Skocz do zawartości

Rozgrzewanie silnika


Lysy5g1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja wyprowadzam moto z garazu i odpalam, potem ubieram kombinezon i reszte co zajmuje nie całe 3 min, po tym czasie w motocyklu jest juz okolo 60stopni na piecu wiec ruszam ale jazda delikatna do temp okolo 77stopni czyli normalnej temperatury pracy

 

ps: instrukcja uzytkowania cbr 1000 rr podaje ze silnik powinien byc zozgrzany przed jazdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wygląda tak, że na postoju motorek musi chodzić z 5 min na ssaniu, żeby nie gasł bo odjęciu. Za to zdecydowanie szybciej się zagrzewa już po drodze. Robię tak:

Podchodzę do moto, odpalam i chodzi na ssaniu (obroty 3.5-4tys bo niżej się nie da ustawić na nim), zapinam się, zdejmuję disclocka (1-1.5min), siadam, wyłączam ssanie zupełnie i jazda. Jeszcze na pierwszych dwóch skrzyżowaniach muszę dogazowywać na postoju, bo bez gazu zdycha. Po 2km już jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też specjalnie nie rozgrzewam. na pewno nie czekam po 5 minut aż silnik się rozgrzeje, tylko staram się przez parę pierwszych km jechać delikatnie.

w samochodach faktycznie producent zaleca rozgrzewanie silnika podczas spokojnej jazdy, a nie na postoju (instrukcja obsługi Astra III diesel). natomiast większy nacisk kładą na studzenie po jeździe. rozgrzewanie istotne jest tylko chyba podczas jazdy z kompresorem (nie turbiną). tam faktycznie trzeba to ustrojstwo najpierw rozgrzać, bo drastycznie spada jego żywotność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robie tak podchodze ssanie zapalam silnik ma ok 1500 -2000 rpm chodzi tak kilkadziesiat sekund i rosna obroty urosna do 3500 wtedy zamykam calkowicie ssanie i jade dopuki wskazowka nie wyjdzie z zimnego pola to nie przekraczam 7 000 i wszystko gra i buczy zadnych problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój za kazdym razem odpala bez ssania poczekam az pojawi sie tem na wskźniku a zaczyna sie pokazywać od 40 stopni i wtedy zazwyczaj ruszam ale jade nie odkrecajac praktycznie gazu, czasem jak mam wiecej czasu poczekam aż wejdzie na 60 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...