Skocz do zawartości

Głośna skrzynia


Komarrider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie zakupiłem niedawno Honde devilke 650 rok 2003 i powyżej 100km/h skrzynia wydaje dziwny dźwięk taki jak by pisk z huczeniem a potem cichnie przy ok 130 km/h motocykl ma przejechane 6500 km możliwe że tryby się jeszcze docierają ?czy to normalne w tych modelach bo spotkałem się już z taką opinią .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia nie powinna pracowac glośno.Koła zębate są szlifowane i nic sie tam nie dociera w trakcie eksploatacji.Jakie masz smarowanie tego motocykla ,olej smaruje skrzynię i silnik, czy smarowanie jest z suchą miską olejową?.Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej smaruje skrzynie i silnik. Zalałem właśnie nowy olej ponieważ do tamtego nie byłem pewien bo długo stał bez odpalania to wymieniłem na motula.

 

Dodam że to tylko słychać na 4 i 5 biegu najczęściej na 5

Edytowane przez Komarrider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

via posty na forum to raczej się sensownej diagnozy nie spodziewaj. na twoim miejscu poszukałbym dobrego warsztatu w okolicy i tam się udał. objawy nie są typowe, więc po prostu będzie trudno

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chciałem jechać ale spotkałem 2 gości jeden na devilce drugi na ntv bo te sami silniki i też im gwiżdże tak wiec może ten typ tak ma?? Mam nadzieje że się zgłosi jeszcze jakiś posiadać NTV lub Devilki i powie że ma tak samo :rolleyes: będę spokojniejszy :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy są typowe dla łożyska głównego na wałku zdawczym (tego pod zębatką)Ale z kolei nie chce mi się wierzyć ,że padło to łozysko jak moto ma niecałe siedem tysi.Proponuję narazie jezdzić i czujnym być jak hałas bedzie narastał to niestety trza zajrzeć do skrzyni,oby nie.Skonsultuj ten przypadek z jakimś innym posiadaczem devilki może ten typ tak ma?Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item222639158_honda_..._deauville.html

 

Czy to jest Twoja Devilka?

 

Jesli tak, to powiem ze tez sie na nia czailem, ale z ''kilku'' powodow tego egzemplaza nie kupilem.

 

Mozesz tez zadac pytanko na forum NTV, moze znajdzisz jakiegos wlasciciela w okolicy?

http://www.ntv.fora.pl/

 

Pzdr.

Edytowane przez Zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...