Skocz do zawartości

Jaki moto (raczej z owiewkami ok 600ccm)+wrazenia z salonow...


Rekomendowane odpowiedzi

hmmm ale jednak bandit jakos mi sie nie widzi mimo to. no i 1250 to mysle ze za duzo na 1. moto mimo tego ze mam glowe na karku.

Moim skromnym zdaniem B12.5 na początek to przegięcie. Głowa na karku głową na karku, ale pewne nawyki łatwiej sobie wypracować na mniejszej maszynie (ciasne manewry przy wolnej prędkości, trochę szybsze winkielki, jazda po luźnej nawierzchni itp.).

 

zaczynam sie zastanawiac czy zakup teraz moto to dobry pomysl....

Jeśli chodzi o porę roku, to jak najbardziej, bo na wiosnę ceny motocykli pójdą w górę.

 

i czy kupno moto do ktorego niema ksiazki serwisowej i drugogo kluczyka a ma przejechane mniej niz 7000km to nie mina....

Podejrzana sprawa.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"SV nie jest ani bardzo szybki ani wygodny, ale napewno daje wiele radosci z jazdy" (cyt. Swiat motocykli 9/2007) dodatkowo w SV wystepuja problemy ze smarowaniem silnika, a konkretnie panewek, a takze zacina sie napinacz lancucha rozrzadu na przednim cylindrze... na dokladke nie podoba mi sie wogole jego stylistyka - barak owiewek no i ta ochydna, pojedyncza, rura wydechowa idaca od przodu silnika....

 

to kup wersje z S z owiewka :icon_mrgreen:

co do smarownia to tylko w wersji sprzed 2003 czyli jeszcze w wersji gaznikowej(okragła rama)..wersja z wtryskiem nie ma juz tego problemu - poprawiono smarowanie i wymieniono napinacz...a co do turystyki to odradzam bol nadgarstow i drętwiąca dupa daje sie we znaki :icon_eek:/

do zabawy i posmigania tak do 250 km moto idelne - jak dla mnie oczywiscie :biggrin:

Edytowane przez Sienkos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopie a zone tez bys wybral na podstawie wygladu po pierwszych kilku minutach?? Sorry ale kobiete i moto trzeba poznac, dlatego gdy jest sie mlodym (analogia do doswiadczenia w jezdzie) to zapychasz do niewiasty z kwiatkami i dostajesz buziaka ( jazda z mala predkoscia) a na ostra jazde przyjdzie czas ( bo wiadomo moga byc z tego nieprzyjemne konsekwencje bo mlody czlowiek nie widzi co jest "za zakretem")

Co do ER6 - piszesz ze rozpedziles sie do 45 km/h i mowisz ze niema ochrony przed wiatrem?? Przeciez przy takiej predkosci jeszcze tego wiatru nieczuc. Wiatr czuc od ok 120 km/h. Dlatego napierw radze ci idz na zaloty jak nastolatek, wiem ze hormony graja ale to jeszcze nie czas, jeszcze nie... pozdr

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekaw co ludzie jeszcze wymyślą na temat ZZR. Odpadające koło? Odkręcające się śrubki? Wadliwy napinacz? Dziurawe gaźniki? :) :)

Powiem tak, jeśli będziesz serwisować moto regularnie, to każdy model będzie chodził bezawaryjnie. Kawa ma tendencje do zmniejszania luzów zaworowych. Jeśli zaniedbasz regulację, to w niektórych przypadkach może dojść do podpierania zaworu i wypaleniu gniazda. W tym wypadku nie ma znaczenia model lub marka motocykla, w każdym gniazda się wypalą. Po prostu ZZR są bardziej wrażliwe na serwisowanie. Jak nie zaniedbasz to będziesz się cieszył bezawaryjnym motocyklem.

 

Nie chcę cię namawiać na zygzaka bo chcę być obiektywny. Powiem tylko że jak kupisz moto w bdb stanie technicznym, i będziesz serwisował, to bez znaczenia co kupisz, i tak będziesz zadowolony, że kupiłeś potwora. Ważne jest tylko abyś rozsądnie i z respektem podchodził do mocy maszyny.

A pozycja, wygląd, z szybką lub bez to kwestia gustu i nikt ci tutaj nie doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...