Skocz do zawartości

nierówno wyciągnięty łańcuch


kawon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Wziołem się za naciąg łańcucha(cbr f2),okazało się że łańcuch jest nierówno wyciągnięty (tzn.w jednym miejscu jest dosyć mocno naciągnięty,a w drugim znacznie luzniejszy).Dodam że jest jeszcze spory zakres naciągu łańcucha,łańcuch nie przeskakuje podczas jazdy.Teraz pytanie,co radzicie z tym zrobić trzeba wymieniać czy można z tym jezdzić???

POZDRAWIAM :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... łańcuch zawsze wyciąga się nierównomiernie ... kwestia jak duże są to różnice ... jeśli w jednym miejscu jest napiey jak struna a w innym luz jest większy niz nakazuje serwisówka (z reguły 2-3 cm) to wymień ... jesli mozna wypośrodkowac i w całym zakresie długości da sie ustawić dobry luz to ja bym zostawił (teraz tak mam). Ważne żeby przy wymianie przełożyc cały zestaw, czyli łańcuch i koła zębate. Zostawienie starych kół znacznie skraca pracę nowego łancucha ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki panowie.chyba jednak czeka mnie wymiana nie ma co ryzykować,tymbardziej że u mnie w jednym miejscu jest dość powaznie naciągnięty, luzu prawie zero.

Edytowane przez kawon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wziołem się za naciąg łańcucha(cbr f2),okazało się że łańcuch jest nierówno wyciągnięty (tzn.w jednym miejscu jest dosyć mocno naciągnięty,a w drugim znacznie luzniejszy).Dodam że jest jeszcze spory zakres naciągu łańcucha,łańcuch nie przeskakuje podczas jazdy.Teraz pytanie,co radzicie z tym zrobić trzeba wymieniać czy można z tym jezdzić???

POZDRAWIAM :)

uważam iż lepiej go wymienic bo potem jak bedziesz tak jeździł niekorzystnie to wpłynie na zebatki i potem w szybkim czasie bedziesz musiał wymienić łańcuch oraz obie zębatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje kupić ten zestaw http://moto.allegro.pl/item172324698_zesta...600_cbr600.html

w zestawie jest zakuwka i teraz pyanie czy będe wstanie zakóc łańcuch bez używania zakuwarki, jeżeli nie to gdzie moge dostać taką zakuwarke.Słyszałem o spnikach do łańcucha stosował ktos cos takiego??? zdaje to egzamin??

może idzie gdzies dostać spięte łańcuchy wtedy odkręcam wahacz i jest bez problemu

Pozdrawiam :icon_razz:

Edytowane przez kawon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIDy sprzedaja zakute, RK daja rade(montuja np w DL 1000 fabrycznie), ale wiadomo ze DID to DID, sprobuj kupic DIDa z katalogu Louis'a(caly komplet oryginalny prosto z Japan) - www.moto-akcesoria.pl zajmuje sie sprowadzaniem akcesoriow z katalogu Louis'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawon, przed zmiana lancucha radze sprawdzic, czy zebatki sa oryginalne i centrycznie ustawione, o czym wspomnial Piotrusgsx.

Akcesoryjne zebatki czest sa nierowne, lub maja mozliwosc niecentrycznego montowania na kole. To oczywiscie powoduje nierowny naciag lancucha.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...