Skocz do zawartości

odszkodowanie OC,


młodymz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam spory problem z firmą ALIANZ

Otóż do rzeczy:

9.08.07r mój ojciec miał kolizję> Kierujący dostaczym KIA poprostu staranował przód golfa ojca. Kierujący sam. m. KIA przyznał się do winy, prosił by nie wzywać policji. Zostało spisane oświadczenie, a szkoda zgłoszona. Czekaliśmy wszyscy spokojnie na wycenę

Dn. 13.08.07r odbyła sie wycena. Najpierw wypisano tony papierków, a potem przyjrzano sie rozbitym samochodom. LIkwidator nie powiedział w zasadzie ani jednego słowa, które mogłoby rzucić cień na tą sprawę.

Dzisiaj tj, 20.08.07r przyszło pisemko iż wartośc rynkowa auta to 8.300 wartosć złomu to 3100. I drugie pismo w którym poinformowano nas iż wypłata odszkodowania nie będzie zrealizowana gdyż kierujący sam KIA przyznał się iż oświadczenie było na nim wymuszone!!! podając jednocześnie jako sprawcę kolizji mojego ojca.

Ojciec zadzwonił do kierującego KIĄ i chłopak wyznał mu iż likwidator podsunął mu ten pomysł i nawet dyktował co ma napisać aby wycofać tamto oświadczenie!!!! Sprawca wypadku ponownie napisał oświadczenie, przyznając w nim się iż tamto wycofał pod wpływem emocji!!

Co zrobić aby takie matactwo nie uszło płazem likwidatorowi <skarga czy odrazu na policje, kierujący KIĄ powiedział że złoży zeznania, gdyż mu strasznie głupio>

z poważaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do meritum sprawy trudno mi się odnieśc ale uważam że szczęscie w nieszczesciu że kierowca KiA zachował się fer wobec Was i nie dał się wkręcić w te matactwa , jeden wniosek z tego kur..stwo na całej linii to co się dzieje ostatnio w naszym kraju to jakaś żenada, jak słyszę takie historie to normalnie mnie telepie, idioctwo i głupota , szczerze to ja bym zgłosiła sprawę na policję o ile pomoże Wam w tym kierowca sprawca, chodz obawiam się że to walka z wiatrakami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma ALIANZ to jedno wielkie GÓWNO !

Wypadek miał 17.04,a do dnia dzisiejszego nie dostałem ani złotówki.

NIGDY WIĘCEJ ALIANZU !

 

Bierzcie DAS i po sprawie, oni się zajmą walką z ze złodziejami i

odzyskaniem pieniędzy. A z tym likwidatorem to niezły wałek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz Olorol w jakimś wątku pisałem co zrobić. Trzeba było już dawno nimi "wstrząsnąć" a nie czekać pół roku.

 

Co do przypadku Młodegomz: za mało wiesz żeby od razu ferować tego typu wyroki. Przede wszystkim istotny jest przebieg wypadku i faktyczne sprawstwo, a nie tylko oświadczenia woli ! To zakład ubezpieczeń ustala odpowiedzialność a nie sprawca lub poszkodowany, trzeba o tym pamiętać.

 

Czy gość z Kii NA PEWNO był winny w 100%? Jeżeli z przebiegu kolizji wynika iż nie ponosi winy bądź ponosi tylko częściowo to likwidator nie może tego zignorować i powinien zwrócić na to uwagę. Z doświadczenia wiem iż przypadki wycofywania oświadczeń woli dotyczą najczęściej winy wątpliwej, nikt nie wycofuje oświadczenia gdy np. przywalił w tył.

 

Aczkolwiek absolutnie niedopuszczalne jest dyktowanie bądź wpływanie na treść oświadczenia.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie miałem do czynienia z opisami zdarzeń dotyczących kolizji drogowych z różnych firm ubezpieczeniowych. Wiem jedno, nie wypowiadam opinii na bazie jednego przypadku, dotyczącego konkretnej osoby i konkretnego przypadku. Za mało mamy tutaj informacji by móc sie wypowiadać o tym przypadku. Mam nadzieję, że prawda będzie łatwa do ustalenia i skończą się kłopoty.

Co do hasła ALLIANZ G...WNO - również dobrze można dopisać pozostałe kilkanaście firm ubezpieczeniowych działających w Polsce.

A co do DAS - pracują tam również ludzie i tylko ludzie. Wielokrotnie widziałem ich opinie - można w nich znaleźć wiele błędów, przeoczeń, braków...tak samo jak niestety tych tworzonych przez firmy ubezpieczeniowe.

 

PS i już tak na marginesie - wszystkie firmy ubezpieczeniowe to złodzieje a jak nazwać tych którzy nawet tutaj na forum proszą o podpowiedź jak wyciągnąć kasę od ubezpieczalni? Oni sa na pewno tylko przedsiębiorczy (eot)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KIA kierowca zawodowy

mój ojciec jechał za nim około 2km,

nagle gościu zatrzymał się,<wiózł cement szukał kogoś by spytać gdzie jest ta i ta ulica>

mój ojciec też sie zatrzymał ok 5 metrów za nim, i nagle koleś z KIA z pełną rurą do tyłu, bo zauważył jakąs babcie w ogródku, aż mu koła zabuksowały na asfalcie,

jedno jest pewne ojciec popełnił bład nie wzywająć policji!!! ale gościu miał "gardłową sprawe z punktami" i napewno by prace stracił.

Ojciec odnalazł jakiegoś tam znajomego śledczego i jeśli to zgłosi to kierujący KIA - składanie fałszywych zeznań <zeznał że ojciec w niego lutnął!!>

likwidator > też oberwie i to dośc ostro, zależne to jednak bedzie co zezna kierujący KIA

aha jeszcze jak gościu kończył wycene naszego auta to sie spytał czy wiemy co grozi za składanie fałszywych zeznań, normalnie śmiech na sali!!!

Jednym słowem kawał bydlaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego opisu wynika ewidentna wina gostka z Kii.

 

Tym bardziej jestem ciekaw jak umotywował odwołanie swojego oświadczenia. Musiał podać okoliczności wymuszenia oraz wyjaśnić dlaczego faktu wymuszenia nie zgłosił na policję.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie

on cały czas twierdzi, że likwidatro go do tego namówił bo uszkodzenia pojazdów się zgadzają z najechaniem na tył pojazdu!!

NArazie odwołanie napisane do tego dołączylismy nowe oswiadczenie i proxbe o nową wycene gdyż likwidatro umówił sie z ojcem na 8.00 a przyjechał do warsztatu o 7.30 i juz zdjecia se robił i nie wiemy czy jest wszystko <mówił że mechanik go pilnował, taaa jasne

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dzwoniąc na infolinie dowiedziałem się nastepujących rzeczy;

-odwołanie dostali 24 sierpnia i maja 30 dni aby podjąc decyzje

-decyzje bedzie podejmował ten sam likwidator!!!!

jesli dojdzie do ponownej wyceny mam zamiar zabrać dyktafon i może niespodziewanie zjawi sie sprawca i porozmawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...