Skocz do zawartości

XJ600 czy CB500???


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Honda - to zobowiązuje :P . Tak poważniej to napisz nam jakie masz wymiary (wzrost, długość nóg) to będzie nam łatwiej coś doradzić :P  8)  

PS. Witaj na forum, jesteś chyba z "Surowych" prawda?

 

Tak, jestem z Surowych, czy my się znamy??????????

P.S. wymiarów nie podam, hehehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś z Bemowa, to ja mieszkam niedaleko Ciebie.

Generalnie Bemowo jest mocno zmotonizowane. Wracając do tematu:

Masa: CB500 - 191 kg, XJ600 - 231 kg

Wysokość siodła: 79 cm dla obu motocykli

Rozstaw osi: CB500 -1430cm, XJ600-1445cm

 

Wnioski? CB500 będzie łatwiejsza do opanowania i poręczniejsza. Mniejsze jest też ryzyko gleb parkingowych (ale nie wykluczone :P ).

 

Zaletą XJ600 jest niewątpliwie większa oferta maszyn używanych, chociaż ostatnio widzę coraz więcej CB500. Co do owiewki to można znaleźć CB500S z owiewką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś z Bemowa, to ja mieszkam niedaleko Ciebie.

Generalnie Bemowo jest mocno zmotonizowane. Wracając do tematu:

Masa: CB500 - 191 kg, XJ600 - 231 kg

Wysokość siodła: 79 cm dla obu motocykli

Rozstaw osi: CB500 -1430cm, XJ600-1445cm

 

Wnioski? CB500 będzie łatwiejsza do opanowania i poręczniejsza. Mniejsze jest też ryzyko gleb parkingowych (ale nie wykluczone :P ).

 

Zaletą XJ600 jest niewątpliwie większa oferta maszyn używanych, chociaż ostatnio widzę coraz więcej CB500. Co do owiewki to można znaleźć CB500S z owiewką.

Dzieki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Andrzeja (MrKepassa) znajdż przez wyszukiwanie użytkowników i napisz na priva... Jechałem jego Hondą i faktycznie - jak rowerek! Zresztą Andrzej tak nią jeździ :D

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję xj - to już jednak 4 gary, motorek bardziej dojrzały i również lekki. Jak ulał pasuke dla kobitki. (Widziałem)

 

Przylaczam sie do Cooler'a, jednak XJ jest moim zdaniem ciut lepsza, a i na dluzej starczy. A roznica pomiedzy 230 a 190 kg to pewnie jest wazna, ale jak moto juz lezy, a nie w przypadku prowadzenia ktoregos z wzmiankowanych moto.

Natomiast XJ jest ciut wieksza, a przez to moim zdaniem wygodniejsza, szczegolnie w jakiejs dluzszej podrozy, ktorych z czasem moze zapragniesz :D .

Dodatkowym argumentem XJ jest fakt, iz byl one sprowadzane masowo przez Mitsui (oraz prywatny import), zas o ile mnie pamiec nie myli Motopol nie sprzedawal CB500 w ogole (moze jedynie na ind. zamowienia). Zas serwis Hondy w wawie, to juz zupelnie inna bajka :D , w przeciwienstwie do serwisu Y., ktory nota bene jest niedaleczko Bemowa.

pzdr, Jac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="vlaad1"

Generalnie Bemowo jest mocno zmotonizowane. Wracając do tematu:

Masa: CB500 - 191 kg' date=' XJ600 - 231 kg

.[/quote]

niemam pojęcia skąd wytrzasnołeś tą wartość dla xj?? wg katalogu na sucho ma poniżej 200kg!!moze podałeś wartość starego modelu?? 8)

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemam pojęcia skąd wytrzasnołeś tą wartość dla xj?? wg katalogu na sucho ma poniżej 200kg!!moze podałeś wartość starego modelu?? 8)

Fakt, też mi coś nie pasuje. Dane są z katalogu na rok 2001 (wydany przez Motocykl). Jeszcze poszperam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
niemam pojęcia skąd wytrzasnołeś tą wartość dla xj?? wg katalogu na sucho ma poniżej 200kg!!moze podałeś wartość starego modelu?? 8)

Fakt' date=' też mi coś nie pasuje. Dane są z katalogu na rok 2001 (wydany przez Motocykl). Jeszcze poszperam.[/quote']

 

237kg to wazy VX i jest cholernie ciezki, xj wazy mniej, w koncu to 600ccm.

Ale miejcie na uwadze, ze Honda nigdy nie prowadzila motocykla, ja bym jednak wybral dla niej CB500. Zreszta jak znam zycie nauczy sie jezdzic na ZX9R, hehehehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...