Skocz do zawartości

LC4 400 EXC pali zarowki


thefex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego poprosilem thefexa o schemat instalacji, ma tam napewno jakis element prostujacy prad np mostek prostowniczy i ogranicznik pradu w postaci np diody zenera.

No ale zeby szukac to trzeba wiedziec co to jest.

W sprzetach sportowych z ograniczona instalacja stosowanie kondensatora w miejsce akumulatora jest typowe.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://w2.bikepics.com/pics/2007/09/19/bik...029151-full.jpg

http://w2.bikepics.com/pics/2007/09/19/bik...029152-full.jpg

 

tutaj jest wycinek z serwisowki, dotyczacy elektryki w silniku LC4

Edytowane przez thefex

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed rozgrzebaniem instalacji elektrycznej, sprawdź na wszelki wypadek, czy nie poluzowało się mocowanie żarówki, czy w kloszu wszystko ułożone jest jak powinno. Być może wcale nie palisz żarówek a po prostu żarnik się odkrusza od wibracji. Miałem tak u siebie, poprawiłem oprawę i jak ręką odjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

29152, najnizsze zdjecie przedstawia kondensator ( okragla puszka ) i obok mocowany regler z widoczna chlodnica.

 

Adam M.

 

 

 

 

 

tak, to jest dokladnie to samo

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie twoj regulator (Shendigen ) ma walniete ograniczenie pradowe, albo masz rozlaczony przewod dostarczajacy prad przy wlaczonym silniku i powodujacy ograniczenie napiecia.

Ilo przewodowy jest to regulator ?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde.. odpialem kondensator, przetestowalem go czy dziala, podpialem znowu i nie mam w ogole pradu na kablach od lamp.

 

jakie przewody powinny isc do plusa i minusa kondensatora?

bo mam tam cztery...

 

a schemat instalacji, ktory podalem, niekoniecznie musi byc dobry

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable wg. serwisówki, którą wrzuciłeś to brązowy (masa) i żółto-czerwony. Z tego co jeszcze zrozumiałem kondensator powinien być po każdym teście rozładowany (entladen?) i teraz coś, co do końca nie rozumiem "Beim einbauen des Kondensators auf die Bezeichnung der Anschlusse achten (rot/weis Kabel bei + anschliessen)" po mojemu to: przy montowaniu kondensatora uważać na ozaczenia, czerwono - biały kabel podłączyć do plusa. Ale na 100% nie jestem pewien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

minelo troche czasu, moto bylo w serwisie.

tematem zajal sie tez elektryk.

motocykl ma w porządku prądy, ładowanie jest, nie ma skokow napiec.

powiedzieli mi, ze zarowki padaja najprawdopodobniej od wibracji...

 

macie na to jakis patent?

dodam ze zarowka to typowa H4

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, ze wczesniej byla zamontowana 24V..na moje to ten problem byl juz wczesniej tylko ktos probowal go "rozwiazac" wstawiajac zarowke na wyzsze napiecie. Wloz na probe zarowke 24V, jesli sie przepali to wibracje, jesli nie, to znaczy ze 12-woltowe zarowki dostaja niestety zbyt wysoki woltaz i dlatego padaja.

Edytowane przez twizzter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o wibracje to ja np wlozylem caly wklad lampy mocowany w ramce zatrzaskami drucianymi na podkladki gumowe, tak zeby ramka nie dotykalaklosza bezposrednio i zarowki przestaly sie przepalac.

Rowniez mocowanie calej lampy mozna dac przez podkladki gumowe miedzy uszami a lampa.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...