Skocz do zawartości

Sakwy do sport turystyka - jak je zakładacie???


Rekomendowane odpowiedzi

u mnie w komplecie byly takie maty bombelkowe do podlozenia pod sakwy. stosuje je i jest ok. lakier sie nie rysuje

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w poprzednim motocyklu tłumik puszczony dosyć wysoko a czasu nie miałem na szukanie czy zrobienie stelaża, na nic się zdały folie bo lakier delikatnie gdzieś się przytarł i sakwa sie przygrzała :bigrazz: Ale zapinając sakwy bez stelaża trzeba bardzo dokłądnie pozaciągać wszystkie paski żeby za luźno sakwy nie miały. I także sprawdzić chociaż raz w trasie czy coś się nie poluzowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie te sakwy z Twojego linka, spakowałem się w nie na dwumiesięczną wyprawę i spoko dały radę i wszystko pomieściły. Stelaża nie potrzebują. Jedyna usterka jaka mi się przytrafiła, to urwany zamek w centralnej torbie (odpruł się, za dużo rzeczy chciałem w nią upchnąć), babcia zaszyła i już ok jest :cool:

 

Ja mam pytanie dotyczące właśnie tych sakw Moto detail - gdzieś czytałem, że środkowa sakwa jest odsunięta trochę do tyłu co ponoć umożliwia przewiezienie "plecaczka" czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam pytanie dotyczące właśnie tych sakw Moto detail - gdzieś czytałem, że środkowa sakwa jest odsunięta trochę do tyłu co ponoć umożliwia przewiezienie "plecaczka" czy to prawda?

 

Możesz mieć problem ponieważ środkowa sakwa(wałek) w oryginalnym mocowaniu wypada na siedzeniu plecaczka,przyda się jakiś stelaż,załączam linka z foto jak to wygląda jeżeli jedziemy sami;

 

http://picasaweb.google.com/kornacki69/Dur...828853291529522

 

zrobiłem z nimi małą trasę(4500km) i sprawdziły się w każdych warunkach:wink:

może trochę irytujące jest codzienne odpinanie lub dociąganie pasków,ale sakwy mają jedną wielką zaletę; CENĘ ,która niweluje wszystkie niedogodności,a na wakacyjnej wyprawie nigdzie mi się nie śpieszy. :notworthy:

Pozdrawiam. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sakwy metro (za 150zł), przetestowałęm na thunderace. Bez stelaża. dały radę. mocowanie: paski przerzucone przez siedzenie, plus paski do uchwytów na bagaż pod zadupkiem i mocowanie podnóżków pasażera. posłuchałem kumpla i okleiłem zadupek folią techniczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy zakładałem sakwy do ex-FZR 600. Zdejmowałem siedzonko pasażera,przeżuciłem sakwy, następnie ''zamknąłem'' siedzenie ...i już się trzymały :D. dla pewności jeszcze przyczepiałem to gumamy do mocowania bagażu.Trzymało się to dość dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam sakwy Oxford'a model Humpback i powiem, że są świetne jak mówili koledzy wcześniej... :(

Nic ich nie rusza, ładnie wyglądają i mieści się w nich nawet kask :P

Minusem jest cena, bo kosztują w sklepie jak widziałem ponad 600zł, ale można wyrwać okazję tak jak ja i kupić nowe na allegro lub ebayu w moim przypadku za 290zł :P :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć ludziska czy ktos z was spotkał się(używał) może z sakwami tekstylnymi polskiej firmy METRO (...)

 

jak już wcześniej kilka razy pisałem: za te pieniądze możesz spokojnie szukać moto-detaila, którego metro podrabia. jak ciut dołożysz, to masz komplet z rollbagiem, w który nawet na duży wyjazd się spakujesz

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już wcześniej kilka razy pisałem: za te pieniądze możesz spokojnie szukać moto-detaila, którego metro podrabia. jak ciut dołożysz, to masz komplet z rollbagiem, w który nawet na duży wyjazd się spakujesz

jsz

dzięki za pomoc faktycznie lepiej dołożę trochę grosza i kupię renomowanej firmy.wspomniane oxfordy widziałem na allegro,a co do moto-detaila to mam jeszcze centralny kufer więc rollbag nie potrzebny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam dokladnie te torby. Tzn treaz juz 2/3

Pewnego dnia, zamocowalem je, zabezpieczyłem jeszcze dodatkowymi gumami, zapoakowalem do jednej spiwór z bluzą i wyruszyłem. W połowie drogi do celu kolega podjechał do mnie machając, zatrzymaliśmy sie odrazu. Torba rozgrzewając się od wydechu zapaliła się, a śpiwór w środku zaczął się topić. Szybko do rowu i sytuacja opanowana. Teraz zostało mi juz tylko 2/3 całego zestawu:P

Jakbym miał stelaż prawdopodobnie bym tego uniknął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sakw tekstylnych to nie ma bata muszą być naprawdę porzadnie wykonane. Ja jeździłem z sakwami Givi model T411 i u mnie nie było na R6 problemów ani z zamocowaniem ani z nagrzewaniem tego a były naprawdę blisko tłumika.

Generalnie jeśli torby są dobre i mocowanie jest dobrze pomyślane to stelaż będzie potrzebny tylko w ekstremalnych przypadkach. Do FZ6 kumplowi mocowałem te same torby T411 i bez stelaża jechał do chorwacji i dał rade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

poszukaj o sakwach (tych też) na forum, będziesz wiedział wszystko :flesje:

w skrócie: mają mocowanie na paskach, można bez stelaża, ale obcierają lakier - przydaje się podklejenie przezroczystą folią

jsz

 

Witam z moimi sakwami śmigałem na cebulce zabezpieczając lakier doraźnie, ale teraz chciałbym na stałe zabezpieczyć zadupek na stałe właśnie folią spotkałem tylko taką czy używał ktoś czegoś podobnego, obawiam się że tych to bym pewnie ze 4 potrzebował, jakieś drogocenne uwagi, coś polecacie?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...