Skocz do zawartości

Rejestracja motoru,problemy w urzędzie skarbowym.


Janek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupilem motor (juz ze dwa lata minęły :D) Teraz zdałem prawko i chcialem go legalnie zarejestrowac.Do tej pory tylko ubezpieczenie płacilem.Okazalo sie ,ze mam z tym powazny problem.Poprzedni wlasciciel postepowal tak jak ja i motoru nie rejestrowal-oznacza to ,że nie zapłacił kasy użędowi skarbowemu.Pani w okienku powiedziala ,ze poprzedni wlasciciel musi wypelnic druk podatkowy (cit ileś tam:) )i wpłacic zaległą kase.I wszystko było by ok.ale właściciel siedzi teraz w Anglii i do Polski sie nie wybiera.Dodam ,że motor w 100% legalny,posiadający karte pojazdu,i wszystkie umowy kupna-sprzedaży. (było łącznie ze mną 4 właścicieli w tym jeden z Niemiec-pierwszy).

Co robic? Miał ktoś podobny przypadek?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam przerabialem ostatnio tzn 2 tygodnie temu to samo.Tez gosciu w Anglii. Ja mialem cos takiego: Gosciu A na ktorego jest zarejestrowany motor sprzedal gosciowi B(ktory juz na siebie nie rejestrowal) i ten sprzedal gosciowi C(nie przerejestrowal), ktory sprzedal mi motora. Wiedzialem ze gosciu A zglaszal do Urzedow ze sprzedal motocykl, to pytam sie goscia B czy zglaszal cos - nie. To spisalem umowe z gosciem B na date terazniejsza - tym sposobem ominalem jednego goscia i placilem tylko 2 umowy (moja i jego z gosciem A). Babka tylko zrobila oczy ze ta umowa goscia A zawatra byla 5 lat temu ale bajka podbila mi ja , no a moja to naormalna procedura bez problemow. Teraz mam wszystkie kwity na biezaco :banghead:. Sprobuj tak zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam przerabialem ostatnio tzn 2 tygodnie temu to samo.Tez gosciu w Anglii. Ja mialem cos takiego: Gosciu A na ktorego jest zarejestrowany motor sprzedal gosciowi B(ktory juz na siebie nie rejestrowal) i ten sprzedal gosciowi C(nie przerejestrowal), ktory sprzedal mi motora. Wiedzialem ze gosciu A zglaszal do Urzedow ze sprzedal motocykl, to pytam sie goscia B czy zglaszal cos - nie. To spisalem umowe z gosciem B na date terazniejsza - tym sposobem ominalem jednego goscia i placilem tylko 2 umowy (moja i jego z gosciem A). Babka tylko zrobila oczy ze ta umowa goscia A zawatra byla 5 lat temu ale bajka podbila mi ja , no a moja to naormalna procedura bez problemow. Teraz mam wszystkie kwity na biezaco :). Sprobuj tak zrobic.

Tak samo miałem z motorynką ;)

 

Poprostu, jeśli masz umowe gościa A który ją opłacił z gościem B, to poprostu spisujesz umowe z gościem A, omijając gości B,C, D...

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jeszcze trzeba trafić na normalnego gościa, ja chciałem tak zrobić to mi prawie się popłakał przez słuchawkę że motor nie przerejstrowany, a w ogóle to chyba wszędzie zgłosił sprzedaż motocykla włącznie z księdzem proboszczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jeszcze trzeba trafić na normalnego gościa, ja chciałem tak zrobić to mi prawie się popłakał przez słuchawkę że motor nie przerejstrowany, a w ogóle to chyba wszędzie zgłosił sprzedaż motocykla włącznie z księdzem proboszczem

Są też inne nielegalne metody... W ostateczności...

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to gratuluję pomysłowości, napisałem przeciez że koleś pozgłaszał wszędzie sprzedaż motocykla.

 

więc jesli pojawiłbym się z nową sfałszowaną umową, w urzędzie gdzie była ona zgłoszona to pewnie dostałbym wyrok w zawieszeniu :)

 

a i pamiętaj, że ciężko sobie poradzić w życiu (praca itd) z wyrokiem za fałszowanie dokumentów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też inne nielegalne metody... W ostateczności...

 

 

Czyżbyś miał na myśli samodzielne spisanie umowy? Czasem trzeba:P

 

Wy chyba za smarkaci jesteście, żeby wiedzieć co trzeba a co nie trzeba, a co w ostateczności.

Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, że wasze wypowiedzi można traktować jak nakłanianie do przestępstwa.

:banghead:

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...