Skocz do zawartości

Nowy Transalp - edycja 2008


Rekomendowane odpowiedzi

Z tą owiewką to troche przesada PONAD 4000 tysieeeeeeeeee

 

:icon_rolleyes:

 

 

No ta to faktycznie przegięcie..ale ta zrobiona jest z karbonu... poza tym w każdym innym kraju pewnie kosztowałaby jakieś 1000 zł taniej... no ale zawsze można kupić tańszą z laminatu. .. ale pomijając ceny chodzi mi o to że nowy Trapek cały czas jest dobrą bazą do zbudowania solidnego off roaddowca zdolnego dojechać w każdy zakątek świata... mimo że fabryka zrobiła z niego bulwarówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy Trapek cały czas jest dobrą bazą do zbudowania solidnego off roaddowca zdolnego dojechać w każdy zakątek świata... mimo że fabryka zrobiła z niego bulwarówkę

 

Myślę, że można wpompować w dowolny motocykl dowolną ilość pieniędzy i przerabiać go na coś czym nie jest i można zamierzony efekt nawet uzyskać, ale zdecydowanie rozsądniej jest kupić motocykl z założenia (czyt. przez fabrykę) lepiej przygotowany do określonych zadań. Wg mnie obładowywanie akcesoriami nowego Transalpa jest dla fanów tej marki i tego modelu którzy koniecznie będą chcieli jeździć właśnie nim a nie np. wspomnianą Tenerą 2008.

 

Pozdrawiam,

E'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak apropo .. przetocze słowa CubyMena który to miał okazje zakupić Gs1200 tylko,że problem był,że brakowało kluczyka.......

 

Wiecie co jest i ile kosztuje stacyjka z imobilajzerem do BMW? ....

.

.

.

.

.

.

w serwisie 10 000 zł.. :clap:

 

Bo stacyjka jest tak skonstruowana ,,że kalkulator z lat 90 to staroć .. podobno jest na ŚWIATŁOWODACH ........... :) ..

Czyli jak już było powiedziane .. ten motocykl Enduro się nadaje .......do pchania karuzeli... znaczy do jazdy w Europie raczej tej bardziej cywilizowanej.... bez laptopa nie podchodż ... znaczy sie bez młota (jak się wkońcu wqr... )

 

za*eb.. 10000 zeta....... i wez zapodziej kluczyk

hbuahahaha :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy, spokój, uśmiech jeszcze szerszy :) , przecież mamy Afryki, i do tego modele sprzed 1993 roku :) . Niech następne będą jeszcze bardziej skopane :) ...

Edytowane przez wieczny student
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wracałem swoim Trapem z Anglii spotkałem na promie dwoje Niemców na GS ach i opowiadali mi właśnie jak im padł immobilaizer w jednym z nich ...wychodzą rano z hotelu, odpalać maszyny a tu nic.. nawet nie zakręci....... zadzwonili do serwisu, w ciągu kilku godzina przyjechały dwa auta, bus i osobówka... moto załadowali na busa, a osobówkę zostawili im żeby w czasie kiedy moto będzie w serwisie mieli czym jeździć....następnego dnia pod hotel przywieziono naprawiony moto... (moto było na gwarancji więc żadnych kosztów) wyobraźcie sobie taką sytuację na Kamczatce.. hehe... Co do wypowiedzi Earla.. to jasne masz rację ta opcja jest dla fanatyków Hondy... skoro fabryka daje ciała (skoro wycofała z produkcji najbardziej hołubiony i sprawdzony off roadowo turystyczny motocykl , nieodżałowaną Africę Twin) no to trzeba sobie jakśs radzić.... Na szczęście nowy Trapek ma ciągle ten sam niezniszczalny silnik i tą samą ramę...tak więc moim zdaniem to najlepsza baza na zrobienie czegoś indywidualnego a przy tym sprawdzającego się w terenie i w dalekiej turystyce....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy, spokój, uśmiech jeszcze szerszy :icon_twisted: , przecież mamy Afryki, i do tego modele sprzed 1993 roku :D . Niech następne będą jeszcze bardziej skopane :icon_mrgreen: ...

 

No tak zapomniałem......... :icon_twisted:

 

ps.s.

W moejj At bede musiał chyab uszczelnaicze wkońcu wyminić , bo zaczeła mi brac olej ....

ale może sie okazac ,że to nei uszczelniacze tylko wina Przelotu pustego..

 

No ale przebieg ma ponad 80 tysi . i jakieś 50 trza dodoać bo zapewne szafa była cofnieta

to taka mała ingerencja w silnik at z takim małym przebiegiem. :icon_twisted:

 

JEdzić jeżdzić i zminiać olej samo się nic nie zepsuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz 64kkm i sobie mówię, że ma 164kkm (Włochy :icon_twisted:). Handlarz na pewno nie cofnął, moim zdaniem gdyby było miejsce na setki kilometrów na liczniku to bym widział 1 na początku :)... Ale może mieć i 264kkm, to by jeszcze lepiej świadczyło o motocyklu, bo przy pałowaniu w terenie łyknie 100ml, a na mieście góra 50ml... :bigrazz:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po organoleptycznym kontakcie z Transalpem 2008 oraz z Tenere 2008 stwierdzam, że jednak wolę Transalpa.

Pozycja na Tenerce a-la rodeo (z biodrami do przodu i korpusem lekko do tyłu) nie odpowiada mi zupełnie. Wąska kanapa może jest i lepsza dla rasowych offroadowców ale dla mnie na grzyby Transalp jest lepszy.

 

No i znowu się zacznie...... :buttrock:

Edytowane przez pastec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja cos szrajbne :biggrin: .

Po obejżeniu na tegorocznnym MOTO EXPO i jednego i drugiego motocykla wybór padłby na Tenerke. Nowy Trampek wygląda jak..jak..jak....nijak w zasadzie. Prawde mówiąc zawsze wyglądał nijak w porównaniu np. do AT czy XT Jamci.

Posiedziałem pocmokałem i brałbym Tenerke. Cena za egzemplarz wystawowy (prawdopodobnie i salonowy) 27.900 PLN.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja cos szrajbne :icon_exclaim: .

Po obejżeniu na tegorocznnym MOTO EXPO i jednego i drugiego motocykla wybór padłby na Tenerke. Nowy Trampek wygląda jak..jak..jak....nijak w zasadzie. Prawde mówiąc zawsze wyglądał nijak w porównaniu np. do AT czy XT Jamci.

Posiedziałem pocmokałem i brałbym Tenerke. Cena za egzemplarz wystawowy (prawdopodobnie i salonowy) 27.900 PLN.

Pozdro

 

Jeszcze Wam sie ta lampa od WFM-ki spodoba. Zobaczycie... :biggrin:

 

A żeby nowa Tenerka miała silnik Transalpa, no to by było moto idealne...

 

Dodalbym jeszcze logo od Ducati.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...