Skocz do zawartości

kask na crossa a okulary


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

bylem dzisiaj u okulisty i okazalo sie ze mam nosic okulary, do jazdy samochodem, komputera itd.

 

i teraz mam pytanie, czy da sie jezdic w kasku na crossa w okularach?sa jakies specjalne gogle czy cos?

znalazlem cos takiego,

http://allegro.pl/item226376919_gogle_87_o...wyprzedaz_.html

uzywa ktos czegos takiego?

 

czy pozostaly mi tylko soczewki, lub kask na scigacza?

 

i okulary pod niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę w kasku cross'owym w okularach, ale bez gogli, z tymże na razie tylko trasa i miasto. (Jak wreszcie będę miał ubiór skompletowany to się zmieni.)

Tak jak masz w linku są gogle specjalne dla okularników.

 

Oprócz Scott'a na pewno Oakley robi jeszcze gogle crossowe dla okularników. Nie pamiętam jaki model dokładnie, ale przymierzałem je w samych okularach przed zakupem kasku i było git - ramka okularów nie obcierała o szybkę gogli i nic nie uwierało (a testowałem na dosyć jak na okulary dużych korekcyjnych przeciwsłonecznych). Jednak bez kasku nie chciałem kupować bo a nuż pasować nie będą do kasku i będę tylko klął. Muszę w końcu się zmobilizować i kupić jakieś gogle bo czasem za mocno wieje i pył leci do oczu, a o wyjeździe w teren nawet nie myślę bez tego. Gogli Scott'a niestety nie miałem okazji jeszcze przymierzyć :/

 

Cenowo: Scott 87 OTG - można dostać tak jak na allegro za 107zł, gogle Oakley'a dla okularników w salonie Suzuki sprzedawali za ~150zł.

 

BTW - zaraz pewnie EnduroMax zablokuje temat, bo tematów o gogli była kupa, z tymże przyznam szczerze, że o goglach dla okularników konkretnie to tam praktycznie nic nie ma.

 

http://forum.motocyklistow.pl/o-goglach--t78221.html tutaj na przykład jest temat o tych goglach od razu zablokowany z linkami do innych postów o goglach.

 

Pozdrawiam!

Łukasz

Edytowane przez Dc-Lx-Vi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

Ja te kiedyś jezdziłem w okularach. Musiałem bo miałem minusy, więc nie widziałem z daleka.

Nosiłem je do czasu gdy się wywróiłem w lesie. Uderzyłem kaskiem o ziemie i okulary się rozwaliły.

 

OD tego czasu nigdy juz nie założę okularów teraz chodzę w soczewkach i tobie też to radze. Nie musze Ci wymieniać plusów soczewek bo pewnie wiesz jakie są.Dla bezpieczeństwa i dla lepszego wyglądu wybierz soki.

 

A z ciekawosci masz minusy czy plusty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz będzie że OT. Ja mam minusy i szczerze mówiąc widzę w miarę bez okularów (raz się złapałem że bez nich jechałem i się kapnąłem głównie dlatego bo mi za bardzo wiało :biggrin: )

 

Co do soczewek - ja się do nich nie przekonałem niestety. Do tego lekarka mi powiedziała, że przy astygmatyzmie u mnie wymiana soczewek co 3 miesiące za niemałą sumkę.

 

Tak czy inaczej wracając do tematu - karolb123 a Ty w jakich goglach jeździłeś? I jak się sprawowały?

 

Pozdrawiam!

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zara się moderator wkurzy, że my se tak o brylach piszemy.I zamknie temat.

Ja miałem kask na ścigacza i jezdziłem w okularach. Musiałem w nich jezdzić bo miałem -2 i z 10m nie widzialem jaka jest tablica rejestracyjna samochodu przede mną. Dziur też w lesie za bardzo nie widziałem.

 

Ale jeszcze coś o googlach.

 

Taki znajomy ktemiarz, którego kiedyś w lesie spotkałem to miał właśnie takie google korygujące i je sobie chwalił. Ale trzeba o nie bardzo dbać mówił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jesli chodzi o soczewki to naprawde odradzam w offroadzie... jesli nie daj boze wpadnie wam ziarenko piachu w oko jak bedziecie mieli soczewy na patrzalkach to gleba murowana... bol jest taki jakby kto wam szpilke w oko wsadzil... a co do okolarow to trzeba zakupic sobie odpowiednie na moto (miekkie oprawki z plastikowymi szklami) albo zamowic sobie gogle z szybka korekcyjna ale to juz troszke kosztuje...

Edytowane przez spoco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jesli chodzi o soczewki to naprawde odradzam w offroadzie... jesli nie daj boze wpadnie wam ziarenko piachu w oko jak bedziecie mieli soczewy na patrzalkach to gleba murowana... bol jest taki jakby kto wam szpilke w oko wsadzil... a co do okolarow to trzeba zakupic sobie odpowiednie na moto (miekkie oprawki z plastikowymi szklami) albo zamowic sobie gogle z szybka korekcyjna ale to juz troszke kosztuje...

 

 

ale bzdura mam okulary i soczewki , w okularach to sie zabić można, w soczewkach nawet jak wpadnie błoto ciapniesz gałą i jest okej - nie wiem skąd Ci się wzieła ta szpila w oku , za skarby bym soczewki na okulary nie zamienił - juz nie mowie o bezpieczenstwie oka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również nie polecam soczewek, po kilku minutach jazdy w kurzu(przez gogle przejdzie) oko na lewą stronę chce się przekręcić :D , zdecydowanie popieram okulary ;) , sam w nich jeżdżę i jakiegoś dyskomfortu nie odczuwam poza dłuższym zakładaniem i zdejmowaniem kasku . ;)

 

 

 

jakiś czas jeździłem w scotach otg, teraz zmieniłem na jakiś wyższy model (chyba 89x), trochę ciaśniej wchodzą ale jest ok

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli raczej soczewki ?

szczerze mowiac sam niejestem porzekonany do okularow pod google...

no ale nic dzieki za wypowiedzi

Ps: szukalem ale albo moj komputer nieogarnal albo niewiem co bo wyskoczylo mi ze nic nieznaleziono

 

Eeeee tam chłopaki przesadzają .... w bryłach w cale nie jest tak źle ;) z tym że zakładanie kasku jest bardziej skomplikowane ...(trzeba ściągnąć bryły przed założeniem kasku i założyć je dopiero z kaskiem na głowie :) ). Ja mam zwykłe gogle i nic sie nie dzieje ... jedynie czasami okulary zdarza mi się razem z goglami z głowy ściągnąć, ale myśle że ten problem rozwiążą specjalne gogle.

 

PS. Jak ktoś wytestuje/wytestował te specjane gogle niech coś napisze. Może bym sie skusił na takie :)

 

Pozdrawiam Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również nie polecam soczewek, po kilku minutach jazdy w kurzu(przez gogle przejdzie) oko na lewą stronę chce się przekręcić :( , zdecydowanie popieram okulary :biggrin: , sam w nich jeżdżę i jakiegoś dyskomfortu nie odczuwam poza dłuższym zakładaniem i zdejmowaniem kasku . :wink:

jakiś czas jeździłem w scotach otg, teraz zmieniłem na jakiś wyższy model (chyba 89x), trochę ciaśniej wchodzą ale jest ok

 

 

idz do okulisty moze masz problemy z nawilzaniem oka, przy zdrowym oku nie ma problemow o ktorych piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tutaj nie wspomniał o jednym ale podstawowym problemie, o parowaniu.

Jak tylko sie zwolni to okulary parują jak .... . Kupiłem jakieś specjalne okulary które miały nie parować ale to nic nie daje ( no może na początku ale potem wraca do normy).

Szkła kontaktowe w moim przypadku też odpadają bo ma astygmatyzm.

 

Czy ktoś może coś więcej powiedzieć o tych goglach korygujących. Gdzie coś takiego można szukać i jak to sie sprawuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gogli korygujących:

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?s=...ndpost&p=290727

W Wawie przy Madalińskiego, między Kwiatową a Lewicką, jest optyk który dorabia szkła korekcyjne do gogli, masek nurkowych, i innych paraokularów.

 

i zaraz potem post Dominika

Tomek do enduro to nie da rady z tymi dorabianymi szkłami - jedna jazda błoto, przetarcie piachem i po okularach... Szkoda siana na takie patenty w enduro. (...)

 

Nie wiem gdzie w Twojej miejscowości byłby taki punkt, ale tak czy inaczej Dominik ma chyba rację pisząc że w enduro gdzie ciągle piach i błoto to trzeba by było dbać bardzo o takie gogle, co zostało już wcześniej wspomniane przez karolb123... Chociaż, może dałoby się na nie nakleić zrywki foliowe jakoś? :)

 

Tak naprawdę wiadomo, że najlepsza, najmniej stresująca przy jeździe metoda to byłaby laserowa operacja oka i nie trzeba się martwić o soczewki, bryle i specjalne gogle ;] Heh może kiedyś...

 

Pozdrawiam!

Łukasz.

Edytowane przez Dc-Lx-Vi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...