Skocz do zawartości

porażka !! - co możę być?? zatał sie? poszedł wał ??


Gość piorek9
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.motocombo.pl/produkt-3520-2_210_225_244.html co myslicie o tłokach wossnera z tej strony ?? do exc 125 345 zł ?? ... kusząca cena .. od razu bym zamówił też korbowód..

 

vertex czy wossner ?? na czym WY jeździcie ??

 

ktoś sie orientuje jakie opcje ma oryginalny licznik z ktm exc 2004??

Edytowane przez piorek9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.motocombo.pl/produkt-3520-2_210_225_244.html

w jaki sposób mam sie dowiedzieć jaką średnice tłoka potrzebuje ??

 

 

Śrdnicówka w dłoń i mierzysz (ale jak znam zycie jedyne urzadzenia pomiarowe jakie masz w swoim garażu to sówmiarka wiec idziesz do zakładu gdzie zajmują sie szlifowaniem cylindrów i Pan z kiepem ci pomierzy i napisze na karteczce ołóweczkiem, tylko odrazu sprawdź czy cylinder nie jest jajowaty). A pasowanie tłoka sa rózne szkoły ale około: 0,04 - 0,05 tak myśle. Musiałbym spojrzeć do KTM engine repair 125

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korbowód założą mi za 50 zł (juz zamówiłem proxa)

 

i pojechałem z cylindrem do mechanika i powiedział mi że nie ma tam nicasilu tylko jest wbita tuleja !!! (pokazał mi nawet jak do powierzchni przyciaga sie magnes czyli jest żeliwna tuleja :) )

 

a miał być nicasil :lalag:

 

mechanik powiedział mi zebym kupił tłok takiej samej średnicy co poprzedni czyli 53,95

więc zaraz zamówie wossnera o tej srednicy ... wszystko będzie ok ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowieku to masz szczęście:) każdemu ten niklasil idzie.. a tutaj jak coś to zrobisz sobie szlif i dalej jazda, na moje oko na tym tłoku jeszcze polatasz, jak bys mógł więcej fot dać bo te niewyrażne tego tloka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

cylinder na którym znajduję się warstwa nikasilu chyba się nie tulejuje:). Bynajmniej tak było w Speedfighcie.

 

Pozdro.

 

 

Witam >> nicasil nie ma tu nic do rzeczy jedynym problemem może być grubość ścianki cylindra bo wiadomo żeby wstawić tuleję trzeba go trońku roztoczyć .

PS okna w tulei to żaden problem i każdy mający pojęcie zakład zajmujacy się obróbką potrafi to zrobić .

Pozdro.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupiłęm to miałem założonego vertexa a teraz zamówiłem kutego wossnera ... więc sie okaże .. ale wydaje mi sie zę to dobra inwestycja ...

 

www.czesci-motocyklowe.pl tu masz strone z tanimi tłokami wossnera ..

 

ma ktoś serwisówke do ktm exc 125 2004 ?? ... tylko ze zależy mi na tym żeby tam było jak złożyć silnik bo rozpołowiłem żeby założyć krobowód i zaczynam sie obawiać czy podołam zadaniu zęby go skręcić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowieku to masz szczęście:) każdemu ten niklasil idzie.. a tutaj jak coś to zrobisz sobie szlif i dalej jazda, na moje oko na tym tłoku jeszcze polatasz, jak bys mógł więcej fot dać bo te niewyrażne tego tloka..

a znasz moze zasade ze wymeinai sie 2 wspulpracujace ze soba czesci?

 

do autora tematu: wez tlok i cylinder do warsztatu, jedno musi byc dopasowane do drugiego czyli z odpowiednim luzem, po przszlifowaniu sprawdz jaki luz jest na zamkach pierscieni czyli wloz kazdy piersien do cylindra(oczywiscie bez tloka) i zobacz jaki ma luz pomeidzy koncowkami, jesli zaklad jest profesjonalny to napewno zrobi fazy na oknach ale zanim poskladasz to sprawdz palcem czy nie sa ostre krawedzie

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...