Skocz do zawartości

egzamin A, pytania


geo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

.. i warunków pogodowych? (np. mocna ulewa)

 

Tak.

 

Jeżeli na ulicy po której się poruszasz nie ma znaku zakazu zatrzymywania się, to możesz stanąć na maksymalnie jedną minutę. Jeśli nie ma zakazu postoju, to po prostu zjeżdżasz maksymalnie do prawej krawędzi jezdni i stoisz. Nie możesz zatrzymać się na przystanku, 15 metrów przed skrzyżowaniem, przejściem dla pieszych itd. ale o tym to możesz sobie dokładnie w zadaniach z teorii przeczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(..)Nie możesz zatrzymać się na przystanku, 15 metrów przed skrzyżowaniem, przejściem dla pieszych itd. (..)

 

"Przed". "Za" już mogę?

 

 

Apropos jednego pytania testowego:

"Przed rozpoczęciem jazdy motocyklem należy sprawdzić: czy podpora jest zwolniona, działanie świateł mijania i płynność ruchu kierownicy"

 

Czy nie wykonanie tych czynności przed rozpoczęciem jazdy po mieście może być odczytane jako błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rzeczy ogólnie sprawdzasz podchodząc do motocykla, zaraz po sprawdzeniu tych rzeczy co wylosowałeś. Tak samo jak nie ważne co wylosujesz, musisz sprawdzić naciąg łańcucha.

 

Co do tych metrów przed czy za to sprawdź dokładnie w jakimś podręczniku, bo już dokładnie tego nie pamiętam. "Przed" na pewno, "za" nie jestem pewny.

 

A co to jest pasmo?

 

Wiesz, niektórzy jeżdżą po pasach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według odpowiedzi z książki testów ze stycznia 2011 (z niej się uczę) domyślam się że trzeba zachować:

-10 metrów od skrzyżowania, jak są pasy - liczy się od pasów

-15 metrów od znaku przystanku

-musi być 1,5m na chodniku

-w każdym przypadku nie ważne czy "za", czy "przed" <- tego też nie jestem pewien

 

 

Aby się nie wygłupić na egzaminie, wygłupię się tutaj. Wracając do pierwszego z napisanych postów.

Dobrze pogrupowałem czynności, jakie wykonuje się na 'zgaszonym', 'zasilonym' i 'uruchomionym motocyklu'?

Do których czynności muszę wyłączyć, bądź zgasić motocykl ? (np. sprawdzanie oleju w silniku powinno się wykonać z niewłączonym 'zasilaniem'? )

 

 

EDIT:

 

Na podstawie testów nie jestem w stanie wyciągnąć jednoznacznej odpowiedzi. Kiedy na drodze z kilkoma pasami ruchu można wyprzedzać pojazd z prawej strony ?

Zauważyłem że zabronione jest to poza miastem na niebezpiecznym zakręcie, i wjeżdżając na wzniesienie.

Edytowane przez Bosozoku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy nie służą do nauki przepisów, ale do weryfikacji wiedzy o nich.

Najpierw idź na dobre wykłady, a potem wałkuj testy.

Powodzenia

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż.. podręcznika nie dostałem. O kupnie też nie myślałem. Dlaczego? Od dłuższego czasu żyję o chlebie i wodzie >dosłownie<. Wszystko co zarobię odkładam na "rumaka otwierającego tunel ku wolności". Zakładam że większość miłośników moto zrozumie co mi w duszy gra.

 

I tak.

Denerwując się przed jutrzejszym.. dzisiejszym egzaminem, zacząłem odczuwać pewien niepokój, co przerodziło się w niepewność. Stad wpadłem na pomysł rozwiania wątpliwości rozmawiając z kimś zaznajomionym z tematem. Zle wybrałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór był dobry, tylko odpowiedzi na te pytania udzieli Ci nawet ktoś kto jest dopiero po egzaminie - doświadczenie tutaj różnicy nie robi, a wręcz tym doświadczonym może się nie chcieć ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż.. podręcznika nie dostałem. O kupnie też nie myślałem.

 

popatrz po tych, co się chwalą zdanym egzaminem, może któryś obdaruje Cię już zbędną makulaturą

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak egzamin? Do przodu?

 

Test tak. Poległem chwile dalej. Tuż przed placem - obsługa.

Wylosowałem dwa pytania, na które odpowiedziałem szczegółowo. Potem chcę przeciągnąć moto a tu zonk. Jeszcze trzecia czynność.

Jak to?

Dwa pytania wylosowałem - na dwa udzieliłem odpowiedziałem.

 

I tak wyłożyłem się o łańcuch, który -niespodzianka- obowiązkowo dotyczy kazdego zdającego : /

 

Kolejna próba 14 grudnia o 7 :30

Co by nie było na pewno się nie spocę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli instruktor nie powiedział o łańcuchu, to trzeba powiedzieć mu coś niemiłego.

Swoją drogą, to obowiązek omawiania łańcucha jest dość debilny. Czemu nie ma obowiązku sprawdzenia ciśnienia w kołach? Manometr do łapy, kontrola, ew. korekta z użyciem kompresora na placu - to byłoby sensowne. Ale łańcuch?

 

 

Wal na doszkalanie do Łukasza Bednarza, instruktora nauki jazdy i doskonalenia techniki jazdy. Podaję numer: 501 465 106

Polecam śmiało :-)

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...