Skocz do zawartości

nie da sie zgasic kluczykiem?! co to moze byc


Naspin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

siema

mam yamahe tzr 50 2001 rok i wczoraj wymienialem w niej tlok na nowy vetexa, dzisiaj odpalalem (czekalem jeden dzien niech sobie swoje odstoi;p) i wszystko ok, wszytko ladnie smiga ale....nie moge go zgasic ani wylacznikiem bezpieczenstwa ani stacyjka, na wylacznik w ogole nie reaguje a jak przekrece stacyjke na off to wylaczaja sie tylko kontrolki a motor dalej chodzi, przed wymiana tego nie bylo, musialem odlaczyc chyba jakis kabelek ale jaki jezeli motor na wylaczonej stacyjce nie zapali (a chodzi jak jest zapalony) i na wylaczonym zaplonie(wlacznik bezpieczenstwa na off) i wlaczonej stacyjce tez nie gada a jak dam na wl.zaplon to pali i potem go inaczej jak zadusic nie idzie....pomozcie

 

ps: jeszcze jedno pytanko: jak mam wszystkie 4 kierunki mini na 3w zarowke a powinny byc chyba 15 w, i mi sie swieca a nie mrugaja (przerywacz ok) to co dac i gdzie? rezystror? jaki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada na samo zaplon... mialem to jak mi kolega forumowy przegrzal moja DT ... co do kierunkow to mialem to samo w nsr po kupnie tunningowych ... najlepiej jedz do elektryka jak ja i on Ci zmierzy jaki dac rezystore...

 

Wątpie żeby przez samozapłon silnik tak pracował.. była by wyraźna róźnica w jego pracy i pewnie i tak by zgasł.. A tak z Ciekawości spytam ile dałeś za zamontowanie tych rezystorów??

 

Jak jest jakis przekaźnik od zapłonu to możliwe, że się nie rozłącza.. dziwna sprawa... zobacz po prostu wszystkie wtyczki, które rozłączałeś albo mogłeś rozłączyć przypadkowo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest jakis przekaźnik od zapłonu to możliwe, że się nie rozłącza..

...albo wręcz odwrotnie :icon_mrgreen: Wyłączenie zapłonu może być realizowane poprzez zwieranie do masy - sprawdź, czy podłączyłeś wszystkie przewody. Na moje to kwestia elektryki, a nie samozapłonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posprawdzaj kable, być może masy nie podpiąłeś bądź urwałeś kabel .

 

samozapłonu tak szybko raczej nie dastanie, to nie diesel :icon_rolleyes: trzeba by mocno sprzęta skatować

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w moto, ale w starej ładzitsu pomieszalem kable zaplonowe i po spokojnej jezdzie dostala samozaplonu co dziwne silnik w jezdzie pracowal normalnie :icon_mrgreen:

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samozapłon jest bardzo możliwy przy dużym nagarze na tłoku. Jeżeli wymieniałeś tłok to zakładam że założyłeś czysty bez nagaru..... a może nie ????? może założyłeś jakiś z duuużym nagarkiem......

Przychodzi mi do głowy jeszcze inny stop z którego wykonano tłok, - i tak się nagrzewa że dostaje samozapłonu.

 

A co dzieje się jak zdejmiesz kable ze świecy - dalej pracuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektryka jest pewnie rozwiązana na zasadzie CDI czyli cewka zapłonowa jest sterowana plusem i idzie bezpośrednio do masy aby wyłączyć motor trzeba zewrzeć impuls z cewki na statorze do masy. Zatemmusiałeś nie podłaczyć czegoś.... jestem o tym przekonany, jak chcesz to możesz zroić experyment i przewód idący od cewki tej pod magnetem sciągnij do masy.. motorek natychmiast powinien zgasnąć. szukaj we wtyczkach i gniazdkach :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...