Skocz do zawartości

tabliczka znamionowa, jak ja zalatwic?


osmul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

mam pewien problem w moim suzuki dr 600. dzisiaj wyszedl mi przeglad wiec udalem sie na stacje kontroli zeby go zrobic... wszystko super fajnie, ale gosc nagle pyta mnie gdzie jest tabliczka znamionowa, wiec ja szukam i co? nie ma!

 

co mam zrobic zeby takowa nabic na rame?? gdzie musze isc i ile to bedzie kosztowalo??

 

 

zastanawia mnie jedno, jak zrobiony zostal (przeglad) w zeszlym roku po sprowadzeniu suzy zza granicy??

bo przeciez kazdy pojazd musi miec tabliczke znamionowa? czy nie?

 

chcialem sprzedac motor, ale wyglada na to ze niestety jeszcze bede musial sie wstrzymac z tym:/

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam pewien problem w moim suzuki dr 600. dzisiaj wyszedl mi przeglad wiec udalem sie na stacje kontroli zeby go zrobic... wszystko super fajnie, ale gosc nagle pyta mnie gdzie jest tabliczka znamionowa, wiec ja szukam i co? nie ma!

 

co mam zrobic zeby takowa nabic na rame?? gdzie musze isc i ile to bedzie kosztowalo??

zastanawia mnie jedno, jak zrobiony zostal (przeglad) w zeszlym roku po sprowadzeniu suzy zza granicy??

bo przeciez kazdy pojazd musi miec tabliczke znamionowa? czy nie?

 

chcialem sprzedac motor, ale wyglada na to ze niestety jeszcze bede musial sie wstrzymac z tym:/

pozdrawiam

 

jak kiedyś chciałem zrobić przegąd ETZ bez takiej tabliczki to kolo mówił, że nową mogą mi nabić na jakiejś tam stacji, na szczęście moja tabliczka czekała na mnie w garażu ;-)

poszukaj jakiejś okręgowej stacji diagnostycznej i tam zapytaj gdzie takie coś robią...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na większości stacja kontroli pojazdów można wyrobić tabliczkę znamionową koszt to ok. 50zł. Musisz na początku wybrać się do wydziału komunikacji i zgłosić że nie posiadasz tabliczki (np. odpadła przy dużym podmuchu wiatru :banghead: ). Wydział komunikacji wydaje skierowanie na stacje kontroli w celu nabicia tabliczki i przymocowaniu.

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak motocykl fabrycznie nie posiada takiej tabliczki a jest zarejestrowany to co ?

w ramie wiercić nie można bo olej w niej pływa

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, panowie.... po pierwsze tabliczka znamionowa dla diagnosty to pikuś, mała rybka. większość przepuszcza moto bo nie jego brocha że jej nie ma. on sprawdza numery z ramy nie z tabliczki. gorzej jest jak cię policja złapie, bo oni właśnie sprawdzają z tabliczki. nie ma tabliczki - nie ma dowodu, a jest skierowanie na ponowny przegląd.

wg przepisów sprawa wygląda tak: jedziesz na stację diagnostyczną, zgłaszasz że nie masz tabliczki, oni wydają ci oświadczenie że faktycznie tabliczki brak, z tym zaginasz do wydziału komunikacji gdzie zostawiasz trochę kasy i dostajesz decyzję o nadaniu tabliczki, z tym znów zasuwasz na stację, gdzie nabijają ci tabliczkę zastępczą (wielką jak książka telefoniczna). jak trafisz na walniętego diagnostę to płacisz za pierwszy i drugi przegląd, jak na normalnego to tylko za nabicie.

a poza przepisami? kupujesz na allegro czystą tabliczkę i numeratory plus nitownica z praktikera (zawsze się przyda) i sam sobie nabijasz numery. taki mi poradził diagnosta i tak kiedyś zrobiłem.

a! tabliczki nie tylko są nitowane, ale również przyklejane. :)

Edytowane przez Barnaby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

troche odkope temat, ale nadal nie mam tej cholernej tabliczki i jakos mi to nie przeszkadza w uzytkowaniu, z tym ze brat kupil yamahe fz 750 i tez nie ma tabliczki, a gosc w tym dniu w ktorym ja kupilismy od niego robil przeglad.

 

gosc mi nie przepuscil przegladu, chociaz to znajomy :icon_mrgreen:

 

w takim razie jezeli mowisz o tabliczce z allegro

http://allegro.pl/item244730078_tabliczka_...e_etykiety.html

 

ma znaczenie jak wyglada tabliczka??

musibyc jakas norma? jezeli tak to prosze wyslijcie jakies zdjecie typowej tabliczki znamionowej zebym mogl sobie wyrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna tabliczka może być różna ale zastępcza ma swoje przepisy w warunkach technicznych pojazdu?Na badaniu sprawdza się numer VIN a później czy ma tabliczkę to jest wymóg jej czyli tabliczki obecności czy to jest pojemność 50 ccm czy 5000 ccm Koniec szluz ?A jak ktoś ma takie badanie bez........... to mor......... w kubeł i tym się nie należy chwalić. :crossy: :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem taki sam przypadek - też w DR ale starej 500tce. Idziesz do Urzedu komunikacji, skladasz prośbe o wydanie nowej tabliczki znamionowej i z tym wnioskiem idziesz tam gdzie robia przeglady. gosc Ci graweruje nowa talbliczke znamionową. jest przy glowce ramy takie specjalne miejsce na to. w zadnej ramie nie trzeba wiercic a tabliczke sie na nitach zaklada. koszt chyba 40zł ale nie wiem bo to dawno bylo. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jest przy glowce ramy takie specjalne miejsce na to. w zadnej ramie nie trzeba wiercic a tabliczke sie na nitach zaklada...

napisalem ze jest specjalne na to miejsce przy głowce - specjalnie zrobione pod tabliczkę. wyraznie pisze? mam zdjecie przytoczyć? to jest taki plaskowniczek-blacha przyspawana do ramy i już ma otwory na nity, przynajmniej w DR 500 czy DR 650 wiec pewnie w DR 600 tym bardziej.

:) pozdro

Edytowane przez pack84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam pewien problem w moim suzuki dr 600. dzisiaj wyszedl mi przeglad wiec udalem sie na stacje kontroli zeby go zrobic... wszystko super fajnie, ale gosc nagle pyta mnie gdzie jest tabliczka znamionowa, wiec ja szukam i co? nie ma!

 

 

Tak z czystej ciekawosci sie zapytam to jak kupiles ten motocykl bez sprawdzenia wlasnie podstawowej rzeczy jak zodnosc numerow na ramie i tabliczce z dowodem rejestracyjnym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...