Skocz do zawartości

Tarcze hamulcowe - zardzewiałe podkładki na nitach.


kvos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak zwane tarcze "pływające". Podkładki i zawleczki na nitach są podrdzewiałe. Myślałem, aby wymienić te podkładki na nowe. Są one wykonane z jakiegoś specjalnego stopu, czy można założyć jakieś stalowe o tych samych wymiarach? W ogóle takie coś się wymienia, czy linijką po łapach i trzymać się z daleka?

Jak fachowo nazywają się te części i czy można je gdzieś dostać do konkretnego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co je chcesz wymieniać? są aż tak przegnite że boisz się o zerwanie czy co?

w sumie to nie ma na nitach przeciążeń na boki więc podkładka o takiej samej grubości i średnicy wewn. i zewn. będzie pasować na pewno, ale czy będziesz pewien co do zegerów? nie masz pewności czy będą leżały jak powinny i czy nei wypadną przy 200km/h. Ja bym wolał nie kombinować...

 

ps: stare moto = rdza :/ niestety takie są realia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pozwolicie to podczepie się pod temat.

 

Z ostatniej przejażdżki wywnioskowałem że przednia tarcza hamulcowa ,,cyka", nie wiem w jaki sposób ale chyba się lekko przekrzywiła (minimalnie).

 

Czy mam się tym przejmować, jak zredukować to ,,cykanie"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo chcesz to najpierw musisz nabyć drogą kupna nity do tarcz firmy SPIEGLER i postępować zgodnie z instrukcją.

Znając życie i tak nie kupisz z powodu ceny.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pozwolicie to podczepie się pod temat.

 

Z ostatniej przejażdżki wywnioskowałem że przednia tarcza hamulcowa ,,cyka", nie wiem w jaki sposób ale chyba się lekko przekrzywiła (minimalnie).

 

Czy mam się tym przejmować, jak zredukować to ,,cykanie"??

 

 

Sprobuj przeczyscic tloczki...oczyscic je z syfu...i zobacz czy moze tarcza nie jest za luzno umocowana do koła.Moj znajomy mial tak w jajku swoim..jak hamowal to slychac bylo cykanie...takie cichutkie co jakis czas...okazalo sie ze tarcza byla za luzno umocowana :icon_mrgreen:

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...