Skocz do zawartości

Potrzeba pomocy z aprila sr50!!!


Wioslarz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie jest cos nie tak z tym skuterem kiedy go odpalam jest ok wsiadam i ruszam ok przyspiesza ale zaraz jest łuuu i koniec tak jak by sie zdusił i nie chce dalej przyspieszać! Wymieniłem świece wyczyściłem gażnik zdjołem filtr powietrza i nic! POmocy moze ktoś wie co to może być????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przeciez od braku kompresji to by w ogóle nie chodziła anie dławił sie na obrotach! To nie wina kompresji ani tego czy jest zimny czy ciepły! Jest to albo wina kranika który zle podaje paliwo badz gaznika który jest zle wyregulowany!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przeciez od braku kompresji to by w ogóle nie chodziła anie dławił sie na obrotach! To nie wina kompresji ani tego czy jest zimny czy ciepły! Jest to albo wina kranika który zle podaje paliwo badz gaznika który jest zle wyregulowany!

 

 

 

sprawdź filtr paliwa może jest zasyfiony i nie przelatuje odpowiednio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie jak miałem jak sie potem okazało kompresje 3, to działy sie takie cuda że naprawde we wszystko teraz uwierze :icon_mrgreen: raz jechał 90, raz jechał 30, raz odpalił, raz nie. Dlatego o to zapytałem.

 

Skoro uważasz że jest to wina albo gaźnika albo kranika, to niezbyt trudno to sprawdzić. Z tym że w wiekszosci skuterów masz kraniki podcisnieniowe, wiec jedyna metodą na jego sprawdzenie to przedmuchanie go, ew. jakies rozkrecenie.

Jeżeli chodzi o gaźnik to jego rogulacja odbywa sie chyba 1 śrubką wiec za skomplikowane to nie jest.

Ponadto, jeżeli już sprawdzisz paliwo, to spójrz na reszte mieszanki - powietrze, bo czasami jak usyfią się te filterki to własnie skutery tracą moc. Trzeba je czyścić bardzo często.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Powrót do tematu! Skuter cały czas nie chodzi jak powinieni dopiero przy prawie maxsymalnie wkręconej śrubie regulacji składu mieszanki zaczyna jechac! Moim zdaniem cos nie tak z tym podciśnieniowym gaznikiem bo innej mozliwości nie ma! Dostaje przy normalnie wyrgulowanym gażniku zamało beny i nie chce jechać! Co teraz z tym fantem zrobic? Jak sprawdzic kranik czy jest ok bo samo przedmuchanie niec nie dało???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

robiłem znajomemu kiedyś Aprilke ale Scarabeo tylko że ona miała ssanie ręczne a jak jest u ciebie ??

ja wyczyściłem gaźnik, filtr powietrza, pozmieniałem wężyki od kranika (myślałem że może jakieś nieszczelności) i nie wiem do końca co to mogło być nawet na wyregulowanym gaźniku nie chciała chodzić z paleniem nie było żadnych problemów no ale lubiała zgasnąć w czasie jazdy i w moim przypadku okazało się że było coś z prądami, zmieniłem przerwę na świecy na na nie całe 0,2 mm i pomogło, musisz spróbować to nie jest wiele roboty, jak coś porobisz to daj znać

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wioslarz, czy kranik jest podcisnieniowy ?

Sprawdzales jak leci na PRI, czy wezyk od podcisnienia nie jest zapchany / pekniety ?

Jak wyglada przewietrzanie zbiornika ?

Jak juz wiesz na czym polega problem ( za malo benzyny ) to sprawdzasz metodycznie punkt po punkcie wplywajacy na doplyw paliwa do gaznika.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie jeszcze nie zmieniłem wężyka podciśnienia ale dzisaj to zrobie! Kranik jest podciśnieniowy i to jest największy problem nie ma regulacji położeń tylko odpalasz i koniec. Myślałem jeszcze o sprawdzeniu jak będzie chodził kiedy paliwo podam mu grawitacyjnie czyli np. z butelki bez podciśnienia. Co do przewietrzenia to powinno byc ono w korku baku tak?? Musze go obejżec bo może od oleju sie zapchało! Pozdro i dzięki za zainteresowanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...