Skocz do zawartości

Zmiany w Prawie Jazdy Na Motocykl-help!


WilkONY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Przejrzałem chyba wszystkie tematy o PJ w tym dziale, nie znalazłem tego co potrzebuję, więc zakładam.

 

Od 1 stycznia 2008r mają ponoć wejść w życie nowe przepisy dot. prawa jazdy - i na motor, i auto itd.

Gdzieś w necie wyczytałem, że po wejściu ich w życie, jeśli osoba która zda egzamin na kat.! nie ma ukończonych 24 lat, to będzie mogła przez 2 lata jeździć tlyko motocyklem o mocy max 25kW. Oczywiście to dobrze, bo stopniowanie mocy poprawi bezpieczeństwo itd ble ble ble.

 

Sprawa wygląda tak, że egzaminy sa prowadzone w tym roku tlyko bodajze do 1 listopada(?), a mam już kupiony motorek z wbitą mocą w dowodzie - 75kW. Czy ktoś się orientuje, czy takie przepisy wchodzą napewno, i od kiedy?

 

Najchętniej zrobiłbym prawko na wiosnę przyszłego roku, ale jeśli miałbym przez 2 lata nie jeździć na moto to kapituluję :buttrock:

 

Czy w tym roku zdążę jeszcze zrobić prawko (pomijając chodzenie na kurs, załóżmy ze dogadam się z właścicielem szkoły że nie chcce chodzić na teorię, do tego "niedzisiejsze" daty badań i te sprawy, ogólnie mocno to przyspieszając)?

Pytam bo jak piszę chciałbym zrobić prawko w przyszłym roku, ale jeśli będzie trzeba to musze się ostro spieszyć, czy ktoś wie coś na 100% pewnego w kwestii tych przepisów?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu.

 

Ja sie tam nie znam w tej kwestii, ale PODOBNO w przyszłym roku mają wejść nowe zasady na prawko i będzie niby 3razy więcej pytań, trudniejsze egzaminy itd.

Nie wiem ile w tym prawdy.

 

Jeżeli ktoś coś, wie to może sie pochwalić wiedzą :D

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd informacje że ma coś wejść?

nawet gdyby coś miało wejść (mało prawdopobodne) wystarczy że zaczniesz kurs na starych zasadach i tyle

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zacząłem kurs w kwietniu, bez chodzenia na teorie i po 3h jazd złożyłem papiery i prawko odebrałem na początku lipca.

Lipa że trzeba zdać teorie żeby sie umówić na praktykę. 2 x więcej czekania.

1. miesiąc teoria

2. miesiąc praktyka

3. miesiąc wydanie dokumentu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd informacje że ma coś wejść?

nawet gdyby coś miało wejść (mało prawdopobodne) wystarczy że zaczniesz kurs na starych zasadach i tyle

 

Jest EU ? Nalezy do niego PL ?

 

He, he od kiedy kurs ma jakiekolwiek podstawy prawne. I owszem prawo nie dziala wstecz. Wejdzie przepis i zaden kurs Ci nie pomoze bo data zdania panstwowego egzaminu bedzie sie liczyc.

 

 

 

 

...Sprawa wygląda tak, że egzaminy sa prowadzone w tym roku tlyko bodajze do 1 listopada(?), a mam już kupiony motorek z wbitą mocą w dowodzie - 75kW.

 

orry Winetou ale wiedzisz normalna kolej rzeczy wyglada troche inaczej. Najpierw PJ a potem Moto. Mozesz przeciez zdlawic a potem odblokowac, no chyba, ze ogarniesz zaraz po egzaminie te 75 kW.... :icon_mrgreen:

 

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd się przyznać, ale się jeździ od paru latek, niekoniecznie na 75kW, ale troszkę mniejszych, i wreszcie wypadałoby zrobić prawko, bo szkoda byłoby, żeby mi zabrali te 75kW przy następnej kontroli - a uciekać nie zamierzam, aż taki kozak to nie jestem (a może nie jestem aż taki głupi?) - pozdrawiam :)

 

A 75kW pojawiło się z myślą "będzie motór, będzie motywacja zeby zrobić prawko..." :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest POLSKA. Bedzie tak ja z prawem jazdy A1 gdzie jest ograniczenie pojemnosci do 125 i mocy do 11KW.. i kazdy na to leje i jezdzi sie 30 konnymi 125-tkami a w dowodzie wbite 11kw. Jak znam zycie tak tez będzie jak wejdzie to ograniczenie do 25kW. Ważne żeby w dowodzie było 25 kw i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest polska i tu się kombinuje . Niedawno ktoś na allegro sprzedawał GSXR 600 rejestrowanego na motorower a tu ludzie się dziwią jak to możliwe że 125 ma w dowodzie 11KW :clap: :biggrin:

to był gsxr 750 i jak sie potem okazało była to sciema i fotomontaż :flesje:

Ale widziałem na allegro horneta 600 zarejestrowanego na A1 :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...