Skocz do zawartości

Operacja - CFP...


emil11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar przeczyscic filtr powietrza i mam pytanie zwiazane z tym czy to prawda ze filtr po czyszczeniu trzeba nasaczyc jakims srodkiem? Czy takie cos bedzie odpowiednie: http://www.emotos.pl/index.php?p1194,bel-r...iltra-powietrza ?

POZDRAWIAM :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasuje, ale jak za firmę mało znaną to troszku przydrogi jest :icon_question:

Ja stosowałem Motula. Marka znana, preparat dobry i miał jedną wielką zaletę .Był w kolorze niebieskim więc przy "psikaniu" na filtr dokładnie było widać czy równo jest nasączony. Proste, pomysłowe i przydatne.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo, tutaj są 2 szkoły

1. Jak nasączysz, to (teoretycznie) lepiej oczyści powietrze

2. Jak nie nasączysz to istnieje możliwość przeczyszczenia go w każdej chwili sprężonym powietrzem.

 

I nie wiem która metoda lepsza na dłuższą metę....

 

Chyba że masz filtr gąbkowy zaprojektowany do tego by go nasączać i prać. To inna bajka...

 

P.S. hmm, jak myślę to masz piankowy, tak? W takim razie uwagi powyżej odnoszą się do standardow papierowych...

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papierowy filtr powietrza mozna oczyscic wytrzepujac go- ale prawidlowo nalezy wymienic na nowy, a piankowy i gabkowy po wyczyszczeniu sprezonym powietrzem nalezy umyc specjalnym srodkiem i nasaczyc...

Pozdr. Janek Klekotek 748 S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac pierwsze słysze zeby sie nasaczało papierowy filtr powietrza(moze malo słyszalem??)

Masz rację, Ja też nie słyszałem żeby papierowy filtr nasączać olejem. A "trzepanie" brudnych filtrów czy przedmuchiwanie ich spręzonym powietrzem to tylko "półśrodki" i pozorna oszczędność.

Edytowane przez Avalon

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...