Skocz do zawartości

Umowa kupna-sprzedaży motocykla


Olsen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy taka jak w poniższym linku może być?

http://arigato.pl/motoryzacja/umowy/umowa2.html

 

Z góry dziękuję za ewentualne uwagi, gdyby ktoś dopatrzył się jakichś nieprawidłowości.

I jeszcze jedno. Czy tam gdzie jest "zamieszkałym w ............................., przy ulicy ..........................." lepiej wpisać mój adres z meldunku (z dowodu osobistego), czy adres, pod którym faktycznie mieszkam (pokrywający się z danymi z dowodu rejestracyjnego [w trakcie posiadania motocykla zmieniłem meldunek, ale nie zmieniłem danych w dowodzie rejestracyjnym - za dużo zachodu])?

 

Rozumiem, że jest to jedyny dokument, na którym musi widnieć mój podpis, resztą (druczkami z US itp.) zajmuje się kupujący?

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz w urzedzie skarbowym obowiązuje druk PCC-3 gdzie nie trzeba podpisu sprzedającego,

 

co do danych z dowodu osobistego i rejestracyjnego to ciężko powiedzieć, aczkolwiek dane sprzedającego spisuje się z dowodu osobistego, więc obstawiałbym to

 

Dla przykładu: ostatnio sprzedałem motocykl nie zarejestrowany na mnie, więc dane sprzedającego były tylko z dowodu.

Z drugiej strony wyjątkowo upierdliwa/y urzędnik/czka może się dopatrzeć niezgodności i robić problemy, w czym są najlepsi :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym, że zmieniając meldunek _chyba_ powinieneś zmienić też rejestrację pojazdów... tak mnie przynajmniej kiedyś informowano (i dlatego ciągle nie zmieniłem meldunku). dla świętego spokoju urzędniczego wpisałbym dane z dowodu rejestracyjnego: sprawdzać tego i tak nie będą (chyba, w każdym razie nic mi o tym nie wiadomo), a przynajmniej kupiec nie będzie miał innych danych w umowie, a innych na dowodzie rejestracyjnym. czyli "na pierwszy rzut oka" wszystko będzie ok

inną ewentualnością może być spisanie aktualnego adresu z DO i dołączenie jego poświadczonej notarialnie (kilka zeta) kopii do umowy

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym, że zmieniając meldunek _chyba_ powinieneś zmienić też rejestrację pojazdów... tak mnie przynajmniej kiedyś informowano (i dlatego ciągle nie zmieniłem meldunku). dla świętego spokoju urzędniczego wpisałbym dane z dowodu rejestracyjnego: sprawdzać tego i tak nie będą (chyba, w każdym razie nic mi o tym nie wiadomo), a przynajmniej kupiec nie będzie miał innych danych w umowie, a innych na dowodzie rejestracyjnym. czyli "na pierwszy rzut oka" wszystko będzie ok

Też tak myślę, tym bardziej że w umowie wyraźnie jest napisane "zamieszkały w", a więc niekoniecznie musi być zameldowany.

 

Co do obowiązku przerejestrowania pojazdów po zmianie meldunku, to owszem, istnieje takowy, ale 1) meldunek zmieniałem nie z własnej woli (musiałem się przemeldować, żeby uniknąć opodatkowania za spadek, ale mniejsza o to), 2) gdy chciałem to załatwić po dobroci, to w wydz. kom. były gigantyczne kolejki, 3) oprócz tego, że nastałbym się w kolejce, musiałbym wywalić kasę w błoto na nowe dokumenty i blachy.

 

Myślałem jeszcze, żeby w miejscu "zamieszkały" wpisać ten adres z dowodu rejestracyjnego a w nawiasie dopisać: meldunek: .......).

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze opowiem swoja historie z rejestracja mojego obecnego motocykla.

 

Poprzedni wlasciciel mieszkal sobie w pewnym miasteczku pod adresem, powiedzmy A. Taki adres byl w dowodzie rejestracyjnym. Po pewnym czasie gmina urzadzila zmiane nazewnictwa ulic i w dowodzie rejestracyjnym pozostal stary adres (niedopatrzenie sprzedajacego) a w dowodzie osobistym byl juz nowy wpisany. Niestety umowa KS byla spisana z dowodu osobistego czyli z nowym adresem - i w tym momencie zaczely sie drobne klopoty z rejestracja. Jako, ze na umowie i na dowodzie rej. byly dwa rozne adresy nie moglem otrzymac swojej blachy. Trzeba bylo zdobyc zaswiadczenie (oczywiscie przez sprzedajacego) o zmianie nazewnictwa ulicy.

 

Tak wiec klopot dla sprzedajacego - fatygowanie sie do urzedu o wydanie zaswiadczenia. Dla kupujacego - jesli nie odbierze takiego zaswiadczenia/nie spisze umowy z dow. rej. opoznienie w rejestracji pojazdu.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...