Skocz do zawartości

szyba racing-owa/seryjna


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, myslę nad wymianą szyby seryjnej na racing-owa i mam pytanie DO OSÓB KTÓRE JUŻ PRZEROBIŁY TEN TEMAT :) . Otóż bardzo prosze o opisanie roznic jakie mozna dostrzec po wymianie szyby, m.in. czy przy normalnej, wyprostowanej pozycji mniej dmucha w sagan itp, czy w ogóle szyba racingowa wpływa na polepszenie komfortu jazdy w codziennym użytkowaniu :biggrin: będę wdzięczny za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, myslę nad wymianą szyby seryjnej na racing-owa i mam pytanie DO OSÓB KTÓRE JUŻ PRZEROBIŁY TEN TEMAT :) . Otóż bardzo prosze o opisanie roznic jakie mozna dostrzec po wymianie szyby, m.in. czy przy normalnej, wyprostowanej pozycji mniej dmucha w sagan itp, czy w ogóle szyba racingowa wpływa na polepszenie komfortu jazdy w codziennym użytkowaniu :biggrin: będę wdzięczny za opinie
Polecam, mniej wieje i nie trzeba się tak do baku przyklejać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba racingowa jest świetna podczas składania się na motocyklu, tak jak napisał Śliwa, nie musisz tak bardzo płaszczyć się na baku. Jeśli poszukujesz komfortu przy jeździe w pozycji wyprostowanej to raczej musisz poszukać szyby w formie turystycznej, ale... kto na super sporcie jeździ wyprostowany? :icon_mrgreen: :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... kto na super sporcie jeździ wyprostowany? :lapad: ;)

 

nie zawsze jezdzi sie 250km/h :P czasem lata sie z predkoscią około 130-140km/h i po co sie wtedy składać jak do bicia rekordu predkości :D :biggrin: zalezy mi właśnie na poprawie przepływu powietrza wokół garnka w tym zakresie predkosci, no lub troche wiecej :wink: ale bez składania :cool:

 

PS: dodam ze z seryjna szyba na mojej cbr do około 130-140km/h bez składania jest ok ale mogłoby być odrobinę lepiej :)

Edytowane przez LENAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:crossy: :crossy: :crossy: :crossy: :crossy: :crossy: :crossy: :crossy: :crossy:

 

Ja na dniach będę zakładał szybkę racingową czy jak to sie pisze do swojego moto cbr 1100xx to napewno napiszę czy jest duża różnica.

Gościu namówił mnie na taką i czekam na przesyłkę. Ma być jutro. Już się cieszę.

 

Sprawdzę i napiszę

 

:) :P :biggrin: :biggrin: :D :buttrock: :buttrock:

 

Osobiście byłem zainteresowany kupnem typowo turystycznej ale........

okażę się w praniu czy się sprawdzi racingowa.

 

I tak można latać do 150 km/h przy standardowej szybie bez przyklejania się do kotła z paliwem we dwie osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie i ile kaemów/h chcesz latać. Ja mam szybe MRA turystyczną. Powód zasdaniczy: na tor raczej nie zaglądam a duuużo latam turystycznie 140-180km/h dlatego wybrałem taką szybę.

Poza tym jest też walor estetyczny, szyba MRA jest ciemna i moto od razu zayskuje na wyglądzie.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem szybkę MRA RACING w CBR F4 i jadąc wyprostowany nie zauważyłem różnicy w oporach powietrza w porównaniu do szyby oryginalnej, ale do jazdy sportowej szyba ta była idealna ;)

Wydaje mi się, że wyżej wspomniana różnica będzie odczuwalna dopiero przy szybie turystycznej, która posiada spojler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam, mniej wieje i nie trzeba się tak do baku przyklejać

tak dla pewnosci zapytam :wink: : Mniej wieje tylko w poskładanej pozycji czy w wyprostowanej tez :icon_question:

 

Sprawdzę i napiszę

dzieki, czekam na raport :wink:

 

Ja miałem szybkę MRA RACING w CBR F4 i jadąc wyprostowany nie zauważyłem różnicy w oporach powietrza w porównaniu do szyby oryginalnej, ale do jazdy sportowej szyba ta była idealna :lalag:

dzieki, cenna opinia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dla pewnosci zapytam :lalag: : Mniej wieje tylko w poskładanej pozycji czy w wyprostowanej tez :icon_question:
Przy wyprostowanej też ponieważ ta szyba jest wyższa od stockowej, nie mniej jednak coś mam wrażenie że chcesz Lenar z rasowego sporta zrobić turystyka, a to chyba traczej Ci się nie uda :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mniej jednak coś mam wrażenie że chcesz Lenar z rasowego sporta zrobić turystyka, a to chyba traczej Ci się nie uda :D

 

oj, co to-to nie :biggrin: :D nie chce robic z niego turystyka, dlatego nie chce absolutnie szyby turystycznej tylko racingowa, bo ta nie szpeci image'u motocykla supersportowego a jednak moze zapewnia choc odrobine lepsza ochrone przed wiatrem, na stockowej lata mi sie wspaniale ale jesli jest mozliwosc to jeszcze poprawic to chetnie to zrobię :flesje:

Edytowane przez LENAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, co to-to nie :biggrin: :D ...
Jeśli tak to wygląda to bierz tą racingową szybę - na pewno będziesz zadowolony :flesje: Ja miałem FABRI i polecam są po 210 złych za sztukę, natomiast CRASH polecał mi polskiego producenta http://www.mgg.com.pl/ podobno są o połowę tańsi, natomiast jakość ma być taka sama jak w przypadku FABRI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem szybę z firmy MGG do swojego Fazera 1000 i szału nie ma panowie. Szyba jest z grubej plexi, a czarna część szyby jest pomalowana od wewnętrznej strony czarnym sprayem matowym, na mojej były jeszcze ślady od taśmy do malowania owej czerni... MGG jak za 150 pln w miarę spoko ale jakością wykonania nie powala na kolana ale tego się raczej można spodziewać za taką cenę. Jakbym miał jeszcze raz wybierać to chyba bym dołożył i kupił MRA.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...