Skocz do zawartości

Porada na temat zakupu motocykla.


szwarc
 Udostępnij

Wybór motocykla  

57 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który motocykl najlepszy dla początkującego motocyklisty ?

    • Honda Shadow (700-750)
      14
    • Suzuki Intruder (700-750)
      11
    • Yamaha Virago (750)
      19
    • Yamaha Virago (1100)
      13


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na początek coś napiszę o sobie. Mam 28 lat, żonę i dwoje małych dzieci, niedawno zrobiłem prawo jazdy na motocykl - wiem może późno ale jak to mówią lepiej późno niż wcale. Zawsze fascynowały mnie motory - kiedyś jeździłem na komarku, mińsku, javie a nawet ze dwa razy na junaku - więc doświadczenia niewielkie. Mieszkam w małej miejscowości Grodziec k. Złotoryi i Bolesławca.

Chciałbym zakupić teraz (no do końca listopada - mówią że to najlepszy okres na zakup) motor. Podobają mi się Choppery, Cruisery ewentualnie coś szosowo-turystycznego - ścigacze nie wchodzą w grę.

Z porad znajomych muszę kupić coś co ma minimum 750 cm3, napęd na wał kardana, silnik w układzie V - rok (według porad) nie jest tak ważny. Mam nawet kilka swoich typów : Yamaha Virago, Suzuki Intruder, Honda Shadow.

Co możecie mi poradzić ?

Może jakieś inne motory - naprawdę przyjmę wszelkie porady.

Motorem chciałbym jeździć rekreacyjnie, może ewentualnie jakieś zloty - o których jeszcze nic nie wiem - bardzo małe doświadczenie - ale chcę zacząć.

 

Gdzie można kupić - dobrze motor.

 

Może macie jakieś dobre oferty.

 

A dodam jeszcze, że dysponuję kapitałem teraz jest to 5000 zł a do listopada będzie około 8000 zł - i tyle maksymalnie chciałbym przeznaczyć.

 

Liczę na sporo porad.

 

P.s. Dodam tylko, że ważę 96 kg i mam 191 cm wzrostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja optowal bym za Virago 750-1100 tylko ze kwota jaka narazie przeznaczasz jest zbyt mala aby kupic cos sensownego radzilbym ci dozbierac wieksza kwote i w tedy sie rozgladac a zakup wczesna wiosna nie jest gorszy niz teraz moto uzywane trzymaja cene niezaleznie od pory roku

Zycze udanych poszukiwan i daj znac co kupiles :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

virago. moja porada jest cholernie nieobiektywna, no ale cóż :D Sam szukam jakiejś fajnej virażki w podobnej cenie, ale ja uderzam w 535. Virago mi się po prostu bardzo podoba. Shadow nie ma już tego "czegoś" w swoim wyglądzie, ale to kwestia gustu.

 

Doradzę Ci to, co mi poradzili - kup to co Ci się bardziej podoba i na czym lepiej się czujesz, bo to Ty będziesz jeździł na tym moto.

 

pozdrawiam,

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wstępie powiem to, co zwykle: informacji na temat zakupu pierwszego motocykla, również typu chopper/ cruiser jest na forum mnóstwo. w związku z tym fakt, że zadajesz takie pytanie dowodzi iż nie raczyłeś się z nimi zapoznać. od tego więc zacznij, wiele się dowiesz o swoim planowanym zakupie. przy okazji uszanujesz czas ludzi, którzy już po parę razy pisali na ten temat

w szczególności polecam temat o zakupie choppera do 8kzeta, a był taki. oraz przeglądnięcie przynajmniej tematów o pierwszym motocyklu - też zawierają sporo nt. choćby shadow 600/750 oraz intruderów

zalecam jeszcze zwrócenie uwagi na koszty odpowiedniego stroju do jazdy. niby można w dżinsach, ale stawy źle na to reagują (teraz albo w przyszłości)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wszystkich analizach jakoś najbardziej przypada mi do gustu Suzuki Intruder lub Virago ale tylko 1100.

 

Mam już nawet kilka ofert i chciałbym abyście wyrazili swoje zdanie na ich temat - co do stanu technicznego - ceny itd.

 

I tak numer 1 to:

http://www.allegro.pl/item249600410_suzuki_vs_intruder.html

 

A numer 2 to:

http://www.allegro.pl/item248304718__yamah...9r_zobacz_.html

 

Nie wiem tylko, jak sprawa wygląda z opłatami motocykla sprowadzonego i zarejestrowanego w Polsce - może ktoś wytłumaczyć ?

 

A może wy macie jakieś fajne oferty ?

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwarc, z Intruzem daj sobie spokój - jesteś zbyt wielki na ten motocykl. Virago juz prędzej Ci podpasuje, choc i tak po krótkim czasie zaczniesz przerabiać, a zacznie się od kiery i podnóżków :bigrazz:

 

ja mam 191cm i 88kg, przymierzałem się ostatnio do kawasaki vn800 classic, pasował idealnie...

no chyba, że uderzysz w chińszczyznę :lalag:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stawiam za Yamaha Virago 750. Kolega ma tego sprzęta i się sprawuje świetnie, a virago 1100 pali o 0,5 l więcej, a przyspieszenie mają takie samo. 1100 może zaczyna odjeżdżać 750 koło 100 - 110 km/h . I jeszcze trzeba powiedzieć że virago jest bardzo wygodna :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy, dorosły motocykl, to była Virago 1100. Mam 183 wzrostu, nic nie musiałem przerabiać, choć spacerówki się przydają, według mnie 185 to górna granica wzrostu dla Virago, powyżej trzeba już zmieniać podnóżki. Virówa jest bardzo wygodna, łatwo się prowadzi i wybacza błędy, jest lekka jak na tę pojemność i łatwa w manewrowaniu na parkingu i uważaj to jednak 1100, ma odejście, do 100 5 s, ze 100 do 140 bez redukcji też momentalnie, na gumę nie pójdzie ale power slidea można zaliczyć jeśli za mocno odkręcisz na jedynce czy dwójce. Polecam, ale z głową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko, jak sprawa wygląda z opłatami motocykla sprowadzonego i zarejestrowanego w Polsce - może ktoś wytłumaczyć ?

 

A może wy macie jakieś fajne oferty ?

 

Proszę o pomoc.

W przypadku moto zrejestrowanego jeżeli na umowie masz powyżej 1000zł musisz wypełnić druk PCC-1 i udac sie do Urzędu Skarbowego i tam opłacić 2% od umowy a później koszty przerejestrowania około 120-140 zł W przypadku sprowadzenia z Unii akcyzy nie płacisz tylko 160 zł w Urzędzie Skarbowym za VAT 25 czyli zwolnienie z VAT-u , przegląd 116 zł , rejestracja 190-200 zł.W przypadku moto z poza Unii płacisz vat,akcyzę i rejestracja Do wymienionych dwóch wcześniej przpadków są jeszcze tłumaczenia dokumentów.Ot i wsio?????????? A tak swoją drogą to czytaj na forum inne tematy problemy Twoje są już wcześniek opisywane .Pozdro i miłej :) :( :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od czegoś małego. Ja od razu wskoczyłem na WS 1600. To chyba za dużo jak na poczatek. Prawda jest tez taka że wszystko mniejsze szbko sie znudzi. Mam wielu znajomych bujających się z małymi pojemnościami, a chca kupić wieksze.

Są dwie szkoły jak zwykle.

Jedna mówi tani i mały na pczątek do szybkiego odsprzedania. Druga, docelowo bo w przypadku cruisera każdy dodatek to spora kasa. A w przypadku cruisera trudno oprzeć się kupowaniu małych usprawnień.

Mam 185 i ponad 100 kg masy. Ostanio przypasowała mi Yamaha 1300. Odjazd ma dobry a prowadzi się jak rowerek. No tylko ta cena, z odzysku jeszcze jej nie ma.

 

Tatsu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam 176cm wzrost i 82kg wagi do tej pory pomykałem virażką 1100. Moto bardzo wdzięczne, zrobiłem nią w tym roku ponad 6000 km. Odwiedziła Zakopca, Słowację, Czechy, Łagów, Krotoszyn, Szklarska itp. Ani razu mnie nie zawiodła. Szukaj może sie trafi coś z tych maszyn na co będzie cię stać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...