Skocz do zawartości

Jade jade a w jednej chwili motor zgasł


mahermnih1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jade na mojej Wsce 125 :D aż tu nagle w jednej chwili nic nawet nie burkło :banghead: .

Przyprowadziłem moto do garażu i tak iskra jest taka jak powinna być wyczyściłem gaźnik paliwo dochodzi bo zatkałem otwór powietrza świece zalało, przebicia nie ma, Czy to mógł pójśc kondensator jakaś cewka czego to może być wina poroszę o szybką pomoc :banghead: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie jak moto gaśnie tak "od razu" czyli nie wygląda to tak że jedzie , przerywa itp to w 99% przypadków jest to wina po stronie układu elektrycznego . ja zacząłbym od wymiany świecy a jeśli to nie pomoże to trzeba iść dalej tzn sprawdzić cewkę (może daje za niskie napięcie ) i jak to nie pomoże to cały układ zapłonowy (na szczęście ten układ nie należy do bardzo skomplikowanych :buttrock: ). kiedyś chyba w jawce 50 ale na 100 % już nie pamiętam spotkałem sie z czymś takim że platynki były zamocowane na takiej osobnej płytce i nią się regulowało wyprzedzenie zapłonu . ta płytka się przestawiła i owszem iskra była ale zupełnie nie w tym miejscu :lalag: . oczywiście też moto nie miało szans na odpalenie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece wymieniałem iskra jest ale czy jeśli jest iskra to może być zwalony kondensator ?? Też sądze że to wina elektryki bo paliwo było w baku. Jak ktoś miał taką przygodę piszcie bo nie wiem od czego zacząć plz ;)

sprawdz kąt wyprzedzenia zapłonu (platynki mają się zacząć otwierać ok 3mm przed gornym martwym punktem) jeśli tak nie jest to mogło ściąć klina pozdro paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodziło bo nie wiedziłem czy jeśni jest iskra to czy jest szansa że kondensator pandł a czy jakaś cewka mogła być tego przyczyną piszcie cos proszę bo nawet nie mam pojęcia od czego zacząc a zdjąc koło magnesowe w wsce to nie takie proste i nie chce na próżno zmieniac na 100% to wina elektryki bo paliwo miałem w wszystko stało sie w jednym momęcie :icon_mrgreen:

Pzdro

 

to też nie klin klin jest na swoim miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujesz opór taki jak był na kopce? Normalnie jak wczesniej blokuje koło na jedynce przy prowadzeniu na betonie lub asfalcie?.... ostatecznie pożycz od kogoś manometr z gwintem na swiece i sprawdz jakie jest ciśnienie....

 

Mój cylinder dzisiaj poszedł do szlifu, jutro dowioze do niego tłok i mimo iż gość jest zapracowany to mam nadzieiej ze jeszcze w tym tygodniu złoże silnik :icon_rolleyes:... odrazu też wymienie łożyska na porządne na wale i wszystkie simeringi na nowe :P hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...