacji (czy drogiej?)

Hej!!

Co do regulacji powiem tylko ze jak do tej pory 3 razy sprawdzalem luzy zaworowe - sprawdzalerm bo tolerancja jest spora, i bez problemu wszystkie sie mieszcza.

 

Nie wiem co w tym suilniku mialo by byc skaplikowanego...

Wiec zalecane sa czeste wymiany oleju (chociaz znalazlem jakas serwisowke wydana w 2005 roku i tak wymiana oleju juz co 10 kkm zamiast co 6kkm jak w poprzedniej serwisowce)

 

Ja bym nazwal ten motocykl bez obslugowym, i niezawodnym (zrobilem juz ponad 20kkm i jak do tej poryj jedynie wymiany eksploatacyjne - klocki naped olej, opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Kawasaki ZR-7 to piękne moto. Osobiście wybrałem jako swoje pierwsze. Teraz śmigam już nim od dwóch sezonów i powolutku myślę o zmianie. Mam już swoje przyszłe typy, ale kawa zawsze zostanie w mojej pamięci.

Edytowane przez ziemniak26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja tylko raz miałem okazje przejechać sie tą świetną maszyną, od tego czasu zachorowałem na kawe :) marzyłem o niej, a jak to wiadomo marzenia czasem sie spełniają :)

Edytowane przez konradoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Siemanko

piszę w intencji znajomego motonity ,który prosił abym się was grzecznie zapytał co sądzicie o kawie zr-7?

napalił się na ten moto. Nie chce aby kumpel popełnił błąd i kupił coś co jest nie warte swojej ceny ;)

A więc na wydanie 10 tyś.

Warto za takie pieniążki kupić taką kawe czy już lepszym wyborem będzie bandit/hornet/sv/lub jeszcze coś innego. Btw. koniecznie naked ;)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

jezdzilem nim troszke jak i fazerem i banditem.

co do zawieszenia sie nie wypowiem i hamulcow ale sinik super szkoda ze nie ma 6 biegow bardzo ladnie ciagnie juz od 3 tys obrotow i pod tym wzgledem bije bandyte i fazera. mialem kupe frajdy z silnika jak nim latalem. fajne uniwersalne moto

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Hej!

hornet czy SV to nieco inny styl niz zr7, wiec zalezy czego oczekuje od moto.

zr7 to sevenfifty zrobione przez kawasaki - swietny niezawodny dlugodystansowy motocykl. osobiscie bardzo polecam. Na pewno lepszy od bandita - ciut wiekszy, ciut wiekszy moment.

Swietny do turystyki.

Jednak jesli kumpel szuka czegos zeby troche poszalec, to polecalbym pewnie bardziej SV lub horneta ktore sa poprostu mniejsze, lzejsze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właścicieli zr7

od niedawna jestem właścicielem tego motocykla, motocykl jest sprowadzony z Francji, z racji tego że brak we francuskim dowodzie danych technicznych motocykla liczę na Waszą pomoc.

Do przeprowadzenia rozszerzonego badania technicznego potrzebuję:

-masa własna pojazdu

-dopuszczalna masa całkowita pojazdu

-maksymalna masa całkowita pojazdu

-ładowność

-najw. Dop. nacisk osi (?)

 

Jeśli ktoś z Was wie gdzie takie info mogę znaleźć w necie to proszę o link (ja szukałem i nie znalazłem)

Albo po prostu, jeśli możecie to przepiszcie te informacje z własnych dowodów motocykli

 

pytanie nr 2

Jakim olejem najlepiej zalać silnik?? Może być Motul 5100 10w40??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

210kg suchy kolo 230kg waga zalanego pewnie.

olej jak najbardziej OK.

 

powodzenia z szukaniem pozostalych kosmicznych danych, moze ktos Ci poda z wlasnego dowodu ;)

ew poszukam manual'a

 

mozesz tez poszperac po linkach na tej stronce http://www.zr-7.com/specifications.htm

czesc nieaktualna, ale moze cos znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..wg mojego dowodu wynika że ... :

Waga na sucho 236kg

+ 22litry paliwa ;]

maksymalne obciążenie 416 kg

MOC: 56 KW

 

 

 

a co do oleju...

Tak Motulem można śmiało zalewać ale ja np. mam Castrol racing 1 ;] 20w50

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...