Skocz do zawartości

jaki turystyk?


Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam 173 cm wzrostu i rozglądam się za moto do 10 tysi. Proszę o poradę jaki wybrać, myślałem o BMW F650 (te starsze egzemplarze), Aprilia pegaso, cagiva canion, itp. Który z nich ma siedzisko na moim poziomie wzrostowym, lub ewentualnie inne propozycje :) .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge ci zaoferowac suzuki dr 650 rse z orginalnym przebiegiem w super stanie za ok. polowe tej sumy . reszta zostanie ci na ekwipunek i jeszcze na paliwo . do motoru praktycznie nie trzeba dokladac -jedynie koszt rejestracji . mialem go sobie zostawic ale cuz -gips i po sezonie jak dla mnie juz

szkoda zeby stal

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

primo: zwrócę ci uwagę, że o wieeelu motocyklach była już na tym forum mowa. opisują je właściciele, odpowiadają na podobne pytania. zapoznałeś się z archiwalnymi postami, zanim zadałeś pytanie..? bo mam wątpliwości...

(jak już poczytasz archiwum, to ciąg dalszy - jeśli jeszcze będziesz miał wątpliwości)

secundo: do czego ten motocykl ma służyć. jeździsz sam, z kimś, z bagażami, po kraju wycieczki jednodniowe, wycieczki 2 tygodniowe/ miesięczne?

tertio: jakie masz doświadczenie w jeździe motocyklem? istotna kwestia, bo zaraz ktoś ci tu poleci jakiegoś kolosa, a potem się okaże, że ty świeżak jesteś...

quarto: wymieniłeś kilka tzw. turystycznyc enduro; pytanie czy takie ci się podobają, czy faktycznie zamierzasz zjeżdżać czasami/ często z asfaltu na szuter/ w lekki teren?

quinto: ta kwota to tylko na motocykl? odliczyłeś rezerwę na rejestrację i pierwszy własny przegląd/ wymianę oleju, itp? strój odpowiedni masz?

 

jeszcze raz: najpierw archiwum, opcja "szukaj" (o góry, po prawej), potem dopiero pytania

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge ci zaoferowac suzuki dr 650 rse z orginalnym przebiegiem w super stanie za ok. polowe tej sumy . reszta zostanie ci na ekwipunek i jeszcze na paliwo . do motoru praktycznie nie trzeba dokladac -jedynie koszt rejestracji . mialem go sobie zostawic ale cuz -gips i po sezonie jak dla mnie juz

szkoda zeby stal

możesz przesłać mi zdjęcia na maila i szerszy opis: rocznik, stan.....- [email protected]

 

primo: zwrócę ci uwagę, że o wieeelu motocyklach była już na tym forum mowa. opisują je właściciele, odpowiadają na podobne pytania. zapoznałeś się z archiwalnymi postami, zanim zadałeś pytanie..? bo mam wątpliwości...

(jak już poczytasz archiwum, to ciąg dalszy - jeśli jeszcze będziesz miał wątpliwości)

secundo: do czego ten motocykl ma służyć. jeździsz sam, z kimś, z bagażami, po kraju wycieczki jednodniowe, wycieczki 2 tygodniowe/ miesięczne?

tertio: jakie masz doświadczenie w jeździe motocyklem? istotna kwestia, bo zaraz ktoś ci tu poleci jakiegoś kolosa, a potem się okaże, że ty świeżak jesteś...

quarto: wymieniłeś kilka tzw. turystycznyc enduro; pytanie czy takie ci się podobają, czy faktycznie zamierzasz zjeżdżać czasami/ często z asfaltu na szuter/ w lekki teren?

quinto: ta kwota to tylko na motocykl? odliczyłeś rezerwę na rejestrację i pierwszy własny przegląd/ wymianę oleju, itp? strój odpowiedni masz?

 

jeszcze raz: najpierw archiwum, opcja "szukaj" (o góry, po prawej), potem dopiero pytania

jsz

dzięki za wskazówki, do archiwum nie zaglądałem ( :) ), doświadzenie średnie, samotne przeloty weekendowe, jak już wcześniej mówiłem mam 173 cm, tak więc kolosy odpadają. Rezerwa jest, szuter sporadycznie.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do archiwum warto zajrzeć. Sam się o tym przekonałem.Ale polecam ci na początek podstawową lekturę- "Katalog motocykli" / czy to z Motocykla , czy ze Świata motocykli - ten drugi tanszy, gdzie będziesz miał wszystkie podstawowe dane sprzętów dostępnych w Polsce i nie tylko , oczywiście aktualnie produkowanych.Ale w necie nie brakuje opisów motocykli juz nie produkowanych, szczególnie jeśli chodzi o modele kultowe.Tu na forum napewno dowiesz sie juz bardzo konkretnych szczegółów na temat eksploatacji danego modelu.A jaki motocykl konkretnie wybrać ? To naprawde trudne pytanie.... na które w koncu będziesz musiał i tak sam sobie odpowiedzieć.Zresztą z doswiadczenia wiem ,że te wybory zmieniają sie z dnia na dzień lub w zalezności od"zaistniałej sytuacji" / okazji/.Pozdrawiam i witam na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do archiwum warto zajrzeć. Sam się o tym przekonałem.Ale polecam ci na początek podstawową lekturę- "Katalog motocykli" / czy to z Motocykla , czy ze Świata motocykli - ten drugi tanszy, gdzie będziesz miał wszystkie podstawowe dane sprzętów dostępnych w Polsce i nie tylko , oczywiście aktualnie produkowanych.Ale w necie nie brakuje opisów motocykli juz nie produkowanych, szczególnie jeśli chodzi o modele kultowe.Tu na forum napewno dowiesz sie juz bardzo konkretnych szczegółów na temat eksploatacji danego modelu.A jaki motocykl konkretnie wybrać ? To naprawde trudne pytanie.... na które w koncu będziesz musiał i tak sam sobie odpowiedzieć.Zresztą z doswiadczenia wiem ,że te wybory zmieniają sie z dnia na dzień lub w zalezności od"zaistniałej sytuacji" / okazji/.Pozdrawiam i witam na forum.

Święta prawda, co jakiś, średnio raz w miesiącu zmieniają mi się upodobania sprzętowe. Wybór jest trudny, ale często decyduje okazja. Opisów przeczytałem miliony, ale trzeba też namacalnie poczuć motocykl, na którym si ę najlepiej czujemy, a z tym jest problem bo do kupienia nie wszystkie są w zasięgu ręki. Dzięki za wskazówki, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kartka papieru, spisać wymagania. przeglądając - sprawdzać, czy odpowiada. czasem podoba się, lub polecają coś, co nie spełni podstawowych

ja swojego trzeciego moto szukałem pół roku, znaczy wybierałem ;)

http://www.moto-magazyn.pl/motocykle/egzot..._sie_jezdzi_bmw

może metodologia wyboru ci się przyda? ja po ponad roku użytkowania jestem nadal zayebiście zadowolony :crossy:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kartka papieru, spisać wymagania. przeglądając - sprawdzać, czy odpowiada. czasem podoba się, lub polecają coś, co nie spełni podstawowych

ja swojego trzeciego moto szukałem pół roku, znaczy wybierałem ;)

http://www.moto-magazyn.pl/motocykle/egzot..._sie_jezdzi_bmw

może metodologia wyboru ci się przyda? ja po ponad roku użytkowania jestem nadal zayebiście zadowolony :D

jsz

a jaką maszyną śmigasz?

 

a jaką maszyną śmigasz?

sorry nie spojrzałem - 1100 rs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze THUNDERCAT :buttrock: naprawde sprzed godny polecenia pozro.

 

każda pliszka z tym ogonkiem tak ma :D

BTW przeczytałeś wątek? na sporadyczny szuter też polecasz kociaka? ;)

 

sorry nie spojrzałem - 1100 rs

 

ehe. po to dostałeś linka do mojego tekstu o tym, jak wybierałem motocykl ;>

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze THUNDERCAT :buttrock: naprawde sprzed godny polecenia pozro.

wygląd super, ale to sportowa maszyna, trochę za szybka dla mnie (300 paki na blacie - ostro!!!!)

 

każda pliszka z tym ogonkiem tak ma :D

BTW przeczytałeś wątek? na sporadyczny szuter też polecasz kociaka? ;)

ehe. po to dostałeś linka do mojego tekstu o tym, jak wybierałem motocykl ;>

jsz

wrong, spojrzałem na opisówkę Twoją, linka właśnie oglądam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam 173 cm wzrostu i rozglądam się za moto do 10 tysi. Proszę o poradę jaki wybrać, myślałem o BMW F650 (te starsze egzemplarze), Aprilia pegaso, cagiva canion, itp. Który z nich ma siedzisko na moim poziomie wzrostowym, lub ewentualnie inne propozycje :D .

pozdrawiam

 

Jaki turystyk ?

 

Stary dobrze Ci radzę - weź czerwony.....

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...