Skocz do zawartości

Nowy motocykl


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu zanoszę się z zamiarem zakupu nowego motocykla typu naked. Zaczynałem w podstawówce od Simsona, potem crossówki CZ 250, nastepnie Suzuki dr 600, teraz mam KTM EXC 450. Biorę pod uwage raczej motocykl nowy. W gre wchodzi hornet 600 badź ducati monster 695 ewentualnie używane moto guzzi griso. Jeździłem zarówno na hornecie jak i ducati. Przy moim wzroscie 184 cm (95 kg), wydają mi się troche małe, choć może to przyzwyczajenie z EXC 450, gdyz to jest wysoki motocykl. Jak uważacie, czy przy moim wzroście nie lepiej byłoby pomysleć o nieco wiekszym moto niz hornet czy monster? Nie ukrywam że chodzi mi o kwestie estetyczne bo nie chcę wyglądać na moto jak na psie. Stad pytanie -czy którys z uzytkowników horneta lub monstera jest zblizonej do mnie postury. Jak to wyglada z griso, choć to rzadki motocykl i nie wiem czy znajdzie sie jakiś uzytkownik. Pozdrawiam serdecznie wszystkich motocyklistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jezeli masz na tyle kasy aby wybulic za service to juz Twoja sprawa. Osobiscie wybralbym Hornet'a ( jezeli mowisz o nowym moto to tylko z ABS'em ).

 

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jezeli masz na tyle kasy aby wybulic za service to juz Twoja sprawa. Osobiscie wybralbym Hornet'a ( jezeli mowisz o nowym moto to tylko z ABS'em ).

 

:D

 

Dzięki za opinię. Serwis monstera 695 nie powinien być zbyt kosztowny bo rocznie nie zrobię więcej niż 5000 km i to głównie miasto. Zamierzam wydać na moto około 30 tys. złotych i ma to być motocykl na nastepne 5 lat. Hornet bardzo fajny, wygodna wyprostowana pozycja ale czy nie za mały na moją wielkosć. Wiem że wracam do kwestii wzrostu motocyklisty w odniesieniu do wielkosci motocykla z uporem maniaka :biggrin: ale przyznacie, że wygląd dużego faceta na małym moto jest zbawny. Dlatego jeżeli mogę prosic o uwagi w tym ostatnim zakresie to będę wdzięczny. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, wymyslasz ze wzrosytem, jestem wyzszy od Ciebie i nie wygladam smiesznie hornecie, fazerze i bandicie.

 

 

Kurde co chwile komus sie wydaje ze jest za duzy na jakis tam motocykl, przeciez 184 to nie jest jakos nie wiadomo jak duzo zeby zaraz inaczej wygladac. Zle dobrany kask, albo jakis dziwny i juz masz pare cm w ta czy w ta, wiec czy to wazne. Kiedys moj kolega powiedzial ze nie kupil GSa bo jest za wysoki, ma 181cm, a ja na GSie jezdzilem mimo 182 cm i jakos nie narzekalem. Poza tym jak jedziesz to siebie nie widzisz wiec co Ci za roznica jak wygladasz, wazne zebys sie dobrze czul na danym moto.

 

pozdro.

Edytowane przez Truemaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...do kwestii wzrostu motocyklisty w odniesieniu do wielkosci motocykla z uporem maniaka :biggrin: ale przyznacie, że wygląd dużego faceta na małym moto jest zbawny.

 

 

Osobiscie Cie rozumiem bo chyba roewniez nie chcialbym wygladac jak na psie. Z tego co mi sie obilo o uszy to niedlugo beda targi wiec kopnal bym sie na nie i poprobowal. Moze okazac sie rowniez, ze do gustu przypadnie Ci zupelnie co innego.

 

:flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki za rady :) . Na mocy motocykla jakoś wyjatkowo mi nie zależy, choc nie wykluczam mocniejszego ducati o ile zmieszczę się w kwocie 30.000 złotych. Motocykl będzie używany latem na dojazdy do pracy i krótkie wypady do 100 km. Ścigać się nie bedę bo potrzebę rywalizacji rozładować mogę na torze crossowym. Zależy mi na ładnym motocyklu (ale nie scigacz czy chopper) odpowiedniej dla mnie wielkości, nie sądzę żebym latał na nim szybciej niz 140 km/h, bo mimo pewnego motocyklowego doświadczenia boję się jeździc po asfalcie z naprawdę dużymi predkościami. Tak czy siak bardzo dziękuję za rady. Czy jest na forum ktoś z moto guzzi griso i może coś powiedzieć na temat tego pieknego motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano mialem okazje posmigac nim troche po torze. Bylem bardzo pozytywnie zaskoczony tym motocyklem.

 

Jedno co mi sie w nim nie podobalo to " suniecie " jego masy przy ostrzejszym hamowaniu.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde co chwile komus sie wydaje ze jest za duzy na jakis tam motocykl, przeciez 184 to nie jest jakos nie wiadomo jak duzo zeby zaraz inaczej wygladac. Zle dobrany kask, albo jakis dziwny i juz masz pare cm w ta czy w ta, wiec czy to wazne. Kiedys moj kolega powiedzial ze nie kupil GSa bo jest za wysoki, ma 181cm, a ja na GSie jezdzilem mimo 182 cm i jakos nie narzekalem. Poza tym jak jedziesz to siebie nie widzisz wiec co Ci za roznica jak wygladasz, wazne zebys sie dobrze czul na danym moto.

 

pozdro.

Ano , coś w tym jest. Mam 184 cm i kupiłem 3 lata temu nowego Gs 500/ jeszcze bez owieweki/, coby przypomnieć sobie jazde na motocyklu po wieloletniej przerwie. Motorek super na pierwszy sprzęt, ale co drugi koleś wypominał mi , że moto fajne tylko ja za wielki...Tak mi go obrzydzili, że sprzedałem po 1,5 sezonu moją Suzi.Jednak nie do końca poddałem sie persfazji kolegów, decyzja zapadła tez z innych względów. Suzi naprawde było dla mnie nie specjalnie wygodna, głównie jesli chodzi o pozycje i ugięcie moich długich nóg. Stwierdziłem ,że następnym moim moto musi być konkretne wysokie podróżne enduro.A komfort jazdy Africą przekonał mnie całkowicie o słuszności mojej decyzji.

Edytowane przez Leszek45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam horneta i mierzę równo 190 cm. W moim profilu na bikepics jest pikczer mnie na tym sprzęcie. Możesz ocenić, czy będziesz wyglądał "jak na psie", bo wzrost mamy podobny. Moim zdaniem nie ma powodu do stresu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam horneta i mierzę równo 190 cm. W moim profilu na bikepics jest pikczer mnie na tym sprzęcie. Możesz ocenić, czy będziesz wyglądał "jak na psie", bo wzrost mamy podobny. Moim zdaniem nie ma powodu do stresu. Pozdrawiam.

 

Dzięki. Sprawa jasna. Wszystko wyglada proporcjonalnie więc moje obawy były na wyrost. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...