Skocz do zawartości

Podstawy jazdy Enduro


Rekomendowane odpowiedzi

Ja chciałem sie spytać co zrobić wtedy gdy podczas pokonywania bardzo stromego podajzdu (na 1 biegu czyli brak możliwości redukcjki) moto wstaje na koło i ma zamiar spod tyłka wyjechać?

Ostatnio tak mi sie stało i było... dupen klapen.

Czy da sie w ogóle jakoś z tej sytuacji wyjść?

To było napisane 2 strony wcześniej, jednak musiałem zareagować bo odpowiedzi na to pytanie to były jakieś totalne bzdury. Ludzie jeżeli przy bardzo stromym podjeździe walnie brzuchem o kierownice i bedzie tak próbował podjechać to tylnie koło straci przyczepność, zacznie okręcać sie w miejscu i bedzie kaplica. Natomiast jeżeli przesunie sie do tyłu to koło złapie przyczepność ale wyrwie go na koło. I tu jest cała heca - należy balansować ciałem po środku, ani do tyłu ani do przodu. Jak wygina do tyłu to lekko pochylić sie do przodu, jak koło sie zaczyna ślizgać to do tyłu. Musisz utrzymac taką równowage. Pozdrawiam

I tak samo z tym że jamy trzeba pokonywać na prostych nogach i jednym kole to śmiech na sali. Za dużo filmów typu Revelation199 :evil:

Edytowane przez Kaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jest jakas technika jazdy po mokrych podgnilych lisciach ??

 

Ja stosuję ... walkę o życie.... :biggrin: :icon_exclaim: ...znaczy się ...czujnym trza być (bo już zaliczyłem parę szlifów na tych pitolonych liściach :icon_razz: ) ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak opanowaliście trzymanie moto kolanami na skokach ??? bo ja jakoś nie moge.... nogi mi sie odklejają od podnóżków i niekiedy jedna noga nie trafia na podnóżek

Bo za słabo trzymasz. Dobry ścisk można sprawdzić w taki sposób że opierasz motor o ściane -> stajesz w pozycji wyjściowej na motorze -> łapiesz go kolanami -> puszczasz ręce i próbujesz sie tak wychylić żeby dotknąć głową błotnika, jeżeli kręgosłup nie pozwala to wygni sie maksymalnie. Uścisk musi być tak mocny żebyś nie spadł z motocykla, ręce oczywiście luzno w powietrzu. Z taką samą siłą należy trzymać motor kolanami na whoopsach i skokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

MaM małe pytanko. Wie ktoś co trzeba zrobic ze sprzegłem tzn jaka predkosc musze miec ktory bieg itp ja mam yamahe dt 50 ccm zajebiscie zrywny motocykl

Pozdr.

Sprzegło zostaw w spokoju! Nie używaj go gdyż go zużywasz tylko w taki sposób, a naprawa dużo kosztuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec wytlumaczysz mi może jak wyrwac na koło?? i jeszcze jedno, mam yamahe dt 50 i jest po remoncie silnika ; szlif etc... od momentu remontu na dotarciu silnika przejechalem kolo 300km ile jeszcze mam przejechac? bo chcialbym przeciagnac moto a nie chce przetrzec;)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec wytlumaczysz mi może jak wyrwac na koło?? i jeszcze jedno, mam yamahe dt 50 i jest po remoncie silnika ; szlif etc... od momentu remontu na dotarciu silnika przejechalem kolo 300km ile jeszcze mam przejechac? bo chcialbym przeciagnac moto a nie chce przetrzec;)

Pozdr.

Przez co chcesz przeciągnąć moto?? Przez rów czy może przez rzekę?? Przetrzeć to sobie możesz spodnie na tyłku. Stary, jak chcesz latać na gumie to minimum musisz mieć CR 500 !! Inne sprzęty wcale nie idą! Pzdr

P.S.

 

Sorry, ale nie umiałem się powstrzymać :D :icon_twisted: :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec wytlumaczysz mi może jak wyrwac na koło?? i jeszcze jedno, mam yamahe dt 50 i jest po remoncie silnika ; szlif etc... od momentu remontu na dotarciu silnika przejechalem kolo 300km ile jeszcze mam przejechac? bo chcialbym przeciagnac moto a nie chce przetrzec;)

Pozdr.

 

Jeździj jeszcze do 500km spokojnie. Poźniej następne 500 troszke mocniej. i po 1000 już będzie git, ale nie przesadzaj bo Dt 50 i tak nic nie zrobisz:D:D :bigrazz: :)

A co do wyrywania na koło to z nogami na ziemi jedynka i strzał ze sprzęgła i idzie do góry. Można z nogami na tylnych stópkach i wtedy 2 bieg również strzał sprzęgła troszke gazu :) i jedziesz. Ale tu musisz uważać bo raz na plechach lezałem :) :D :D

 

Pozdro

urban :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...