Skocz do zawartości

wymiana przodu w SV


Sienkos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawialem sie ostatnio nad zmiana przedniego widelca i calych polek w mojej SVce 650 S z 2003roku. Mam pytanie robil ktos moze taki zabieg? i co podpasowaloby do SVkowej ramy. Troche mnie meczy jazda z tym przodem a innego pomyslu nie mam.. Moglby mi ktos doradzic. Z gory dziekuje za pomoc.

 

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienialem przod, niejako z koniecznosci :), ale w swojej xj. Nie wiem czy zestaw z jakiegos innego motocykla podejdzie do sv. Szczerze mowiac watpie bo półki musza pasowac do glowki ramy. Ale moze sie myle. Mozesz ewentualnie sprawdzic jaka masz srednice rur u siebie i szukac innych motocykli gdzie srednica lag jest taka sama, to powinno udac sie zamienic. A co ci nie pasuje w jezdzie na sv? Zawieszenie jest za miekkie czy pozycja niewygodna czy co?

Edytowane przez Lime82

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pasuje mi stabilnosc w zakretach na nierowniej nawierzchni. efekt podskakiwania w zakrecie i niepewne prowadzenie dajace efekt uciekania na zewnatrz zakretu.. zastanawiam sie czy pomogla by wymiana tylko sprezyn.

Edytowane przez Sienkos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym miejscu sprawdź oponkę a póżniej wymień olej w lagach polecam 20w możesz też skrócić skok sprężyny dając tulejkę w ten sposób nie będzie dobijać i poprawi ci się prowadzenie w zakręcie na tarce. Sam to przerabiałem więc wiem z autopsji a co do zastosowania żeczy z innego sprzęta to raczej daj sobie spokój chyba że :cool: przodu nie masz :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opona wymieniona na nowke. olej zmieniony na 15W. niestety nic nie pomoglo.. mam jeszcze jedna obawe czy krzywe lagi moga mie wplyw na takie prowadzenie? czy nie? czy za duzy luz na glowce ramy lub uszkodzone lozyska tez moga miec takie skutki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze problem jest taki. Jak bylme u mechanika to powiedzila ze zadnych luzow na glowce ramy nie czuje i nie ma potrzeby sie w to pakowac. a ja czuje ze cos jest nie tak i nie wiem jak sobie z tym poradzic.

w zakrecie na rownym asflacie moto jest bardzo stabilne gorzej wlasnie na nierownej nawierzchni.

trafi mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem jest taki ze ten sprzet nie jest krzywy:) nie mial gleby i jest kupiony od pierwszego wlasciciela ma ksiazke serwisowa z wszystkimi pieczatkami z przegladów. wiec tym bardziej nie rozumiem tego zachowania moto..a moze ja jestem przewrazliwiony i tak ma byc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...