Skocz do zawartości

Wywala olej przy wysokich obrotach


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak jest akurat w tym silniku motocyklowym, ale w troche innych silnikach odpowietrzenie skrzyni korbowej to nie jest tylko rurka gumowa, ktora idzie do filtra ...

W tym ustrojstwie nieraz bywaja membrany, przepony, sprezynki i inne duperele ktore potrafia nawalic i wtedy cos takiego sie dzieje. Bywaja tez takie rozwiazania ze podcisnienie z filtra powietrza steruje odma.

Jezeli w tym motocyklu odpowietrznik ma jakis dziwny ksztalt to ja bym sie mu dokladniej przyjrzal (moze podmienil na probe z innego silnika?). Jezeli to tylko "kolanko" to OK - nie ma sprawy.

Mozna by tez zrobic taka partyzantke ze przed samym filtrem powietrza sprobowac wsadzic jakis filtr siatkowy (czy cos w tym stylu) zeby dodatkowo oddzielac ten olej od tych gazow .

PS. A jak wyglada wklad filtra powietrza ?

Edytowane przez ural_zgora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam KTMa nie znam wogole, ale moge sie przejechac do serwisu i ich zapytac czy spotkali sie z takim przypadkiem, normalnie sa dosc pomocni.

 

Adam M.

 

No juz bylem i rozmawialem z nimi.

Oni podziwiaja moje BSA i pytaja, a ja pytam o KTM :icon_eek:

Wyobraz sobie to normalna wlasciwosc tego silnika, klapa bezpieczenstwa mozna to nazwac.

Max moc w tym modelu osiaga sie jakies 1500 obr/min ponizej czerwonej linii, tak ze nie ma co go gonic wyzej.

Jednak gdy sie na to zdecydujesz to wywala olej zeby zmniejszyc troche cisnienie panujace w skrzyni korbowej, wiec trzeba potem dodac ze 2 setki i jest OK.

Sam bym czegos takiego nie wymyslil :icon_mrgreen:

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Heheee, nooo, też podejrzewaliśmy, że "tak ma być", no ale w naszych głowach ta myśl dojrzewała baardzo długo. Tak myślę, żeby albo ten wąż puścić do odmy, ew. założyć na końcu jakiś filterek, coby nie zaciągał brudu...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założyć na końcu jakiś filterek, coby nie zaciągał brudu...

 

ja mam tak zrobine w moim sx , odma poprowadzona pod motocykl i na koncu jest taki filterek siatkowy ( cos jakby filtr z akwarium ) dziala super i nie ciagnie zadnego syfu

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...