Skocz do zawartości

Witam. Jaki motocykl wybrać?


Marek75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Ostatnio przyglądałem się kilku chopperom i mam metlik w głowie. Miałby to być pierwszy w zasadzie prawdziwy mój motocykl. Zakochałem się w Hondzie Shadow i duzo opini pozytywnych o tym modelu czytałem. Tylko mam pewien problem siedziałem na 750 cm3 z 2002 roku i facet mi mówił że bedzie dla mnie idealna. Mnie sie wydaje kurde że ona jakby taka wielka troche - nie ukrywam zabić to ja sie nie chcę. I na początek może za duża? Na zdjęciach widziałem kilka 600 cm3 i te wydaja mi się jakby zgrabniejsze. Muszę przyznac że mam 185 cm i ważę ok 92 kg więc nie chciałbym wyglądać jak na motorynce. Kiedys przygladałem się tez takiej 1100 i ta mi się wydawała idealan ale jak siadłem na 750 to teraz nie wiem. Po drugie słyszałem że lepiej aby motocykl miał napęd na wale niz ałńcuch a 600 i 750 to łańcuchy. czy faktycznie tak jest . ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ostatnio przyglądałem się kilku chopperom i mam metlik w głowie. Miałby to być pierwszy w zasadzie prawdziwy mój motocykl. Zakochałem się w Hondzie Shadow i duzo opini pozytywnych o tym modelu czytałem. Tylko mam pewien problem siedziałem na 750 cm3 z 2002 roku i facet mi mówił że bedzie dla mnie idealna. Mnie sie wydaje kurde że ona jakby taka wielka troche - nie ukrywam zabić to ja sie nie chcę. I na początek może za duża? Na zdjęciach widziałem kilka 600 cm3 i te wydaja mi się jakby zgrabniejsze. Muszę przyznac że mam 185 cm i ważę ok 92 kg więc nie chciałbym wyglądać jak na motorynce. Kiedys przygladałem się tez takiej 1100 i ta mi się wydawała idealan ale jak siadłem na 750 to teraz nie wiem. Po drugie słyszałem że lepiej aby motocykl miał napęd na wale niz ałńcuch a 600 i 750 to łańcuchy. czy faktycznie tak jest . ? Pozdrawiam

 

Na pewno nie jest za duża, 1100 też nie jest za duża, bierz to na co masz pieniądze, wał jest praktyczniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim bierz ten ktory Ci sie bardziej podoba i na ktorym sie lepiej czujesz :) :)

To bedzie Twoj motocykl i Ty bedziesz nim jezdzil. :lapad:

Tobie ma sprawiac przyjemnosc jazda :rolleyes:

Ze strony praktycznej - wał jest lepszy bo bezobslugowy ( oprocz wymiany oleju w nim )

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz większy. Różnice w mocy nie są znowu aż takie szokujące i napewno się nie zabijesz. No i przy Twoim wzroście nie będziesz wyglądać jak na motorynce. Poza tym unikniesz problemu za 2-3 sezony, kiedy objeździsz motocykl i zechcesz zmienić na większy. Lepiej zrób to teraz, jeśli masz kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

mam ten sam problem bo planuje kupno choppera, znajomi polecają mi na początek KAWASAKI VN 900,

mam pytanko do wszystkich co sądzicie o tym motoże. ponoć super jest HONDA VTX 1300 ale jest to piekielnie droga maszyna i bardzo cięszka, będę wdzięczny za poradę

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

mam ten sam problem bo planuje kupno choppera, znajomi polecają mi na początek KAWASAKI VN 900,

mam pytanko do wszystkich co sądzicie o tym motoże. ponoć super jest HONDA VTX 1300 ale jest to piekielnie droga maszyna i bardzo cięszka, będę wdzięczny za poradę

Marek

Człowieku dobry.. ..ile kasy przeznaczasz na kupno motocykla?! jeżdziłeś już kiedyś w życiu?!Znajomi jeżdżą czymś że polecają?Super motocykli jest sporo,a na ciężar nie zwracaj uwagi, nie będziesz tego dżwigał -umiejętności się liczą. :buttrock:

 

Muszę przyznac że mam 185 cm i ważę ok 92 kg więc nie chciałbym wyglądać jak na motorynce. Pozdrawiam

Jeśli chodzi Ci o wygląd to bierz coś powyżej 1000,a to czy dasz radę tym jezdzić to już inna bajka.:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

mam ten sam problem bo planuje kupno choppera, znajomi polecają mi na początek KAWASAKI VN 900,

mam pytanko do wszystkich co sądzicie o tym motoże. ponoć super jest HONDA VTX 1300 ale jest to piekielnie droga maszyna i bardzo cięszka, będę wdzięczny za poradę

Marek

cześć ponownie

ostatni na motorze jeździłem 13 lat temu przez 1 rok, więc traktuję siebie jako nowicjusza. Kumple proponują mi jednak Kawa VN 900 na początek. Na zakup chcem preznaczyć okoł 30-35tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka kwestii:

primo: jednak poczytaj co w archiwum już ludzie napisali. dowiesz się (jeden i drugi) dużo o proponowanych motocyklach

secundo: po latach przerwy to tak, jakby prawie wcale nie jeździć. i nie próbować kupić "motocykla docelowego", bo jeszcze możecie zrozumieć pojęcie "komfortu jazdy" (na różne sposoby) i zmienić zdanie. zabić się od razu... można, bez względu na pojemność i moc. poza tym choppery i pokrewne mają raczej silniki o umiarkowanych parametrach; to co dla sporta jest normą, tu będzie maksimum (75-80KM), czyli nie ma się co nadmiernie tym parametrem ekscytować

i dalej: ze względu na powyższe lepiej kupić za -naście kzeta jakąś 600/750 na początek. niekoniecznie, ale zazwyczaj lepiej. nawet na drodze lepiej się operuje motocyklem, jeśli ma się świadomość, że to nie jest "wszystko co mam", tylko powiedzmy połowa stanu konta ;>

powodzenia :smile:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

No mam troche podobny problem... w ogole to dluga historia (btw ktos z Londynu?). Przede wszystkim jestem zielona jak swieza pietruszka jesli chodzi o jazde motorem... Ale chce bardzo... no to tak...

 

Prawko bede robic w anglii bo czesto kursy organizowane sa przy sklepach z motocyklami i mozna jezdzic na motorze, ktory chce sie miec, albo bardzo zblizonym a to plus (chyba, tzn jak dla mnie to plus) czy ktos ma pojecie jak wyglada tutaj egzamin teoretyczny? To raz.

 

Dwa - sama nie wiem jaki motor... yamaha drag star 650? No podobaja mi sie tez hondy shadow. Kilka osob odradza mi jednak duze motory... ze niby po co... ze czemu nie chce kupic sobie 125cc... pocwiczyc a potem ewentualnie przerzucic sie na duzy... tylko jakos tak nie wiem... moja kuzynka ma virago 535 i mowi, ze lepiej od razu kupic duzy, bo potem sie tylko narzeka, ze mozna bylo zainwestowac troche wiecej i miec od razu... do mnie to przemawia... poza tym nie wiem czy sie oplaca kupowac, zeby sprzedac i kupowac kolejny... Tak czy siak... jesli mialabym okazje 'uczyc sie' na powiedzmy dragu lub motorze podobnych gabarytow... czy powiedzmy drag star 650 lub shadow 750 to dobre motory dla poczatkujacego? Jaka jest roznica w prowadzeniu tych motorow? :buttrock: Nie wiem co mam myslec... chcialabym po prostu kupic ktorys z tych dwoch pomimo tego, ze inni mnie przestrzegaja (zawsze w koncu robie to, co sama uwazam za sluszne) no ale to jest wydatek rzedu kilku tysiecy funtow i boje sie troche wydac tyle pieniedzy i byc niezadowolona... :biggrin:

 

yh yh... im wiecej mysle tym wiekszy mam metlik? Moze po prostu powinnam kupic taki, jaki mi sie podoba??

 

HELP!

 

Ewa

Edytowane przez Ktulu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yh yh... im wiecej mysle tym wiekszy mam metlik? Moze po prostu powinnam kupic taki, jaki mi sie podoba??

HELP!

 

na początek poczytać sobie archiwum. i nie zadawać n-ty raz tych samych pytań

ponieważ: o ile mnie tylko zbyt mocno pamięć nie myli (a zazwyczaj nie), to kwestia tego jak wygląda prawko na wyspach była omawiana. czyli że generalnie jest trudniej niż w kraju, oraz że dla świeżo upieczonych kierowców obowiązują ograniczenia w mocy/ pojemności motocykli. z tego by wynikało, że raczej dragstara sobie tak od razu nie kupisz, bo prawo nie pozwoli

po drugie zaś są już na forum tematy, w tym przynajmniej jeden dość jeszcze niedawno dyskutowany, dotyczący kupna choppera przez początkującą/ niewielkich gabarytów niewiastę. tam znajdziesz mnóstwo wiadomości na temat tego co możesz kupić, a czego raczej nie

 

generalnie wiem, że po lekturze będziesz mieć jeszcze większy mętlik w modelach; ale jeśli znajdziesz te informacje o limitach prawa jazdy, to przynajmniej będziesz wiedziała dokładnie w jakich modelach możesz wybierać

na razie chyba tyle

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok... dzieki i sorka za spamowanie... poszukam, poczytam... jestem jedynie zaskoczona tymi ograniczeniami... bo tu na miejscu powiedzieli mi, ze moge od razu zrobic na duzy motor... zrobic CBT i jakis tydzien pozniej cala reszte... tak, ze bede mogla jezdzic od razu duzym motorem... no nic... ide kopac, dzieki za naprowadzenie na wlasciwe tory...

 

pozdrawiam,

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...